Recenze: NORDISK OPPLAND 3 PU – tunelový stan

Recenze: NORDISK OPPLAND 3 PU – tunelový stan

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku OPPLAND 3 PU – tunelový stan
Typ výrobku stan
Použití stanu camping
Materiál - vnitřek vysoce prodyšná polyesterová hydrofobní tkanina
Materiál tropiko 100% polyester s ripstopem, 68D, 185T, 64 g/m2, polyurertanový zátěr, 3 000 mm vodního sloupce
Materiál vnitřní stan Podlážka: 150D Oxford polyester s PUR zátěrem, 109 g/m2, 8 000 mm vodního sloupce
Hmotnost 4200 g
Barevné varianty zelená
Počet osob 3
Výbava 1 Doplňky: náhradní tyče, extra podlážka
Výbava 2 Počet prutů: 3
Infocena 9290 Kč
Dodává Prosport
Více info na www.prosport.cz

Zaujalo mě

  • Velkorysý prostor
  • Snadné stavění
  • Velká předsíň
  • Dva vchody

Shrnutí recenze

Recenze tunelové stanu – to znamená netradiční konstrukce, která však poskytuje velký prostor. Jaký je stan NORDISK OPPLAND 3 PU, určený pro tři osoby? Přečtěte si recenzi Světa outdooru.

PODROBNÝ POPIS

Charakteristika

Stan tunelové konstrukce s třemi duralovými vysokopevnostními pruty je celoroční turistický stan určený pro tři dospělé osoby včetně bagáže či outdoorového vybavení.

Celkový pohled na tropiko stanu NORDISK OPPLAND 3 PU.Celkový pohled na tropiko stanu NORDISK OPPLAND 3 PU.

Stavba

Jedná se o tunelový stan s třemi pruty. Ty se jednoduše protahují třemi tunely, jejichž okraje jsou označeny barevně tak, abyste zastrčili ten správný prut do správného tunelu. Snažte se při výběru místa pro stan respektovat směr větru a stan postavte k větru podélně. Bude tak stabilnější. Při prvním stavěním budete stavět nejprve pouze tropiko. Vnitřní stan pak pod něj jednoduše zavěsíte. Při dalších stavěních můžete nechat již vnitřní stan spojen s tropikem. Předsíňka nemá podlážku. Pořídit si však můžete extra podložku pod celý stan tzv. footprint.

Kompletní fotogalerie stanu Nordisk Oppland 3 PU

Tropiko je možno kvalitně vypnout pomocí dostatečného množství kolíků a vypínacích šňůr. Ty jsou navíc reflexní a jsou opatřeny kovovým vypínáním. Pod tropiko je možno pomocí háčků zavěsit vnitřní stan. Ten visí na soustavě gumových kroužků, takže pruží a tah se tak nepřenáší z vnitřního stanu na tropiko a obráceně.

Tropiko a tři pruty pro postavení stanu NORDISK OPPLAND 3 PU.Tropiko a tři pruty pro postavení stanu NORDISK OPPLAND 3 PU.

Označení tunýlků u stanu NORDISK OPPLAND 3 PU pro správné prostrčení prutů.Označení tunýlků u stanu NORDISK OPPLAND 3 PU pro správné prostrčení prutů.

Pro stavbu stačí prostrčit pouze tři pruty a napnout stan na několika místech.Pro stavbu stačí prostrčit pouze tři pruty a napnout stan na několika místech.

Po rozbalení

Po povolení kompresních popruhů je možno snadno vyjmout stan z obalu, který je opatřen dvěma madly na přenášení. Tyče a kolíky jsou v jednom obalu s dvěma komorami na jejich uložení. Tropiko a vnitřní stan jsou extra. Po vyjmutí z obalu na vás doslova vyskočí veliká opravná záplata s nápisem „nepropadejte panice“. Tu si řádně uschovejte.

Jednotlivé položky stanu NORDISK OPPLAND 3 PU.Jednotlivé položky stanu NORDISK OPPLAND 3 PU.

Po prvním rozbalení na vás z balíku doslova vypadne opravná záplata na stan NORDISK OPPLAND 3 PU.Po prvním rozbalení na vás z balíku doslova vypadne opravná záplata na stan NORDISK OPPLAND 3 PU.

Pruty a kolíky jsou takto uloženy v jednom balení - NORDISK OPPLAND 3 PU.Pruty a kolíky jsou takto uloženy v jednom balení – NORDISK OPPLAND 3 PU.

Vnitřní stan

Závěsná ložnice je uzavíratelná velkým vchodem včetně moskytiéry. Spousta kapes slouží k uložení drobného outdoorového vybavení. Dveře je po otevření uložit do extra kapsy tak, že se nikde neválí a nikde nepřekáží. Vnitřní prostor poskytuje dostatečný komfort pro tři nocležníky. A to i vsedě. Dveře mají kvalitní a hustou moskytiéru.

Vnitřní stan zavěšen - NORDISK OPPLAND 3 PU.Vnitřní stan zavěšen – NORDISK OPPLAND 3 PU.

Zavěšení vnitřního stanu se děje pomocí háčků a gumových pružících kroužků - NORDISK OPPLAND 3 PU.Zavěšení vnitřního stanu se děje pomocí háčků a gumových pružících kroužků – NORDISK OPPLAND 3 PU.

Zavěšování vnitřního stanu na tropiko NORDISK OPPLAND 3 PU.Zavěšování vnitřního stanu na tropiko NORDISK OPPLAND 3 PU.

Vnější stan

Předsíň pro batohy a vaření nabízí dva vchody – boční a čelní. Promyšlená konstrukce zaručuje účinné větrání. Díky tomuto řešení je možno stan lehce větrat nebo ho opouštět. Větrat můžete dvojicí ventilačních otvorů + dvojicí vchodů. Při příznivém proudění větru, je ventilace v tunelovém stanu dostatečná. Jeden otvor vzduch nabírá a druhým vzduch stan opouští. Předsíň je dostatečně veliká pro uložení věcí či na vaření. V nouzi umožňuje i přespání dalších osob, avšak bez podlážky a vnitřního stanu. I u tropika je možno oba vchody po otevření uložit do síťových kapes tak, aby se neválely na zemi a nijak nepřekáželi.

Déšť tvoří na tropiku stanu NORDISK OPPLAND 3 PU takové to kapky.Déšť tvoří na tropiku stanu NORDISK OPPLAND 3 PU takové to kapky.

Zavětrování a vypínání tropika tunelového stanu NORDISK OPPLAND 3 PU.Zavětrování a vypínání tropika tunelového stanu NORDISK OPPLAND 3 PU.

Detail kotvení stanu NORDISK OPPLAND 3 PU.Detail kotvení stanu NORDISK OPPLAND 3 PU.

Závěr

Oppland 3 PU je kvalitně zpracovaný stan pro turistiku, na vodu nebo pro kempování. Poskytuje velký prostor v ložnici, ale ještě větší v předsíňce pro uložení věcí nebo pro vaření. Pouze nezapomínejte, že tunelový stan není samonosný a vždy potřebuje vypnout (zakolíkovat a napnout šňůrami).

Při spaní tří osob ještě zůstává prostor v nohách a k uložení věcí slouží veliká předsíňka - NORDISK OPPLAND 3 PU.Při spaní tří osob ještě zůstává prostor v nohách a k uložení věcí slouží veliká předsíňka – NORDISK OPPLAND 3 PU.

Další informace

Nordisk

Dánská firma byla založena v roce 1901 jako výrobce péřových produktů pro domácnost s názvem Nordisk Feather. V roce 1967 vznikla její outdoorová sekceNordisk Freizeit.Od roku 1991 se datuje výrazná profilace na hi-tech outdoorové produkty a změna názvu na Nordisk. V té době také došlo ke spojení s německou firmou Yeti, specializovanou naultralehké péřové vybavení. Kompletní nabídku stanů Nordisk najdete na www.prosportshop.cz.

Při výběru vám pomůžou česká videa s návody ke stavbě i s představením nejdůležitějších vlastností a podrobnými technickými popisy s půdorysy. Jak postupovat při výběru stanu, najdete na www.prosport.cz.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: