RECENZE: NICEBOY X-FIT COACH GPS – NEJDOSTUPNĚJŠÍ HODINKY S INTEGROVANÝM GPS

RECENZE: NICEBOY X-FIT COACH GPS – NEJDOSTUPNĚJŠÍ HODINKY S INTEGROVANÝM GPS

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku NICEBOY X-FIT COACH GPS
Druh výbavy Hodinky
Typ displeje Dotykový TFT LCD
Velikost displeje 1,3"
Rozlišení displeje 240*240
Operační systém Android 4.4 (a novější) a iOS 8.2 (a novější)
Doba provozu Výdrž: až 10 dní (se zapnutou GPS až 8 hodin)
Počet akumulátorů nebo baterií 1
Konektivita BLUETOOTH® 4.0 a vyšší
Další funkce 1 Odolnost: Vodotěsné tělo se stupněm krytí IP67
Další funkce 2 Monitoring spánku: ano
Další funkce 3 Upozornění na telefonní hovory, SMS a zprávy z dalších aplikací: ano
Další funkce 4 Ovládání fotoaparátu: ano
Další funkce 5 Řemínek: silikonový
Další funkce 6 Počet sportovních aktivit: 9
Infocena 1 799 Kč
Dodává Niceboy.cz
Více info na niceboy.eu/cs/

Zaujalo mě

  • Ovládání fotoaparátu a muziky
  • Vibrační buzení
  • Odolnost a výdrž

Shrnutí recenze

Hodinky X-fit Coach GPS zvládnou monitorovat 9 aktivit (chůze, běh venku i uvnitř, cyklistika, turistika, plavání, basketbal, fotbal a badminton) a upozorní vás na telefonní hovory, SMS a zprávy z dalších aplikací. Krytí mají IP67 a přístup ke všem funkcím poskytuje dotykový 1,3″ TFT LCD displej. GPS modul je integrovaný přímo v těle.

PODROBNÝ POPIS

Hodinky v kostce

Hodinky X-fit Coach GPS zvládnou monitorovat 9 aktivit (chůze, běh venku i uvnitř, cyklistika, turistika, plavání, basketbal, fotbal a badminton) a upozorní vás na telefonní hovory, SMS a zprávy z dalších aplikací. Krytí mají IP67 a přístup ke všem funkcím poskytuje dotykový 1,3″ TFT LCD displej. GPS modul je integrovaný přímo v těle. Hodinky tedy zaznamenávají sportovní aktivity, aniž byste museli mít mobil u sebe. Po návratu stačí hodinky spárovat a veškerý přehled naleznete v aplikaci FundoPro (dostupná pro Android a iOS). Jsou odolné vůči prachu i vodě a na jedno nabití vydrží až 10 dnů (se zapnutou GPS až 8 hodin).

Testování odolnosti hodinek při pádlování 360 km ze Šumavy do Prahy - NICEBOY X-FIT COACH GPS
Testování odolnosti hodinek při pádlování 360 km ze Šumavy do Prahy – NICEBOY X-FIT COACH GPS

Chytrý asistent pro každý den

S hodinkami X-fit Coach GPS není problém ovládat spoušť fotoaparátu na mobilu. Nutné je samozřejmě mít hodinky s mobilem spárované přes Bluetooth. Ovládat je možno i přehrávač hudby. Nadto vás upozorní na příchozí hovory, SMS a upozornění z dalších aplikací. Opět nutno nastavit přes aplikaci. Buzení se děje vibracemi. Když jste zapomnětlivý, můžete využít funkci vyhledání telefonu. Pouze při nahrávání většího souboru (například videa na Fb), které zabere nějaký čas, po celou dobu hodinky vibrovaly.

Přehled naměřených aktivit, Kvalita spánku, Ovladač muziky a Budík - NICEBOY X-FIT COACH GPS
Přehled naměřených aktivit, Kvalita spánku, Ovladač muziky a Budík – NICEBOY X-FIT COACH GPS

Menu

Úvodní obrazovku si můžete vybrat z 5 možností, která vám bude více vyhovovat a podle toho, co chcete mít stále na očích. Pak už stačí využít dotykový displej pro pohyb v menu.

Pět možností výběru úvodní obrazovky na hodinkách NICEBOY X-FIT COACH GPS
Pět možností výběru úvodní obrazovky na hodinkách NICEBOY X-FIT COACH GPS

Nahoru a dolů se pohybujete od Úvodní obrazovky k Ušlé vzdálenosti dále k Srdečnímu tepu, pokračujete ke Kvalitě spánku, k Denní aktivitě a na závěr k obrazovce s Nastavením. V tomto nastavení můžete ovlivnit: spojení, mód nerušit, jas, fotoaparát, resetovat hodinky atd. Při pohybu doleva a doprava se dostáváte k Anotacím se sociálních sítí, SMS zprávám k telefonním hovorům. V případě, že máte kontakt uložený v telefonu, zobrazí se vám jméno. Například v aplikaci WhatsApp se vám objeví začátek zprávy v rozsahu cca 35 znaků včetně mezer. Nebo, že zpráva obsahuje obrázek nebo video včetně údaje o jeho stopáži. Tedy vše podle toho, co máte nastavené.

Počet kroků, aktivity, srdeční tep a QR kód - NICEBOY X-FIT COACH GPS
Počet kroků, aktivity, srdeční tep a QR kód – NICEBOY X-FIT COACH GPS

A poslední obrazovky jsou vyčleněny pro funkce: Vzdálenost, sledování sportovních aktivit, kterých je 9, QR kód k nastavení aplikace, Srdeční tep, Přehled záznamů o aktivitách včetně podrobných parametrů a schématické trasy START – CÍL a na závěr i možnost záznam smazat (symbol odpadkový koš), Přehled o kvalitě spánku, Ovládač přehrávání, Budík (nutno nastavit v mobilu), Stopky, Odpočítávaní (bez nutnosti propojení s telefonem), Lokátor mobilu a Nastavení (ozubené kolečko – jas, doba rozsvícení obrazovky, fotoaparát, výzva k aktivitě, reset a informace o hodinkách).

Počet kroků, aktivity, srdeční tep a QR kód - NICEBOY X-FIT COACH GPS
Počet kroků, aktivity, srdeční tep a QR kód – NICEBOY X-FIT COACH GPS

9 sportovních režimů a integrovaná GPS

Hodinky X-fit Coach GPS mají vlastní integrovaný GPS modul, a tak jsem při sportovních aktivitách s sebou tahat telefon. V cíli zpravidla tedy doma jsem spároval hodinky s telefonem a získal základní informace o aktivitě ještě přehledněji než na displeji hodinek. Podle výrobce prý i trasu hned uvidíte, ale aplikace nepodporuje mapové podklady, takže ani po spárování si trasu neprojdete. Maximálně vidíte pouze trasu jako tenkou barevnou linii s počátkem na STARTU a s koncem v CÍLI. Hodinky mají režim pro devět sportů: chůze, běh venku i uvnitř, cyklistika, turistika, jógu, basketbal, fotbal a badminton.

Vše na jednom místě - NICEBOY X-FIT COACH GPS
Vše na jednom místě – NICEBOY X-FIT COACH GPS

Aplikace

Hodinky by byly jenom vaší poloviční pravou rukou, kdyby nebyly propojeny na aplikaci a nekomunikovali s vaším mobilním telefonem. Aplikace FUNDO umí česky. Na Google Play jsem se dočetl o aplikaci základní informace a v diskusi docela dost kritiky. Přesto jsem aplikaci nainstaloval, a to do telefonu SAMSUNG A52 a bez problémů. Aplikaci naplnil daty a spároval. Nechci se chlubit, ale vše bez problémů. V aplikaci mám přehled, kolik jsem naspal, uběhl, ušel či ujel kilometrů a další spoustu parametrů, a to v horizontu dne, týdne i měsíce. Když budete chtít, hodinky vás zvednou ze židle i z postele – aplikace zahrnuje budík i výzvu k aktivitě. A to včetně pitného režimu! Při párování s telefonem aplikace kromě připojení k internetu a k Bluetooth vyžaduje i zapnout Polohu. Což nechápu, ale jinak to nejde a chtěla to i aplikace při testování hodinek NICEBOY X-FIT WATCH, NICEBOY X-FIT GPS i X-FITPOLO OD ZNAČKY NICEBOY.

Nastavení hodinek včetně symbolu, že jsou hodinky spárovány s mobilním zařízením - NICEBOY X-FIT COACH GPS
Nastavení hodinek včetně symbolu, že jsou hodinky spárovány s mobilním zařízením – NICEBOY X-FIT COACH GPS

Ohlídají vaše zdraví i spánek

Hodinky nabízí výzvu k aktivitě nebo k tomu, abyste se napili. Frekvenci si nastavíte sami v aplikaci na mobilu. Hodinky dále změří, kolik kroků jste ušli a kolik energie jste při tom vydali, monitorují tep i spánek, a to včetně jeho kvality.

Grafický záznam trasy - NICEBOY X-FIT COACH GPS
Grafický záznam trasy – NICEBOY X-FIT COACH GPS

Odolné a spolehlivé chytré hodinky

Při sportování se potřebujete spolehnout na to, že vaše hodinky něco vydrží. X-fit Coach GPS odolají nejen prachu, ale i vodě, což zaručuje nejvyšší krytí IP67. Hodinky přestály v pohodě plavání, koupání i pádlování na vodě.
Jejich keramické tělo s dotykovým displejem chrání hliníkový kroužek. Silikonový řemínek se příjemně nosí a dá se nastavit pro každé zápěstí – velmi jemně odstupňován a dá se tak přesně nastavit tak, jak potřebujete. Boční tlačítko slouží k rozsvícení displeje, když máte vypnuté rozsvícení při zvednutí paže a jako návratové tlačítko při pohybu v menu. Hodinky pouze upozorňují na to, co se děje na vašem mobilu a kromě přehrávače, ovládání fotoaparátu a lokátoru s hodinkami neinteragují. Není možné odepisovat na SMS nebo vést hovory a ani zvedat hovory. Nic takového.

Měření přesnosti GPS hodinek NICEBOY X-FIT COACH GPS na atletickém okruhu
Měření přesnosti GPS hodinek NICEBOY X-FIT COACH GPS na atletickém okruhu

Výdrž

Asi zajímá každého uživatele telefonu nebo hodinek. Nejprve dobíjení. To je u tohoto modelu tvořeno USB kabelem s magnetickým konektorem. Takže už není nutné cvakat konektory pomocí kleštiček, ale adaptér se sám „přichytí“ k hodinkám. To je skvělé. Uváděná výdrž: Výdrž: 7-10 dní (bez GPS), >8 h (s GPS + měření tepu). Jako u každého zařízení jenom záleží, jak často hodinky používáte, kolik toho sledujete a zdali máte nastavené rozsvěcování displeje při zvednutí ruky. Osobně jsem byl schopen vycucat hodinky i za 5 dní, ale i tak mi to přijde slušný výkon. A uvedeného parametru >8 hodin při zapnuté GPS + měření tepu jsem nikdy nedosáhnul. Reálně >6 hodin. Avšak stále pořád dobrý výkon!

Zpráva z aplikace Whatsapp včetně oznámení o obsahu - NICEBOY X-FIT COACH GPS
Zpráva z aplikace Whatsapp včetně oznámení o obsahu – NICEBOY X-FIT COACH GPS

Celkové hodnocení

Jedná se o elegantní sportovní hodinky, které vás upozorňují, co se děje na vašem mobilu. Nebo i bez něj, protože díky GPS není nutné tahat s sebou mobil, když sportujete. Což je určitě skvělé. Jsou lehké a odolné. Kdo hledá chytré hodinky se základními funkcemi a nepotřebuje přes ně SMSkovat nebo telefonovat, mohly by X-fit Coach GPSky takového nejenom sportovně naladěného uživatele oslovit.

Obrazovka probíhající aktivity - NICEBOY X-FIT COACH GPS
Obrazovka probíhající aktivity – NICEBOY X-FIT COACH GPS

Další informace

logo-niceboyProdukty značky Niceboy® byly na evropský trh poprvé uvedeny v roce 2016. Za tu dobu se značka úspěšně etablovala na zahraničním i tuzemském trhu. V současné době se produkty značky Niceboy® prodávají v osmi evropských zemích a ve vybraných kategoriích značka zaujímá přední příčky v prodejích a stává se leaderem na trhu. Značka si získala renomé nejen díky modernímu designu produktů, ale především díky kvalitě zpracování a dostupným cenám. Portfolio produktů Niceboy® má v oblasti spotřební elektroniky široký záběr. Nabízí akční kamery, autokamery, oblíbené typy sluchátek, přenosné reproduktory, fitness náramky a další příslušenství. Nejnověji Niceboy® vstoupil na trh s ucelenou řadou gamingového vybavení, která se ihned po uvedení stala bestsellerem. Důkazem sebejistého postavení značky Niceboy je rovněž fakt, že se stala hrdým partnerem České fotbalové reprezentace pro roky 2020 – 2021.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: