Recenze: Niceboy Vega 5 pop – akční kamery s dotykovým displejem

Recenze: Niceboy Vega 5 pop – akční kamery s dotykovým displejem

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Vega 5 POP
Druh výbavy Kamera
Hmotnost 58
Typ displeje dotykový
Velikost displeje 2,45"
Šířka 65 mm
Výška 39 mm
Hloubka 24 mm
Další funkce 1 Rozlišení: 24fps, 2K 30fps, 1080p 60/30fps, 720p 120/60/30fps
Další funkce 2 Světelnost: f/1,8
Další funkce 3 FOV: 170°
Další funkce 4 Senzor: Sony IMX078 12MPx
Další funkce 5 Čip: Novatek 96660
Další funkce 6 Baterie: 1000 mAh
Další funkce 7 Podpora Wifi, dálkové ovládání
Infocena 3333 Kč
Dodává RTB media
Více info na www.niceboy.cz

Zaujalo mě

  • kvalita pořízených fotografií
  • dodávané dálkové ovládání (hodinky)
  • uzamykatelná dvířka akumulátoru

Shrnutí recenze

Recenze kamery Niceboy Vega 5 pop s velkým dotykovým displejem o úhlopříčce 2,45‘‘, což je na segment akčních kamer opravdu velkorysé. Jak se ovládá a co všechno tato akční kamerka umí?

PODROBNÝ POPIS

Nastavení dotykem

K otestování se k nám dostala rozměrově největší kamera od výrobce Niceboy pojmenovaná Vega 5 pop navazující na kameru Vega 5 (její recenzi si můžete přečíst zde). Ptáte se proč je kamera tak velká? Důvodem je velký dotykový displej o úhlopříčce 2,45‘‘, což je na segment akčních kamer opravdu velkorysé.  Displej dobře reaguje na všechny pokyny a jeho odezva je příjemně rychlá. Na to, že se jedná o vůbec první model Niceboy s dotykovým displejem je to parádní výsledek. Bohužel ale vynikající displej znamená pro akční kameru spíš nevýhodu.

Na kameře totiž nejsou žádná postranní ovládací tlačítka, takže veškeré ovládání nastavení musíte provádět pomocí displeje. Ať už kameru používáte v zimě při hrátkách v prašanu, při turistice v horách nebo třeba při radovánkách na řece, vždy musíte vyndat kameru z pouzdra nebo jej alespoň otevřít a provést nastavení přes displej. V základním balení jsou dvířka, kterými tento problém částečně vyřešíte, ale na úkor vodotěsného zabalení kamery.

VEGA 5 POP přední strana.VEGA 5 pop přední strana.

Fotografie

Fotka při 2048x1536 px, 3MB, nejnižší rozlišení.Fotka při 2048×1536 px, 3MB, nejnižší rozlišení.

Fotografie při 4032x3024 px, 12 MB, maximum, co dokáže kamera vyfotit bez digitální pomoci.Fotografie při 4032×3024 px, 12 MB, maximum, co dokáže kamera vyfotit bez digitální pomoci.

Fotografie při rozlišení 4608x3456 px, 16MB, zasahovalo digitální zvětšení.Fotografie při rozlišení 4608×3456 px, 16MB, zasahovalo digitální zvětšení.

Co to všechno má?

Když se na kameru podíváme zvenčí, tak na zadní straně najdeme již zmíněný displej, nic víc. Na horní straně je jediné tlačítko, kterým zapínáte a vypínáte snímání a také celou kameru. Dále je na kameře dioda a mikrofon (přední strana) a samozřejmě objektiv. Na spodní straně jsou uzamykatelná dvířka pro vkládání baterie a také paměťové karty až do kapacity 64GB (vkládá se vedle baterie a bohužel to není extra pohodlné) a dokonce i závit pro připevnění ke stativu. Na boku kamery jsou kryté konektory pro microUSB a microHDMI.

Boční strana se vstupy MicroUSB a MicroHDMI.Boční strana se vstupy MicroUSB a MicroHDMI.

Dotykový displej a pohyb v menu je snadný a intuitivní.Dotykový displej a pohyb v menu je snadný a intuitivní.

Vrchní strana kamery s ovládacím tlačítkem a LED signalizací.Vrchní strana kamery s ovládacím tlačítkem a LED signalizací.

Co k tomu dotanete?

Co se týká obsahu základního balení, jsou u Niceboy tradičně štědří. Z věcí, které mě „v základu“ zaujaly, jmenuji polohovatelné držáky, gumovou krytku objektivu a dálkové ovládání kamery v podobě hodinek. Dálkové ovládání funguje na vzdálenost přibližně 30 metrů (odhaduji, neběhal jsem okolo kamery s pásmem). Jedná se o zajímavou vychytávku, ale opět platí, že nastavení kamery musíte provádět přes dotykový displej. Kameru lze na dálku také ovládat pomocí aplikace OKCAM, nutností je ale zapnutá Wifi. Kapacita baterie je 1000 mAh. Největším žroutem energie je displej a je dobré na to myslet při užívání kamery. V testu s vypnutým displejem a WiFi vydržela kamera zhruba 70 minut nahrávání videa, když displej zapnete, jde výdrž rychle dolů.

Kompletní obsah balení.Kompletní obsah balení.

Co všechno můžete natočit a vyfotit?

Co se týká možností nastavení je jich veliká spousta a byli bychom tu dlouho, kdybych měl všechno jmenovat. Menu na dotykovém displeji je přehledné a dobře se v něm pohybuje. Z vybraných funkcí zmíním možnost měnit úhel záběru (digitální korekce), nastavení expozice, ISO či vyvážení bílé. Vega 5 POP disponuje i speciálním režimem pro nahrávání s kamerou pod vodou (upravuje barvy). V menu najdeme i mód pro vytváření slow motion videa či timelapse videa.Kamera je vybavena optickou stabilizací obrazu (předchozí Vega 5 měla elektronickou stabilizaci).

Kompletní fotogalerie Niceboy Vega 5 POP

Hlavní výhodou je, že stabilizaci lze využít při jakémkoliv nastavení. Stabilizace funguje velice dobře. Ostrost obrazu je slušná, kamera ostří ve velkém rozsahu a jen těžko si všimnete šumu. Co mě moc nepotěšilo byly přechody mezi stíny a světly, které jsou viditelně skokové. Pokud s kamerou pořídíte fotky, dostanete se až na rozlišení 16MPx, ovšem s digitálním zvětšením, bez něj jste na 12MPx, což je velmi slušné. Obrázky kamera pořizuje ve formátu JPG, RAW neumí. Fotky pořízené kamerou jsou skvěle zaostřené a šum se začal objevovat až za opravdu hodně špatných světelných podmínek.

Dálkové ovládání pomocí hodinek.Dálkové ovládání pomocí hodinek.

Svrchní strana vodotěsného pouzdra.Svrchní strana vodotěsného pouzdra.

Spodní strana kamery.Spodní strana kamery.

Takže…

Pokud bych to měl shrnout, je Niceboy Vega 5 pop kvalitním přístrojem, s kterým určitě nešlápněte vedle. Pořízené video je kvalitní a výborně funguje optická stabilizace, fotky jsou znamenité, a když se k tomu přičte bohatá výbava v základním balení, jde o skutečné dobrý počin. Trochu mě zklamala nutnost ovládání přes dotykový displej, která bohužel kameru v outdoorovém prostředí trochu diskvalifikuje, ale není to nic neřešitelného.

Ukázky videa v různém rozlišení ke stažení (150 MB)

Součástí balení je gumový kryt objektivu.Součástí balení je gumový kryt objektivu.

Další informace

NICEBOYKamery Niceboy® VEGA jsou novinkou na poli akčních kamer a jsou vážnou konkurencí všem akčním kamerám. Jejich vzrůstající obliba je dána prvotřídní kvalitou videí a celkově velmi kvalitním zpracováním kamery a zároveň jejich neuvěřitelnou cenou. Hodnocení uživatelů i přísných recenzentů v drtivé většině označuje kamery Niceboy® VEGA jako akční kamery s nejlepším poměrem mezi cenou a kvalitou. Kamery Niceboy® VEGA bez nadsázky způsobují revoluci na trhu v oblasti akčního natáčení.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: