Recenze: Nafukovací karimatka YATE Scout

Recenze: Nafukovací karimatka YATE Scout

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Nafukovací karimatka Scout
Typ výrobku karimatka
Náplň (Spacáky a Žďáráky)
Hmotnost 400 g
Barevné varianty červená
Výbava 1 Tepelný odpor: 1,2
Výbava 2 Rozměry v obalu: 10 x 23 cm
Výbava 3 Rozměry: 185 x 55 x 5,5 cm
Výbava 4 Materiál: Nylon 20D
Infocena 1490 Kč
Dodává YATE
Více info na www.yate.cz

Zaujalo mě

  • Sbalitelnost
  • Komfort
  • Ventil
  • Hmotnost

Shrnutí recenze

Nafukovací karimatka YATE Scout je z nové generace nafukovacích matrací s oddělenými komorami. Tloušťka je více než 5 cm. Spaní je komfortní. Po sbalení nabízí minimální objem. Je těžké ji nafouknout nebo sbalit? A jak se na ni během testování spalo?

PODROBNÝ POPIS

Sbaleno na cestu

Součástí nafukovací karimatky je i obal se zavíráním na tkanici se samosvorkou. Obal je velkoryse naddimenzován a i když si se sbalením nedáte žádnou práci, lehce karimatku do něho vložíte. Přidat můžete klidně třeba opravnou sadu, která není součástí karimatky nebo nafukovací polštářek.

Ležení na nafukovací karimatce YATE Scout je komfortní.Ležení na nafukovací karimatce YATE Scout je komfortní.

Když si dáte záležet, tak se vám sbalená karimatka Scout vejde takto do ruky.Když si dáte záležet, tak se vám sbalená karimatka Scout vejde takto do ruky.

Nafukovací karimatka YATE Scout má kulaté rohy.Nafukovací karimatka YATE Scout má kulaté rohy.

Jak si kdo ustele, tak si i lehne

Nafouknutí je dílem okamžiku. Unikátní ventil se zpětnou klapkou umožňuje pohodlné nafukování a vyfukování. Pro nafouknutí mi stačilo jedenáct výdechů. Po dostatečném nafouknutí už stačí ventil zajistit víčkem, který je součástí ventilu. Zatlačit na něj můžete přímo na zemi nebo na podlaze. Snadno se promáčkne.

Karimatka nemá podélné nebo příčné komory, jak tomu bylo dosud, ale soustavu malých komor, které vytvářejí strukturu, která připomíná bublinkovou folii. Povrch zajišťuje pohodlné spaní. Ani při ležení na boku nedochází k promáčknutí až na podložku. V případě, že si však kleknete či sednete, karimatku promáčknete. Pro pohodlné a vyšší sezení se mi osvědčilo přeložit karimatku na polovinu. Zkušel jsem i na třetiny a bez problému to vydržela.

YATE Scout díky malým rozměrům posloužila i jako karimatka pro cyklovýlet.YATE Scout díky malým rozměrům posloužila i jako karimatka pro cyklovýlet.

Když jsem však nechal karimatku ve stanu vystavenému slunci nebo při spaní v autě, před odchodem jsem raději karimatku upustil a před spaním opět malinko dofouknul.

Vyfouknutí jde snadno do úplného splasknutí bez nutnosti činit tak na několikrát.

Mechanická odolnost je otázkou štěstí a samozřejmě prevence, proto vzhledem k tomu, že se jedná o lehkou nafukovací karimatku, bych doporučil před ležením zkontrolovat podklad a odstranit ostré předměty.

Pro vyfouknutí je třeba otevřít kryt ventilu a zmáčknout záklopku.Pro vyfouknutí je třeba otevřít kryt ventilu a zmáčknout záklopku.

Zajištění uzávěrem jde snadno a je možno na něj přímo zatlačit i o zem nebo o podlahu.Zajištění uzávěrem jde snadno a je možno na něj přímo zatlačit i o zem nebo o podlahu.

Pro sezení je lepší nafukovací karimatku YATE Scout přehnout.Pro sezení je lepší nafukovací karimatku YATE Scout přehnout.

Závěr

Překvapil mě malý objem sbalené karimatky. Vzhledem ke konstrukci podložky bych doporučil i přikoupení YATE opravné sady nebo samolepících záplat a jejich nošení v obalu, který je její součástí. Spaní bylo vždy komfortní. Sbalení (vyfouknutí) je dílem okamžiku.

Takto vypadá balení nafukovací karimatky YATE Scout. Doporučuji balit na třetiny a pak smotat.Takto vypadá balení nafukovací karimatky YATE Scout. Doporučuji balit na třetiny a pak smotat.

Kompletní fotogalerie YATE Scout (17)

Další informace

YATEFirma YATE je původní česká společnost, která byla založena v roce 1991 s cílem dodávat nejenom na tuzemský trh výrobky související s aktivitami v přírodě.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: