Recenze: Nafukovací karimatka Forclaz Trek 700 AIR L

Recenze: Nafukovací karimatka Forclaz Trek 700 AIR L

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Forclaz Trek 700 Air L
Typ výrobku karimatka
Rozdělení podle pohlaví Unisex
Materiál - svršek 57.00% termoplastický polyuretan, 43.00% polyester
Hmotnost 510 g
Testovaná velikost L
Barevné varianty žlutá
Šířka v obalu 26 cm
Průměr v obalu 10 cm
Dostupné velikosti L, XL
Výbava 1 Tepelný odpor: 1,6
Výbava 2 Rozměry: 180 × 52 × 5,5 cm
Infocena 899 Kč
Dodává Decathlon

Zaujalo mě

  • Nízká váha
  • Dvojitý ventil (zvlášť nafukovací + vyfukovací)
  • Protiskluzové prvky

Shrnutí recenze

Karimatka Trek Air 700 Forclaz je velmi lehká a skladná, v batohu nezabere moc místa. Lehce se nafukuje i vyfukuje, je rychle sbalitelná. Může se nafouknout až na tloušťku 5,5 cm, což zaručuje maximální pohodlí. Silikonové protiskluzové pásky zabraňují prokluzování spacího pytle.

PODROBNÝ POPIS

Skoro nevíte, že ji máte v batohu

Karimatka se svou váhou jen půl kilogramu je vhodná zejména na treky, když člověk počítá každý gram v batohu. Výhodou je také pohodlné (velký vstupní ventil) a rychlé nafukování. 8 podélných polštářků vytváří dostatečný prostor pro pohodlné spaní, ocenila jsem hlavně to, že karimatka má protiskluzové plochy a spacák po ní tolik neklouže, i když se v noci trochu vrtíte. Příjemně mne taky překvapilo, jak je “tichá” (některé nafukovací karimatky totiž při každém pohybu spáče dělají hodně hlasité zvuky, které jsou slyšet široko-daleko).

Dva ventily, jeden nafukovací (IN), druhý vyfukovací (OUT) jsou dost velké, díky tomu karimatku jednoduše nafouknete i vyfouknete.
Dva ventily, jeden nafukovací (IN), druhý vyfukovací (OUT) jsou dost velké, díky tomu karimatku jednoduše nafouknete i vyfouknete.

Důležité je pohodlí

Nafouknout si ji musíte tak akorát, aby nebyla moc měkká, ale ani moc tvrdá (tady jsem ocenila jednoduchou manipulaci s nafukovacím a vyfukovacím ventilem). Výška cca 5 cm opravdu dobře izoluje, ale pozor – do velmi chladných nocí se moc nehodí (výrobce uvádí minimální teplotu 8 st. C). Dá se vzít i “pod širák”, tady bych ale doporučovala opravdu dávat pozor na to, kam si leháte – je to výrobek spíš s kategorie “ultralight” a ostré kameny mu moc nesvědčí.

Karimatku můžete použít i na spaní pod širákem, jen je třeba si dávat pozor, na jaký povrch ji položíte.
Karimatku můžete použít i na spaní pod širákem, jen je třeba si dávat pozor, na jaký povrch ji položíte.

Sbaleno raz-dva

Ocenila jsem taky to, jak rychle a jednoduše se balí – prostě odstraníte záklopku z vyfukovacího ventilu a karimatka okamžitě splaskne. Pak ji už jen podélně  na 3x složíte a srolujete, čímž se lehce odstraní zbytek vzduchu a vložíte do obalu. Hotovo! Za mne spokojenost.

Sbalená karimatka je malinka a opravdu velmi lehká.
Sbalená karimatka je malinka a opravdu velmi lehká.

Další informace

Logo DecathlonDecathlon je mezinárodní rodinná firma, která se už od r. 1976 snaží zpřístupnit sport co nejvíce lidem. Pobočky má ve 30 zemích, a od r. 2010 působí i v České republice, kde má v současné době 25 prodejen.

Zajímavé vybavení

Zkušenosti čtenářů

Lenka

Mám už přes rok a za ty prachy jsem nadšená. Váha nic, skladnost super, ty dva oddělené ventily myslím vydrží hodně, protiskluzy drží a jak je vysoká, tak ochrání i když pod váma teče v noci za deště voda 😀

Jan Klimeš

Celkem spokojenost. Je pohodlná a lehká. Za ty peníze na léto OK. Jen se mi po asi pátém použití začaly odlepovat silikonové protiskluzy.

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: