Recenze: Nádobí Sea to Summit Alpha Pot

Recenze: Nádobí Sea to Summit Alpha Pot

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Nádobí Alpha Pot
Druh potřeb pro vaření (Vaření) 1131 neurčeno
Druh vaření běžné vaření
Typ vařiče plynový
Výška po sbalení 9
Šířka po sbalení 9
Infocena 991 Kč
Dodává Sea To Summit CZ
Více info na www.seatosummitshop.cz/

Zaujalo mě

  • velký rádius dna
  • pevné sklápěcí madlo
  • výrazně plastická mírka
  • závěsné víčko hrnce

PODROBNÝ POPIS

Charakteristika

Lehký hrnec o objemu 1,2 l, který je vyroben z extra odolného tvrdého eloxovaného hliníku. Takže si můžete být jisti jeho odolností. Celkový obsah je sice uváděn jako 1,2 l, ale jedná se o zcela plný hrnec. Využitelný je však pouze cca 1 litr. Dno hrnce má velký rádius a i lžíci se dostanete na jeho okraje. Taktéž se snadněji umývá. Hrnec je opatřen vnitřní plastickou mírkou obsahu po 250 ml. Pískované dno nádoby lépe stojí na vařičích různých konstrukcí. Pouze pozor u nejmenší velikosti hrnce (1,2 l) se může stát, že prázdný hrnec nebude na některých vařičích stabilní. To hlavně díky malému průměru hrnce a velkému zaoblení dna.

Hrnec Sea to Summit Alpha Pot s vyklopeným a zajištěným madlem.Hrnec Sea to Summit Alpha Pot s vyklopeným a zajištěným madlem.

Návod k použití je natištěný přímo na těle hrnce Sea to Summit Alpha Pot.Návod k použití je natištěný přímo na těle hrnce Sea to Summit Alpha Pot.

Povrch hrnce Sea to Summit Alpha Pot je odolný a nepřilnavý.Povrch hrnce Sea to Summit Alpha Pot je odolný a nepřilnavý.

Unikátní madlo

Tento hrnec je osazen bezpečnou rukojetí, které se vyklápí do boku. Systém se nazývá Pivot-Lock™. Ve sklopeném stavu madlo jistí lehké hliníkové víčko. Po vyklopení se zajistí pomocí zmáčknutí madla a zajištění plechovou pojistkou. Stisk je veden přes silikonové madlo, které dovoluje bez potíží držet a horký hrnec. Zajištěné madlo umožňuje bezpečnou manipulaci s hrncem včetně nabírání a hlavně vylévání. Taktéž nabízí zcela bezpečný úchop při míchání obsahu hrnce.

Detail zajištění výklopného madla hrnce Sea to Summit Alpha Pot.Detail zajištění výklopného madla hrnce Sea to Summit Alpha Pot.

Madlo hrnce Sea to Summit Alpha Pot se zajišťuje speciálním plechovým klipem.Madlo hrnce Sea to Summit Alpha Pot se zajišťuje speciálním plechovým klipem.

Zámeček madla hrnce Sea to Summit Alpha Pot.Zámeček madla hrnce Sea to Summit Alpha Pot.

Víčko

Vylepšením prošlo i víčko Lid Keep™, které nabízí hned několik vychytávek: „špetičkový“ úchop, který nabízí zvednutí i horkého víka, speciální tvar otvoru k cedění tak, že se rychle a snadno tekutina vylévá. Tento úchop, který vyžaduje stisk silikonového „madla“ může činit problémy při manipulaci v tlustých rukavicích. V tom případě je nutné víčko postrčit a vzít do rukavice.
Ze spodní strany víčka je i háček k jeho zavěšení za hranu hrnce tak, abyste nemuseli hledat místo na jeho odložení a taky měli volné ruce na jiné činnosti při vaření. Alpha Pot 1,2 l může být součástí a zapadá do celého systému nádobí Alpha Pot a DeltaLight Dinnerware.

Zavěšení víčka za hranu hrnce Sea to Summit Alpha Pot.Zavěšení víčka za hranu hrnce Sea to Summit Alpha Pot.

Testování

Při prvním výjezdu na hory jsem se díval na tento hrnec malinko s nedůvěrou. Říkal jsem si, co se dá na hrnci ještě zlepšit a jestli náhodou to madlo není už moc sofistikované. Avšak časem jsem už začal na výpravy brát jenom tento hrnec. Líbí se mi zajištění víčka sklopeným madlem, rychlé vyklopení a jeho snadné zajištění. Pevnost madla při manipulaci se takřka rovná 100 %. Povrch hrnce vydržel i několikeré připálení a i drsnější zacházení se lžící neboli vyškrabávání zbytků potravin. Mytí je snadné. Povrch stále vykazuje dobrou kondici. Jedná se totiž o speciální odolnou vnitřní PFOA Free Halo nepřilnavou úpravu. Testovaný hrnec Alpha Pot měl objem 1,2 l (187 g).

Kompletní fotogalerie Sea to Summit Alpa Pot

V nabídce jsou i větší bratříčci a to o objemech 2,7 (282 g) a 3,7 l (337 g). Dále možno tento hrnec pořídit v sadách: AlphaPot Set 2.0 (hrnce 1,2 l + 2,7 l), AlphaPot Cooset 2.2 (hrnce 1,2 l + 2,7 l, 2x DeltaLight miska, 2x DeltaLight Insul hrnek) a AlphaPot Cookset 4.2 (hrnce 2,7 l + 3,7 l, 4x DeltaLight miska, 4x DeltaLight Insul hrnek).

Vaření s hrncem Sea to Summit Alpha Pot.Vaření s hrncem Sea to Summit Alpha Pot.

Hrnec Sea to Summit Alpha Pot ve složeném stavu.Hrnec Sea to Summit Alpha Pot ve složeném stavu.

Plastická mírka hrnce Sea to Summit Alpha Pot.Plastická mírka hrnce Sea to Summit Alpha Pot.

Závěr

Alpha Pot je kompaktní hrnec se zajištěným víčkem pomocí madla ve sklopeném stavu. Vyroben je z extra odolného tvrdého eloxovaného hliníku, takže je lehký a odolný. Co víc si přát?

Silikonizované madlo se jednak dobře drží a taky vůbec nepálí.Silikonizované madlo se jednak dobře drží a taky vůbec nepálí.

Další informace

seatosummit-logo-2020Málokterá firma se může pochlubit tak širokou škálou cestovních a outdoorových doplňků, jako Sea To Summit.
Společným jmenovatelem všech výrobků STS jsou zejména vtip a promyšlený design, díky kterým se z drobností stávají skutečně užitečné věci velkého významu.
www.seatosummitshop.cz

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: