HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Recenze: Nádobí Pinguin Quadri X s výměníkem

Recenze: Nádobí Pinguin Quadri X s výměníkem

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Nádobí Quadri X s výměníkem
Druh potřeb pro vaření (Vaření) 1131 neurčeno
Výbava 1 Počet dílů v sadě: 4
Výbava 2 Transportní obal
Infocena 1392 Kč
Dodává Pinguin
Více info na www.pinguin.cz

Zaujalo mě

  • výměník tepla
  • izolované sklopné držáky bez pronýtování do nádobí
  • cestovní obal

PODROBNÝ POPIS

Obsahy a velikosti

Využitelný obsah nádob výrobce uvádí 1375 ml u velkého hrnce a 875 ml u malého. Velká pánev pojme 500 ml, malá pak 375 ml. Celý komplet váží pak přibližně 800 gramů. Další technické informace ještě uvedeme v recenzi níže.

Rozložená kompletní sada PINGUIN Quadri X.Rozložená kompletní sada PINGUIN Quadri X.

Popis nádobí

Všechny nádoby mají velké sklopné držáky pokryté silikonovou isolací (do 200°C) které se dají dobře uchopit a usnadňují manipulaci jak s hrnci, tak poklicemi-pánvičkami. Otočné sklopné držáky jsou přibodovány, čili nenarušují ničím vnitřní a hladký povrch nádobí. Nádoby jsou vyrobeny z tenkostěnné tvrdé Al slitiny a pokryté jsou tvrdým eloxem. Slitina Al dobře vede teplo a u velkého hrnce nám větším tepelným ztrátám při ohřevu pomáhá tepelný výměník šetřící, dle výrobce, až 30 % paliva, a současně pomáhá i jako částečný větrolam.

Plamen hořáku při použití nádoby s výměníkem tepla směřuje přímo na dno nádoby do meziprostoru a přebytečné teplo vychází ven otvory po obvodu. Vzdálenost plamene od dna nádoby však závisí na konstrukci vařiče.

Nádobí má odolný hladký povrch, dobře se myje, ale současně vyžaduje rovně postavený vařič a pro míchání přidržení za držáky.

Informace pro gramaře

Rozměry jednotlivých hrnců:
velký 170×92 mm, obsah max 1750ml/využitelný 1375 ml, hmotnost 172 g
malý  136×78 mm, obsah max1100 ml/využitelný 875 ml, hmotnost 146 g
v pánev 170×46 mm, obsah 800 ml/ využitelný 500 ml, hmotnost 169 g
m pánev 152×43 mm, obsah 600 ml/ využitelný 375 ml, hmotnost 111 g
rozměr celku 170×144 mm, hmotnost 802 g

Mírky na hrncích:
velký 0,5; 1,0; 1,5 l
malý 0,3; 0,6; 0,9 l

Otočné sklopné držáky jsou přibodovány.Otočné sklopné držáky jsou přibodovány.

Tepelný výměník PINGUIN Quadri X při pohledu zespoda.Tepelný výměník PINGUIN Quadri X při pohledu zespoda.

Velký hrnec PINGUIN Quadri X s poklicí.Velký hrnec PINGUIN Quadri X s poklicí.

Mytí a vaření

Dobré umytí je snadné houbičkou a saponátem s dostatkem vody, mohlo by stačit i vytření trávou ve vodě, ale rozhodně nelze nádobí mýt pískem z potoka. Často používám pouhé vytření toaletním papírem nebo ubrouskem.
Nádobí najde uplatnění kdekoliv na cestách, v kempech, přívěsech, ale i třeba na plynovém vařiči v chatě. Mimo velké nádoby s výměníkem lze využít i třeba topných elektroplotýnek, ne indukčních, samozřejmě. Díky tenkostěnným nádobám nedoporučují jejich prudké rozpalováni bez obsahu, třeba při opékání slaniny, vajíček nebo s počátku při rozpouštění sněhu. Vařič nemusí vždy hořet naplno!

Kompletní fotogalerie PINGUIN Quadri X

Nádobí je dodáváno s praktickým částečně síťovým obalem, v dolní části s nepropustnou látkou pro bezpečnou přepravu i trochu znečistěného nádobí. Do malého hrnce se vejde i PB kartuše střední velikosti, s 230 g plynu. Podle mé zkušenosti je vhodné kartuši vložit do plastového sáčku nebo jiného obalu, nechrastí pak a nedře tak vnitřek malého hrnce.

Malý hrnec PINGUIN Quadri X bez víka.Malý hrnec PINGUIN Quadri X bez víka.

Větší hrnec 1375 ml s výměníkem tepla a sklopnými držáky z odolného silikonu.Větší hrnec 1375 ml s výměníkem tepla a sklopnými držáky z odolného silikonu.

Větší hrnec PINGUIN Quadri X s výměníkem tepla uvaří i v mrazech.Větší hrnec PINGUIN Quadri X s výměníkem tepla uvaří i v mrazech.

Hodnocení

Ke zcela univerzálnímu využití všech nádob mi chybí univerzální poklička, použitelná na oba hrnce. Pak bych mohl využít poklice-pánve mnohem lépe a vařit v přírodě bez pokličky, to znamená vždy velkou ztrátu tepla. Tato souprava se ideálně využije pro větší rodinné vaření na jaro, léto a podzim. V zimě a zvlášť za větru je nutný účinný větrolam. Netřeba také vždy nosit  celou sadu, mnohdy postačí velký hrnec s pánví, do kterého se snadno vejde kartuše, PB vařič a další věci na vaření. Rád toto nádobí zařadím do naší cestovní výbavy.

Vaření v hrnci  PINGUIN Quadri X s víkem v mraze.Vaření v hrnci PINGUIN Quadri X s víkem v mraze.

Další informace

Pinguin

Firma Pinguin patří mezi nejstarší české výrobce outdoorového a campingového vybavení, její historie sahá do roku 1989, kdy se na českém trhu objevují první výrobky s touto značkou. Dnes tato značka nabízí batohy, stany, spací pytle a nádobí na pobyt v přírodě, divočině a na horách.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: