Recenze: Cyklistické kraťasy Mons Royale MOMENTUM 2.0 a MOMENTUM CHAMOIS

Recenze: Cyklistické kraťasy Mons Royale MOMENTUM 2.0 a MOMENTUM CHAMOIS

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku MOMENTUM 2.0 a MOMENTUM CHAMOIS
Druh sportu outdoor, cyklistika
Druh oblečení spodní prádlo, kraťasy
Rozdělení podle pohlaví pánské
O jakou vrstvu se jedná první (spodní), druhá (střední)
Do jakého ročního období se hodí jarní, letní, podzimní
Materiál 1 Kraťasy: 52 % polyester, 39 % merino, 9 % spandex
Materiál 2 Cyklovložka: 83 % merino, 13 % nylon, 4 % elastan
Hmotnost 536 g
Barevné varianty černá, modrá, modrá s proužky
Velikostní varianty S – XL
Údaje výrobce 1 Kraťasy: Horní pevný materiál s jemným merino materiálem uvnitř (pružný ve všech směrech); ventilační otvory se síťkou na zip; strategicky rozmístěné švy; stahování pasu na suchý zip; kapsička na zip; dostatek místa pro chrániče.
Údaje výrobce 2 Vložka: Rychleschnoucí a pachu odolný materiál 140 Merino Air-Con; 10 mm silná vycpávka; silná pruženka v pase a protiskluzové proužky v nohavičkách; zvýšený pas v bederní části.
Výbava 1 Kraťasy: Tři kapsy, z toho jedna na zip
Infocena 2890 Kč
Dodává SES SPORTS
Více info na www.monsroyale.com

Zaujalo mě

  • Termoregulační vlastnosti
  • Komfort a žádný zápach
  • Design

Shrnutí recenze

Každý kus oblečení z umělého vlákna dříve nebo později zasmrádne, obzvláště když je na holém těle. To je případ bajkových vložek a vlastně i bajkových šortek. Silným hráčem v boji proti zápachu se stává merino vlna a její použití se objevuje na čím dál tím překvapivějších místech.

PODROBNÝ POPIS

MOMENTUM 2.0 – Bajkové kraťasy s merino vlnou

Novozélandská firma Mons Royale šije bajkové kraťasy MOMENTUM 2.0, které jsou vyrobeny převážně z polyesteru, ale 39% podíl merino vlny zlepšuje jejich termoregulační vlastnosti. Na první pocit hrubý materiál napovídá, že tyto šortky nebudou ideální pro ježdění na rozžhaveném asfaltu – přece jen chceme jezdit v přírodě, že?! V těchto kraťasích vám bude příjemně ve vyšších nadmořských výškách, v dolinách pak v jarních a podzimních měsících a nebo uprostřed léta na trailech schovaných v lesích. A když se teploty vyšplhají opravdu vysoko, možná budete překvapeni – kraťasy jsou opatřeny dvěma otvory na zip se síťkami, které slouží pro větrání v horkých dnech.

Kraťasy jsou strečové ve všech směrech a proto jsou velice pohodlné.Kraťasy jsou strečové ve všech směrech a proto jsou velice pohodlné.

Střih

Střih šortek je pohodlný a designován tak, aby nedocházelo k prodírání švů. Materiál je strečový ve všech směrech. Pro jedince s úzkým pasem jsou po obvodu očka na pásek a také dva suché zipy pro nastavení obvodu pasu. Kraťasy mají celkem tři kapsy, všechny na přední straně, z toho jedna je menší a na zip. Ta vám může posloužit na uchování drobných na občerstvení nebo klíčů. Do větších kapes se pohodlně vejde i větší smartphone, který nijak při jízdě nevadí.

Stylové horní kraťasy a ještě stylovější bajkové spodky z merina.Stylové horní kraťasy a ještě stylovější bajkové spodky z merina.

Suché zipy po stranách slouží doladění obvodu pasu.Suché zipy po stranách slouží doladění obvodu pasu.

Švy šortek jsou rozmístěny tak, aby nedocházelo k jejich prodřen.Švy šortek jsou rozmístěny tak, aby nedocházelo k jejich prodřen.

MOMENTUM CHAMOIS – merino boxerky s bajkovou „plínou“

Oproti horní vrstvě, testované spodky Momentum Chamois jsou z větší části vyrobeny právě z merino vlny a výrobce označuje materiál za Merino Air-Con. Ten má výborné termoregulační vlastnosti a hlavně nezapáchá. Aby se nejednalo pouze o „merino boxerky“, Mons Royale oslovil firmu TMF, která dodala tomuto kousku spodního prádla dobré tlumení pro dlouhé sezení v sedle kola. Vycpávka má tloušťku 10 mm a poskytla komfort i při celodenní vyjížďce. Od prvního oblečení vložky merino nekousalo ani nijak nedráždilo mé jemné pozadí. Nohavičky jsou vybaveny pruženkou a protiskluzovou vrstvou, aby nedocházelo k jejich nepohodlnému vyhrnování. Bajkové spodky jsou vyrobeny ve dvou barevných provedení: klasické černé a „funky“ s modro-šedými pruhy. Během testování kraťasy ani bajková vložka nebyly vyprány, abych opravdu vyzkoušel onu „nepáchnoucí funkci“. Možná budu pro někoho za prase, ale po dvou týdnech ježdění, v teple, zimě i dešti se neprojevil ani náznak zápachu, který známe ať už u bavlněných nebo jiných syntetických kusů oblečení.

Větrací otvor se síťkou na zip.Větrací otvor se síťkou na zip.

Závěrem o kombinaci Momentum 2.0 a Momentum Chamois

Dalo by se říct, že přidání merina do běžně používaných materiálů opět sklízí své ovoce. Dlouhodobý test potvrdil očekávání odolnosti materiálu proti zápachu. Z opravdu pevného materiálu jsem původně měl obavy z přehřívání nohou, ale i zde šortky po otevření větracích otvorů odváděly slušnou práci. Na druhou stranu při vydatném dešti jsem neměl pocit, že by kraťasy chladily. Vložka a kraťasy se prodávají zvlášť.

Infocena: Kraťasy 2 890 Kč / Vložka 1 690 Kč

Celodenní testování kraťasů.Celodenní testování kraťasů.

O autorovi

Jakub Larysz – šéfredaktor Světa outdooru. Po tříleté zkušenosti na Novém Zélandu se svou partnerkou projeli na kolech řadu zemí Asie a Evropy jako Bikepacking Nomads až domů do rodných Beskyd.

Další informace

mons-royale

Mons Royale byl zrozen z jediného důvodu. Technické oblečení vůbec nemělo styl. A když mělo, jeho funkčnost dost pokulhávala. Proto se tahle parta z Lake Wanaka na Novém Zélandu rozhodla využít svůj um a propojit ho s přírodním zázrakem – vláknem merino vlny. Výsledkem je super stylové oblečení, splňující nejnáročnější požadavky světových sportovců, kteří chtějí být v suchu a přitom vonět!

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: