Recenze: Mobilního telefonu CAT S41

Recenze: Mobilního telefonu CAT S41

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Mobilní telefon CAT S41
Druh výbavy Mobilní telefon
Hmotnost 218
Typ displeje 5 palců, rozlišení 720 x 1280 pixelů, Gorilla Glass 5
Druh baterie nebo AKU vlastní akumulátor
Šířka 75 mm
Výška 152 mm
Hloubka 13 mm
Konektivita Wi-Fi 802.11 b / g / n, hotspot, bluetooth: 4.1
Další funkce 1 Baterie: Li-Ion 5000 mAh
Další funkce 2 Rozměry: 152 x 75 x 12,9 mm
Další funkce 3 Fotoaparát: zadní - 13 MPx, s bleskem, funguje i pod vodou
Další funkce 4 Přední fotoaparát - 8 MPx, funguje i pod vodou
Další funkce 5 Video: 30 FTS Full HD
Další funkce 6 Rádio FM, přehrávač MP3/MP4, GPS: A-GPS, GLONASS, BDS
Další funkce 7 Akcelerometr a elektronický kompas
Výbava 1 Operační systém: Android 7.0 (Nougat)
Výbava 2 Procesor: Octa-core 2.3 GHz
Výbava 3 Operační paměť: 3 GB RAM
Výbava 4 Uživatelská paměť: 32 GB, možnost navýšení kartami microSD, microSDHC, microSDXC
Výbava 5 Fotoaparát: zadní – 13 MPx, přední - 8 MPx, natáčení videa
Infocena 11990 Kč
Dodává TCCM, s.r.o.
Více info na www.smarty.cz

Zaujalo mě

  • Výdrž baterie
  • Odolnost
  • Ovládání jednou rukou
  • Možnost fungování mobilu i jako powerbanka
  • Kvalitní zpracování

Shrnutí recenze

Nejnovější mobil z dílny CAT je výhrou pro ty, kteří se dlouho, nepřetržitě a bez možnosti dobíjení zdržují v přírodě a kterým hrozí, že se jim telefon namočí nebo jim spadne. Jde tedy o lidi operující v těžkých podmínkách. Všem přijde vhod kapacita baterie, která v normálním režimu používání vydrží čtyři dny, a při pohotovostním dokonce dvacet dní. Jak se nám osvědčil v íránské poušti nebo během zimního táboření?

PODROBNÝ POPIS

Nejnovější mobil z dílny CAT je výhrou pro ty, kteří se dlouho a bez možnosti dobíjení zdržují v přírodě a kterým hrozí, že se jim telefon namočí či spadne: lidé pracující v těžkých podmínkách, trekaři, vojáci a policisté, plnící své úkoly dlouho v terénu. Všem přijde vhod nejen schopnost ovládání telefonu jak v rukavicích, tak za mokra, ale i obří kapacita baterie, a také jeho odolnost IP68 a vojenská certifikace MIL SPEC 810G.

Mobilní telefon CAT S41 byl testován na poušti v žáru a v písku.Mobilní telefon CAT S41 byl testován na poušti v žáru a v písku.

Zimní testování mobilního telefonu CAT S41.Zimní testování mobilního telefonu CAT S41.

Voděodolnost mobilního telefonu CAT S41 byla vyzkoušena více jak 2hodinovým máčením v kastrolu, i po takové době telefon po vytažení normálně fungoval.Voděodolnost mobilního telefonu CAT S41 byla vyzkoušena více jak 2hodinovým máčením v kastrolu, i po takové době telefon po vytažení normálně fungoval.

Odolnost

S mobilním telefonem CAT S41 se opravdu nemusíte děsit, že vám přestane fungovat při pádu ze stolu, židle, při vystupování z vozu nebo vypadnutí z přihrádky pro příruční zavazadla v letadle. Zrovna tak vydržel při testech i velké tlaky, když na něm během odstřelovačského kurzu seděl střelec s více jak metrákem živé váhy. Navíc konstruktéři tak vychytali jeho ovládání, že reaguje na dotyky displeje za mokra (a to ve všech možných kombinacích, tedy mokré prsty – suchý display, mokrý display – suché ruce a mokré ruce – mokrý mobil) i v rukavicích, byť ne vždy stoprocentně.

Na provoz telefonu neměla žádný v terénu zjistitelný vliv ani vysoká teplota, ani tuhý mráz. V prvním případě normálně fungoval i v podmínkách Velké solné pouště v íránské Persii, kdy byl dokonce hodinu zapíchnut do písku tak žhavého, že chodit po něm bez bot mohl jen fakír. Stejně tak výdrži jeho baterie nevadila ani hodinová lázeň v kaluži zmrzlé vody při teplotách hodně pod nulou. Je asi zbytečné psát, že i po dvouhodinové koupeli v lavóru vody (tak dlouho bych v bazénu nebo moři non-stop asi nevydržel) telefon normálně šlapal tak, jak se od outdoorového parťáka očekává.

Voděodolnost mobilního telefonu CAT S41 byla vyzkoušena více jak 2hodinovým ponořením do vody.Voděodolnost mobilního telefonu CAT S41 byla vyzkoušena více jak 2hodinovým ponořením do vody.

Technika

Velká vnitřní paměť, navíc snadno nafouknutelná díky paměťovým kartám o kapacitě až 2 TB, umožňuje stáhnout do telefonu CAT S41 velké množství užitečných aplikací, outdoorových vychytávek, off-line map nebo třeba i filmů na přečkání zdánlivě nekonečných zimních nocí ve spacáku v záhrabu. Když už jsme u jeho výdrže po stránce délky provozu, lze se vší odpovědností říci, že pokud za svého dvoutýdenního přechodu Karpat nebo jiného vzdálenějšího pohoří nebudete řešit po telefonu rozvod nebo obchodní fúzi firmy, bude vám jeho 5000 mAh baterie na běžný provoz bohatě stačit.

V balení přiložený USB OTG kabel umožňuje využít CAT S41 díky aplikaci Battery Share také jako nabíječku jiných mobilů; podmínkou je jen, aby vlastní baterie byla nabitá aspoň na 20 procent. Na výběr jsou dva způsoby nabíjení – rychlé, kdy se CAT S 41 vypne a všechnu svou energii poskytne na nabíjení, nebo pomalejší standardní mód, kdy zůstane normálně v provozu.

Krytka USB připojení u telefonu CAT S41.Krytka USB připojení u telefonu CAT S41.

Voděodolnost CAT S41 zajišťujě těsně doléhající gumové krytky všech důležitých otvorů.Voděodolnost CAT S41 zajišťujě těsně doléhající gumové krytky všech důležitých otvorů.

Zpracování CAT S41 je na vysoké úrovni.Zpracování CAT S41 je na vysoké úrovni.

Foto a video

Kvalita pořizovaných fotografií i videa z mobilu CAT S41 je ovšem dokonce i na předpokládané používání v terénu poněkud slabší a za horších světelných podmínek je výsledek oproti konkurenci spíše podprůměrný. Poněkud zklamaly také pozorovací úhly, za normálních světelných podmínek, neřku-li na poušti, kde je hodně jasu, nebyl display příliš čitelný. To je ovšem neduh téměř všech mobilních telefonů a k odstranění problému mnohdy stačí jen display zaclonit tělem nebo si vlézt do stínu.

Kompletní fotogalerie CAT S41 (21)

Závěrečné resumé

Mobilní telefon CAT S41 se hodí všem, kteří aktivně (ať již pracovně nebo ve svém volnu) dlouhodobě tráví dlouhou dobu v přírodě, kde jim hrozí, že mohou i s telefonem zmoknout nebo odněkud spadnout a přitom potřebují být i několik dní na příjmu bez možnosti dobíjení. Ačkoliv se to v dnešní době dostupnosti powerbank může zdát už bezpředmětné, kdo jednou táhl na zádech dvoutýdenní výbavu do divočiny, ocení každý ušetřený gram. CAT S 41 vydrží nejen pády až z výše 2 metrů, ale i velké tlaky. Mobil byl mimo jiné testován na odstřelovačském kurzu, kde zůstal v kapse kabátu, který si střelec dal při střelbě pod sebe. To všechno vydrží díky své odolnosti v třídě IP68 a vojenské certifikaci MIL SPEC 810G, kdy výrobce garantuje jeho ovládání jak v rukavicích, tak za mokra.

Mobilní telefon CAT S41 může fungovat jako powerbanka.Mobilní telefon CAT S41 může fungovat jako powerbanka.

Příslušenství:

USB OTG kabel
ochanná folie na display
napájecí kabel.

Další informace

CATVyrábíme produkty, které jsou silné a praktické. Nemůžeme se zabývat moderním designem telefonů, které se rozbijí při prvním pádu. Místo toho, děláme inovativní odolné produkty, které vás nezklamou v těžkých situacích. Životnost je v srdci každého výrobku Cat®, ať už je to multi-terénní nakladač nebo pár pracovních bot. Cat telefony a příslušenství nejsou výjimkou.

Zajímavé vybavení

Zkušenosti čtenářů

Josef S.

Zdarec😁,
chtěl bych se zeptat, jestli je možné u mobilu CAT S41 vypnout upozornění, že není signál sítě?
Díky.

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: