Recenze: Mikina Sensor Coolmax Thermo – Tvůj štít proti chladu

Recenze: Mikina Sensor Coolmax Thermo – Tvůj štít proti chladu

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Sensor Coolmax Thermo
Druh sportu běh, outdoor, skialp, lezení
Druh oblečení mikina
Rozdělení podle pohlaví pánské, dámské
O jakou vrstvu se jedná druhá (střední)
Do jakého ročního období se hodí celoroční
Materiál 1 46% PESh COOLMAX® ALL SEASON Fresh
Materiál 2 45% PESh micro
Materiál 3 9% Lycra
Hmotnost 264 g
Barevné varianty černá, hořčicová-černá, tm. modrá-hořčicová, černá-korálová, korálová-sv. zelená-tm. modrá
Velikostní varianty S – XXL – pánské, S – XL – dámské
Výbava 1 Materiál s příměsí iontů stříbra
Výbava 2 Vysoký límec
Výbava 3 Dlouhý rukáv s dírou na palec
Infocena 1 495 Kč Kč
Dodává ZOOKEE
Více info na www.sensor.cz/

Zaujalo mě

  • Příjemný střih
  • Antibakteriální vlastnosti
  • Univerzální design na sport i do města
  • Vyrobeno z 97 % z recyklovaného materiálu

Shrnutí recenze

Nová pánská a dámská mikina Sensor Coolmax Thermo patří do řady funkčního oblečení, které zastane své místo jako první i druhá vrstva oblečení. V této mikině budete cool, fresh a tip-top, a to nejen díky použitému materiálu Coolmax Ecomade. Pokračujte ve čtení o našem testování.

PODROBNÝ POPIS

Ahoj thermo!

Dostat v polovině srpna do rukou na testování cokoliv, co má v názvu thermo může, při nejmenším vyvolávat rozpaky. Pokud jste zmrzlík, tak nic neřešíte a chladné letní noci tuto vrstvu rádi navlečete. Pozor, nejde však jen o druhou vrstvu. Pominu horský srpnový den a mikinu hned zkouším obléknout, alespoň pro vyzkoušení správnosti velikosti a střihu.

Thermo Coolmax má využití jako 1. i 2. vrstva. Pro běh je svršek příjemný na holém těle
Thermo Coolmax má využití jako 1. i 2. vrstva. Pro běh je svršek příjemný na holém těle

Konečně ležérní styl

Pokud patříte k milovníkům pobytu venku, ale i společnosti, pak vás potěší příjemný střih a atraktivní vzhled tohoto funkčního kousku. Dobám velkých nápisů a značek na hrudi snad odzvonilo a namísto toho Sensor použil decentní štítky ve švu na pravém boku a na spodním lemu mikiny hlásající Sensor, mír a lásku a důvtipný potisk na levém rameni. U pánského modelu byly vybrány barevné kombinace černé, hořčičné a tmavě modré barvy, zatímco dámy mohou oslnit kromě tmavě modré a hořčičné barvy i kombinací korálové a černé nebo trojkombinací korálové, světle zelené a tmavě modré barvy. Pro pánský i dámský model jsou společné netradičně řešené vysoké límce a dlouhé rukávy s dírami na převlečení přes palce. Obojí tak dávají příjemný pocit i při podzimní plískanici nebo ve studeném zimním větru.

Pohled dovnitř

Pletenina je vyrobena z materiálu COOLMAX® ALL SEASON Fresh EcoMade, který je vyroben z 97 % z recyklovaných materiálů. Navíc jeho nedílnou součástí jsou ionty stříbra, které zajišťují antibakteriální funkci. Jednotlivé díly mikiny jsou k sobě sešity plochými švy, takže nedochází k nepříjemnému škrábání nebo tlačení. Rubová strana mikiny je silně počesaná, a tudíž má dobré izolační vlastnosti a je příjemná a měkká i na holém těle.

Vnitřní strana límce je také velice příjemná - SENSOR COOLMAX THERMO
Vnitřní strana límce je také velice příjemná – SENSOR COOLMAX THERMO

Ženským okem

Mikina má líbivý design vhodný do přírody i do města. Zaujal mě netradičně zpracovaný límec a ostatní neotřelé barevné kombinace. Je lehká, prodyšná, a přitom hřejivá a příjemně se nosí i na holé kůži. Oblíbila jsem si na rukávech dírky na protáhnutí palců. Hřeje, ale při zvýšené zátěži jsme se výrazně nepotila. I po opakovaném použití mikina nezapáchala.

Thermo Coolmax Ecomade podtrhuje krásu
Thermo Coolmax Ecomade podtrhuje krásu

Testování v ostrém provozu

Této části jsem se trochu obával, protože se podle výrobce jedná o první vrstvu oblečení ze syntetického materiálu. Jak rychle a jak moc bude tento doposud skvělý kousek oblečení smrdět? Nebudu zastírat a rovnou napíšu, že jsem milovník merino vlny, která v nejhorším případě smrdí jako stádo ovcí. Z omylu, že syntetické oblečení musí pro propocení zapáchat, mě vyvedla technologie iontů stříbra, které jsou přímo součástí pleteniny a nemělo by docházet ke ztrátě této vlastnosti, ani při Xtém vyprání.

Materiál je tak příjemný, že se hodí i na utření nosu, když už není nic jiného po ruce - SENSOR COOLMAX THERMO
Materiál je tak příjemný, že se hodí i na utření nosu, když už není nic jiného po ruce – SENSOR COOLMAX THERMO

Běh, turistika, skialp i kolo

Tím vším si prošla mikina Sensor Coolmax Thermo. U běhu i na prvních skialpových výpadech v Beskydech jsem ji použil jako první vrstvu, přímo na tělo. Při běhání bez batohu šlo znát, že se pod touto huňatou vrstvou mírně zahřívám, ale ne na tolik, abych měl propocená záda nebo podpaží. Na lyžích už byl výsledek trochu jiný. Pod tíhou batohu a s oblečenou bundou nedocházelo k odvětrávání, a tak logicky místa kolem pasu a ramen jsem propotil. Mikinu jsem si po vstupu do chaty úmyslně nepřevlékal a zkoušel, jak si bude stát s vysycháním. Rychlost schnutí není nejsilnější stránkou této mikiny. To ale neznamená, že neschne.

Test schnutí po dosažení nejvyššího vrcholu Moravskoslezských Beskyd na skialpech
Test schnutí po dosažení nejvyššího vrcholu Moravskoslezských Beskyd na skialpech

Při druhém skialpovém výstupu jsem mikinu podvlekl merinovým trikem s krátkým rukávem. Bez nutnosti převlíkání jsem tak neměl pocit chladu v místech, kde jsem mikinu propotil a než jsem sjel z kopce k autu a dorazil domů (cca 1,5 h), tak mikina byla tělesným teplem vysušena.
I na kole se mikina osvědčila, díky své vysoké hmotnosti pleteniny (220 g/m2) je z ní skvělá společnice na pozdně letní projížďky. Pokud teplota ale spadne k 10 °C, pak už je potřeba převléct nějakou tenkou větrovku.

Prodloužené rukávy a díry na palce jsou jednou z vychytávek, které oceníte za chladného počasí - SENSOR COOLMAX THERMO
Prodloužené rukávy a díry na palce jsou jednou z vychytávek, které oceníte za chladného počasí – SENSOR COOLMAX THERMO

Další informace

Sensor se stal za dobu své existence synonymem funkčního termoprádla, ponožek, cyklistického oblečení a dobré nálady. Za vznikem značky Sensor stála touha vyrobit termoprádlo vysoce funkční a přitom příjemnější než myší kožíšek. V průběhu své existence značka Sensor dosáhla mnoha pozoruhodných úspěchů a stala se lídrem na poli funkčního oblečení v České a Slovenské republice. Jako první získala licenci firmy Dupont na termoprádlo Coolmax, první zavedla ploché švy do celé kolekce, patří ji primát v použití bonded technologie ve zpracování úpletu.

Prodejci pro ČR: www.sensor.cz

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: