RECENZE: MEVA TRIPPER – Rychlovarka s adaptérem na vyvařování

RECENZE: MEVA TRIPPER – Rychlovarka s adaptérem na vyvařování

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku MEVA TRIPPER
Druh potřeb pro vaření (Vaření) vařič
Druh vaření běžné vaření
Hmotnost 750 g (včetně kartuše)
Objem nádoby Max. bezpečný objem: 0.8 l
Typ vařiče plynový
Výška po sbalení 190
Šířka po sbalení 120
Hloubka po sbalení 120
Palivo plyn
Výkon 1 kW
Doba hoření Spotřeba plynu: 73 g/h
Výbava 1 Stabilizační trojnožka
Výbava 2 Redukce na vaření
Výbava 3 Textilní obal
Výbava 4 Piezo zapalování
Výbava 5 Kartuše: 230 g nebo 450 g s ventilem se závitem (7/16")
Infocena 1 473 Kč
Dodává MEVATEC
Více info na www.mevatec.cz/

Zaujalo mě

  • Redukce na vaření
  • Stabilizační podložka
  • Zapalování
  • Nádoba (ešus) na uložení kartuše 230 g
  • Kvalitní složení celé sady do ešusu

Shrnutí recenze

Butanový vařič MEVA TRIPPER je určen pro turistické účely k tepelné přípravě pokrmů a ohřevu kapalin. Součásti vařiče je nádoba o objemu 0,8l., která má ve spodní časti tepelný výměník, který urychluje rychlost ohřevu. Set dále obsahuje skládací stojánek pro stabilizaci kartuše – celého vařiče, adapter na jiné nádoby, než je dodávaný ešus a textilní obal. Jak se vařilo redakci Světa outdooru na české rychlovarce?

PODROBNÝ POPIS

PŘÍPRAVA NA VAŘENÍ

Před prvním vařením bych doporučil si přečíst návod k použití. Pak by mělo následovat rozložení vařiče. Ten je standardně uložen v textilním obalu. Uzavíratelný na šnůru se samosvorkou. Obal má vůli, a tak je ukládání či vyjmutí v pohodě. První vybalení vařiče si zapamatujte tak, abyste ho pak snadno zase složili dohromady. Jedná se o vyzkoušený postup.

Kompletní sada vařiče MEVA TRIPPER
Kompletní sada vařiče MEVA TRIPPER

VAŘENÍ

Zapálení plamene se děje pomocí vestavěného piezo zapalovače. Osobně mám vyzkoušeno, že u testovaného modelu bylo k zapálení plamene zapotřebí pustit plyn takřka naplno a pak ztlumit podle potřeby. Regulace plamene je plynulá, ale hořák je malého průměru a může tak docházet k bodovému ohřevu pokrmů v nádobách. Ventil hořáku je sklápěcí pro uložení do ešusu.

Zalít kafe je možno i s nasazenou pokličkou - MEVA TRIPPER
Zalít kafe je možno i s nasazenou pokličkou – MEVA TRIPPER

VAŘENÍ NA REDUKCI

Součástí vařiče MEVA TRIPPER je i extra adaptér, který dovoluje i vaření v jiných nádobách, než je dodávaný ešus. Toto značně rozšiřuje jeho použití a rád jsem využil této možnosti pro vaření například kávy v moka konvičce. Nasazení redukce mi přijde intuitivní. Minimální průměr nádoby je cca 5–6 cm. Maximální průměr adaptéru je 13 cm. Větší hrnce už přes adaptér přesahují.

Detail redukce pro vaření na jiných nádobách - MEVA TRIPPER
Detail redukce pro vaření na jiných nádobách – MEVA TRIPPER

STOJÁNEK

Skládací plastový trojramenný stojánek zvětšuje stabilitu celého vařiče. Zvláště když si uvědomíme, že se jedná o vysoký a poměrně úzký vařící systém. Výška 31 cm (při použití kartuše 230 g) a šířka cca 12 cm. Vařič používá kartuše s připojovacím závitem 7/16.

Složená stabilizační trojnožka - MEVA TRIPPER
Složená stabilizační trojnožka – MEVA TRIPPER

EŠUS

Ešus je opatřen izolačním obalem, který zvyšuje účinnost vlastního vaření, ale zabraňuje i popálení. Ešus a případně i celý vařič se drží buď stiskem celého ešusu přes neoprenový obal nebo pomocí sklápěcích madel, které jsou dostatečně velké a vejde se tam i celá chlapská ruka (takové madlo na poctivém půllitru). Ve spodní časti je tepelný výměník, který urychluje rychlost ohřevu – klasická a vyzkoušená konstrukce. Na okraji tohoto výměníku jsou dva otvory ve tvaru ležatého písmene „L“ pro fixaci k hořáku. Neoprenový obal je odnímatelný.

Odnímatelný izolační neoprenový obal a sklápěcí madla - MEVA TRIPPER
Odnímatelný izolační neoprenový obal a sklápěcí madla – MEVA TRIPPER

VERDIKT TESTERA

Ocenil jsem velikost nádoby se značeným objemem až 1.1 l (s MAX. označením 0.8 l) tak, že se do ešusu vejde plynová kartuše 230 g. Všechno při složení do sebe pasuje a uvnitř ešusu „nerachtá“. Líbil se mi i adaptér na vaření na jiných nádobách. Dále jsem si i myslel, že je vařič snad nepřesně vyroben a to díky velké vůli mezi jednotlivými díly. Nakonec se ukázalo, že stačilo utáhnout hořák pouhým jeho otočením po směru hodinových ručiček. A vůle byla pryč. Udávaná hmotnost je včetně plné kartuše. Bez ní váží vařič MEVA TRIPPER necelých ½ kg. Ušetřit na hmotnosti můžete vyjmutím redukce, trojnožky nebo i použitím poloprázdné kartuše.

Víčko má nalévací otvor případně i otvory na cedění - MEVA TRIPPER
Víčko má nalévací otvor případně i otvory na cedění – MEVA TRIPPER

Další informace

Meva-outdoor-2023-logo

Značka Meva a.s. se pohybuje na trhu od roku 1898. Vizí společnosti je nabízet kvalitní výrobky, které uspokojí potřeby zákazníka. Inovace, znalost trhu a profesionální přístup řadí značku Meva mezi přední hráče outdoorového vybavení. Dlouhá tradice, technické znalosti a důraz na kvalitu je zárukou spokojenosti zákazníků a budoucnost značky Meva.

www.mevatec.cz

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: