Recenze: MEVA Outdoor set 2

Recenze: MEVA Outdoor set 2

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku MEVA Outdoor set 2
Druh potřeb pro vaření (Vaření) 1130 neurčeno
Druh vaření 1133 neurčeno
Palivo PB
Výkon 2,4 kW
Doba hoření 1 h 20 min
Výbava 1 vařič Hiker
Výbava 2 dvě nádoby
Výbava 3 křesadlo
Výbava 4 vidličko-lžíce
Výbava 5 síťový obal
Infocena 999 Kč
Dodává Meva
Více info na www.mevagasproducts.com

Zaujalo mě

  • praktický lehký set pro jednotlivce i dvojici
  • kompaktní prodejní balení
  • přiložená vidličko-lžíce
  • křesadlo

PODROBNÝ POPIS

Náš tradiční výrobce, společnost zaměřená na vařiče, lampy a topidla nabízí pro turisty a cestovatele sestavu, set vařiče na PB. Označen je jako Outdoor set 2 (KP15001).

MEVA Hořící připravený vařič.MEVA Hořící připravený vařič.

MEVA Hořící vařič na kartuši.MEVA Hořící vařič na kartuši.

MEVA Kartuše s vařičem a nádobami.MEVA Kartuše s vařičem a nádobami.

Popis

Skládá se ze dvou lehkých nádob na vaření a jídlo, spolu s magneziovým zapalovačem a skládací vidličko-lžíci (spork). Do větší 0,8 litrové nádoby se vejde střední kartuše s plynem PB (230 g), vařič Hiker i ostatní příslušenství. Zakrývá to menší nádoba 0,3 litru a celé to lze snadno uzavřít do síťového obalu. Větší nádoba má skládací rukojeti chráněné silikonovou isolací, má rovné dno a je tedy určena pro vaření a na vařiči také spolehlivě stojí.

Praktické je výrazné označení obsahu na vnitřní straně po 200 ml. Menší nádoba díky půlkulatému dnu na vařiči bezpečně ale nestojí a skládací rukojeti postrádají isolaci. Je tedy použitelná jako poklička a jídelní miska, s vařením v ní výrobce nepočítá. Povrch obou nádob tvoří šedý elox, což není obdoba nepřilnavých vrstev u kuchyňského nádobí. Výhodou ovšem je, že ani při přehřátí povrchu, což se u tenkostěnné nádoby může snadno stát, se s povrchu neuvolňují žádné jedovaté látky. Nevýhodou je pak horší umývání, zvlášť ve studené vodě a bez saponátů.

MEVA Kompletní obsah setu.MEVA Kompletní obsah setu.

MEVA Set vařiče bez obalu.MEVA Set vařiče bez obalu.

MEVA Vařič Hiker, zapalovač a skládací lžíce.MEVA Vařič Hiker, zapalovač a skládací lžíce.

Využití

Nejlépe sestavu využije asi jedinec, pro dvojici vyhoví ale také dobře, hlavně pro přípravu pití a zalití hotových jídel v sáčcích. V menší nádobě pak lze zalít polévky, kaše apod. Možnost použít na vaření, ohřátí i menší nádobu mi dost chyběla. S větší nádoby se poměrně dobře nalévá voda (čaj) bez ukápnutí i do užších lahví, termosek.

Skládací vidličko-lžíce je praktická pokud jíme z menší misky, do zalitého sáčku s jídlem, ale i do větší nádoby je poněkud krátká. Snadno se ale vejde společně s kartuší, vařičem a zapalovačem do spojených nádob pro přepravu.

Pro dvojici by se určitě hodily i dvě vidličko-lžíce a do setu by se i vešly.

MEVA Skládací vidličko-nůž a menší nádoba se sklápěcími madly bez izolace.MEVA Skládací vidličko-nůž a menší nádoba se sklápěcími madly bez izolace.

Vařič

Vařič Hiker poskytuje dostatečný výkon 2,4 kW, který lze jen částečně regulovat. Rozkládací tři ozubené podpěry udrží větší nádobu i na ne zcela rovném povrchu. Vzhledem k celkové výši i u menší kartuše s vařičem a nádobím (výška je 31 cm), je však vždy nutná opatrnost. Pro spolehlivější stabilitu lze set doplnit o skládací trojnožku, pro použití velké kartuše ji už doporučuji. Co v setu nejvíc chybí je závětří, protože i slabé proudění vzduchu odvádí teplo a plamen mimo dno nádoby a zvyšuje se tak doba ohřevu a spotřebované množství paliva. V přírodě je bezvětří vzácné, většinou bývá i znatelný vítr a proto doporučuji si závětří doplnit, třeba to, co také nabízí Meva!

MEVA Spork v porovnání s běžnou lžící v sáčku s hotovkou.MEVA Spork v porovnání s běžnou lžící v sáčku s hotovkou.

MEVA Vřící voda připravená k zalití hotovek.MEVA Vřící voda připravená k zalití hotovek.

MEVA Označení objemu hrnce je výrazné.MEVA Označení objemu hrnce je výrazné.

Kartuše

V sestavě, setu je také kartuše plněná směsí plynů PB podle normy EN417 o váze 230 g, se šroubovacím připojením k ventilu 7/16“. Lze také použít větší kartuši s 460 g plynu. Na trhu jsou i kartuše se směsí plynů určené pro chladné podmínky, kdy ty běžné, letní nemusejí pak už dávat dostatek plynu, protože se samy při hoření odpařováním plynu ochlazují. To při nákupu vždy zvažte.

MEVA Set vařiče v síťovaném obalu.MEVA Set vařiče v síťovaném obalu.

Hodnocení

Celkově je set praktickou kombinací vařiče a nádob se základním příslušenstvím, která lze použít při opravdu rozmanitých příležitostech, nejen při pobytu v přírodě, ale i jako rezervu v autě, stojíte-li v kolonách, zvlášť v zimě. S plnou kartuší může pak zachránit i teplou večeři doma, při výpadku v domácnosti na elektřině závislé, zvlášť máte-li děti. Plná kartuše vystačí obvykle na 2-3 dny základního vaření pití a jídla.

Kompletní fotogalerie MEVA Outdoor set 2

Další informace

MevaZnačka Meva a.s. se pohybuje na trhu od roku 1898. Vizí společnosti je nabízet kvalitní výrobky, které uspokojí potřeby zákazníka. Inovace, znalost trhu a profesionální přístup řadí značku Meva mezi přední hráče outdoorového vybavení. Dlouhá tradice, technické znalosti a důraz na kvalitu je zárukou spokojenosti zákazníků a budoucnost značky Meva. www.mevagasproducts.com

Zajímavé vybavení

Zkušenosti čtenářů

lubos175

Mám túto sadu asi rok.Skladná,dobre použitelná na krátke treky. Elox drží dobre,na variči sa dá variť aj vo väčšej nádobe,dokáže potiahnuť.Zástena je nutnosť,keď nemáš inú možnosť.

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: