RECENZE: MEVA DUAL COMPACT – VAŘIČ I GRIL

RECENZE: MEVA DUAL COMPACT – VAŘIČ I GRIL

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku MEVA DUAL COMPACT
Druh potřeb pro vaření (Vaření) vařič
Druh vaření běžné vaření
Hmotnost 2500 g
Typ vařiče plynový
Palivo plyn
Výkon 4,6 kW
Doba hoření Spotřeba plynu: 334 g/h
Výbava 1 Kartuše: 230 g nebo 450 g s ventilem se závitem (7/16")
Výbava 2 Piezo zapalování: ano
Infocena 2 115 Kč
Dodává MEVATEC
Více info na www.mevatec.cz/

Zaujalo mě

  • Grilovací plotýnka
  • Extra ventil ke kartuši
  • Kompaktní složení včetně plotýnek
  • Velké přednášecí madlo

Shrnutí recenze

Na první pohled je jasné, že se jedná o vařič, který chcete převážet v autě nebo v lodi. Tento vařič váží 2.5 kg, ale na oplátku nabízí dvě plotýnky a možnost grilování. Navíc ještě stabilitu a piezo zapalování. Funguje pouze s kartušemi 230 g nebo 450 g se závitem. Jak se na něm vařilo a grilovalo se dozvíte v redakčním testu Světa outdooru.

PODROBNÝ POPIS

PŘÍPRAVA NA VAŘENÍ

Před prvním vařením bych doporučil si přečíst návod k použití. Pak by mělo následovat rozložení vařiče. Poloha zavřeno je zajištěna pomocí ocelového klipu, který vypadá jako na dětském kufříku. Uvnitř vařiče jsou složené dvě plotýnky na vaření a jedna na grilování. Pak bych doporučil připojit hadici a na závěr i kartuši. Hadice se závitem na kartuše (7/16″) je ještě opatřena extra ventilem pro celkové uzavření přívodu plynu do vařiče.

Takto je připravený vařič MEVA DUAL COMPACT na vaření a na grilování
Takto je připravený vařič MEVA DUAL COMPACT na vaření a na grilování

VAŘENÍ

Zapálení plamene se děje pomocí vestavěného piezo zapalovače. Regulace plamene je plynulá a hořák je široký a nedochází tak k bodovému ohřevu pokrmů v nádobách. Pro zvýšení účinnosti bych doporučil používat závětří. Minimální průměr hrnce, aby bezpečně stál na mřížce nad hořákem odhaduji na 8–10 cm. Největší hrnec, na kterém jsem vařil měl průměr 22 cm. Výkon vařiče není ohromující, ale zcela dostatečný pro pohodlné vaření či vyvařování. Ve ztlumeném módu hořák udržuje pokrm v mírném varu. Tak akorát.

Vaření pro 12 lidí v kempu na Lipně - MEVA DUAL COMPACT
Vaření pro 12 lidí v kempu na Lipně – MEVA DUAL COMPACT

GRILOVÁNÍ

Pro grilování stačí vařič malinko upravit, a to pouze tak, že na plotýnku položíte grilovací podložku, která je překvapivě bytelná a nejedná se o nějaký „šus“ plech. A i díky širokému hořáku se nějak nekroutí nebo nevypaluje. Griloval jsem na něm steaky, krůtí maso i buřty. Grilování bylo pohodlné a všichni strávníci spokojení. Na co si však dávejte pozor je menší stabilita této extra grilovací plotýnky. Když se opřete vidličkou, obracečkou či kleštěmi o okraj, může se velmi snadno překlopit, což jsme v praxi i vyzkoušeli – nepoučený grilovač málem plotýnku zvrhnul.

Grilování steaku i bez oleje dopadlo na výbornou - MEVA DUAL COMPACT
Grilování steaku i bez oleje dopadlo na výbornou – MEVA DUAL COMPACT

DALŠÍ INFORMACE

  • Čištění jak plotýnky nebo celého vařiče je v pohodě a přeteklé tekutiny se zachytávají do prostoru okolo hořáků.
  • Vařič je opatřen bytelným madlem pro přenášení. Pro delší transport nebo uložení bych doporučoval hadici vždy odpojit, aby se nevylomila či jinak nestrádala.
  • Osobně bych uvítal možnost vařit na větších ocelových PB lahvích.
  • Při odpojování hadice od vařiče při ponechaném ventilu na kartuši, se ujistěte, že je tento ventil zajištěný. Jinak by vám mohl unikat plyn z kartuše a více byste si na této „bombě“ už neuvařili.
Ovládání jednotlivé plotýnky - MEVA DUAL COMPACT
Ovládání jednotlivé plotýnky – MEVA DUAL COMPACT

VERDIKT TESTERA

Vařič se dvěma plotýnkami nabízí komfortní vaření i pro větší počet osob či kontinuální vaření na dvou plotýnkách. Bonusem je grilovací plotýnka, která opravdu funguje a zvládla grilování steaku, masa i uzenin. A taky došlo na rozpékání pečiva a výrobu toastů!

Takto se vařič MEVA DUAL COMPACT skládá
Takto se vařič MEVA DUAL COMPACT skládá

Další informace

Meva-outdoor-2023-logo

Značka Meva a.s. se pohybuje na trhu od roku 1898. Vizí společnosti je nabízet kvalitní výrobky, které uspokojí potřeby zákazníka. Inovace, znalost trhu a profesionální přístup řadí značku Meva mezi přední hráče outdoorového vybavení. Dlouhá tradice, technické znalosti a důraz na kvalitu je zárukou spokojenosti zákazníků a budoucnost značky Meva.

www.mevatec.cz

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: