Recenze: MET Echo – MTB přilba jako pírko

Recenze: MET Echo – MTB přilba jako pírko

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku MET Echo - dostupná MTB přilba
Druh cyklistického vybavení Kola
Materiál 1 polystyren absorbující nárazy
Údaje výrobce 1 Hmotnost: 290 g (S/M, 52–57 cm)
Údaje výrobce 2 Konstrukce: In-mould
Údaje výrobce 3 Vycpávky: rukou pratelné, hypoalergenní
Údaje výrobce 4 Upínací systém: Safe-T Mid
Údaje výrobce 5 Barvy: bílá, černá, sky šedá, šedá, vínová, modrá
Výbava 1 Odnímatelný štítek
Výbava 2 Reflexní prvek na zátylku
Výbava 3 Kompatibilita s LED světlem MET DUO Light
Infocena 1650 Kč
Dodává ZOOKEE
Více info na www.zookee.cz

Zaujalo mě

  • Nízká váha
  • Odvětrání přilby
  • Kompatibilita s přídavným světlem

Shrnutí recenze

MET pro rok 2019 představil model Echo. Jedná se o designově povedenou trailovou helmu nižší-střední třídy, kterou nepohrdnou ani ošlehanější jezdci.

PODROBNÝ POPIS

Helma bez štítku.
Helma bez štítku.

Provedení helmy

Po bližším zkoumání zjistíme použití silnějších upínacích popruhů. Přilba je vyrobena in-mould technologií vstřikováním polystyrenu do skořepiny a jako každá cyklistická helma musí splňovat předepsané normy. Kšilt je odnímatelný.

Odvětrávání

V přilbě je dobře řešený styl odvětrávání. Dostatečně velké průduchy spolu s tunelovými výlisky uvnitř přilby nechávají proudit vzduch, kterému nic nebrání opustit přilbu otvory na zátylku. Polstrování helmy je tvořeno hypoalergenními vycpávkami, které jsou uvnitř helmy přichyceny suchými zipy, což usnadňuje jejich praní. Takže nemusíte mít strach, že mezi bajkovými kámoši budete za špindíry. Pokud vycpávky odejdou do věčných lovišť, dle výrobce by neměl být problém koupit nové u místního prodejce helem MET.

Pohled na zátylek přilby se stahování, větracími otvory a reflexní prvek.
Pohled na zátylek přilby se stahování, větracími otvory a reflexní prvek.

Jak sedne

Tvarově sedí spíše na oválnou hlavu. Vyladěním upínacího nastavení na zátylku helma sedí „jako prdel na hrnec“. Malou nedokonalostí jsou aretační spony popruhů pod ušními lalůčky, které se při neopatrné manipulaci rozepínají.

K bezpečnosti patří i viditelnost cyklisty. O tu se stará reflexní nálepka na zátylku přilby a kompatibilita utahovacího knoflíku s bezpečnostním LED světlem MET DUO Light. I k této trailové helmě neodmyslitelně patří štítek zabraňující pronikání slunečního svitu nebo větviček do očí. Jen je škoda, že se nedá polohovat.

Helma MET Echo v akci a při testování.Helma MET Echo v akci a při testování.

Testování na trailu i cestě

Helma byla testována při různých situacích v jarních rozmarech počasí. Díky své hmotnosti ji na hlavě téměř necítíte, to platí i při parných dnech, kdy odvětrávací systém plní svou funkci na jedničku. Při sjezdu, na kterém vyskakují plomby ze zubů a kosti se třesou ještě hodinu poté, přilba držela na hlavě jako přibitá, za co si vysloužila velké plus.

Závěr

Helma MET Echo, ač je zařazena do nižší-střední třídy, svou nízkou hmotností 290 g se vyrovná kategoriím vyšším. Je komfortní, dobře odvětraná, ale nenabídne takzvaný full-servis. Chybí ji vychytávky jako polohovatelný štítek a nebo řešení nastavitelných popruhů, které by se samo nerozepínalo.

Další informace

 

Logo MET

V nabídce MET naleznete silniční helmy, MTB helmy, dámské nebo dětské přilby. Značka MET se od svého vzniku spoléhá na symbiózu italského designu a vysoké kvality provedení. Vývoj helem MET je založen na dlouhodobých studiích, testováních, analýzách a inovacích. V nabídce helem MET si vybere opravdu každý, ať už se jedná o profesionálního cyklistu, ambiciózního hobíka či rekreačního jezdce.

Širokou nabídku cyklistických helem značky MET najdete na Zookee.cz

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: