Recenze: Městských outdoorovek Asolo Nucleon GV

Recenze: Městských outdoorovek Asolo Nucleon GV

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Nucleon GV - Městské outdoorovky
Určení lehký treking, do města
Základní vlastnosti outdoorových bot Nepromokavá
Výška bot Low (nízká)
Pohlaví Pánský
Materiál: membrána GORE-TEX® Extended Comfort
Materiál: podešev Vibram® Synthesis (Megagrip)
Hmotnost 650
Velikost testované boty v UK 8
Barevné varianty graphite/yellow, root/arabesce, blue aster/silver, green lime/yellow, verbena/yellow
Dostupné velikosti 7 - 12 UK
Infocena 3890 Kč Kč
Dodává SPORT prima
Více info na www.asolo.cz

Zaujalo mě

  • Ležérní styl
  • Pohodlí
  • GTX membrána
  • Barevná škála

Shrnutí recenze

Nízká celokožená treková a volnočasová bota, která už na první pohled vypadá opravdu jako stvořená na víkendovky od jara do zimy či na každodenní dojíždění do zaměstnání, během víkendu pod skály, na nástupy k bouldrům nebo na lehké trekování a neomezené cestování. Jak se nám líbila a jak se osvědčila?

PODROBNÝ POPIS

Na první pohled

Moderní až trochu „hipsterská“ bota, která se však právě proto svým civilním vzhledem hodí prakticky kamkoliv. Pro každodenní docházení či dojíždění do zaměstnání, na volný čas, ale v pohodě zvládne i vycházky či cestování všude tam, kde požadujete nepromokavost a kvalitní nesmekavou podrážku. Určitě vás nejprve zaujme dlouhé šněrování a pogumovaná špička.

Elegantní až civilní vzhled bot Asolo Nucleon GV zvládné vycházky do přírody i nasazení ve městě.Elegantní až civilní vzhled bot Asolo Nucleon GV zvládné vycházky do přírody i nasazení ve městě.

Bota Asolo Nucleon GV je měkká a není určena jako bota lezecká či na ferraty.Bota Asolo Nucleon GV je měkká a není určena jako bota lezecká či na ferraty.

Chráněná pata vytaženou gumou a poutko u bot Asolo Nucleon GV.Chráněná pata vytaženou gumou a poutko u bot Asolo Nucleon GV.

Komfort

Mám širokou nohu a mohu potvrdit, že bota je opravdu pohodlná a poskytuje mi dostatek místa. Když jsem se chystal nebo věděl jsem, že půjdu do „terénu“ jednoduše jsem si boty přitáhnul tkaničkami podle potřeby. Hlavně tak, aby mi v traverzech neujížděla noha do boku. Vyšší komfort přináší opravdu měkký okraj boty okolo kotníků. Takže i když máte kotník „nízko položený“, neměly by vás boty do něj tlačit. Tento měkký límec boty je vytvořený z softshell materiálu Schoeller.

Okraj boty Asolo Nucleon GV je mekký a velmi pohodlný.Okraj boty Asolo Nucleon GV je měkký a velmi pohodlný.

Šněrování

Použité u této boty jsou překvapivě tenké kulaté tkaničky, které však přidávají botám „elegantní“ vzhled. Zatažení jde relativně hladce a tyto tkaničky docela snadno procházejí koženými očky. Pro zatažení boty až do špice je nutno rozdělit tento úkon cca na poloviny a začít od špičky. „Křížky“ jako u bruslí držet netřeba. Tkaničky nijak neujíždí. V horní části dlouhého jazyka jsou tkaničky jím ještě jednou provlečeny tak, aby vám jazyk nepadal do boty a byl tak dobře zajištěn. Osobně jsem tkaničky pro delší přesuny nebo do terénu po zavázání zajišťoval ještě pojistkou.

Horní čast jazyku Asolo Nucleon GV je zajištěna protažením tkaničkami.Horní čast jazyku Asolo Nucleon GV je zajištěna protažením tkaničkami.

Tenké tkaničky u bot Asolo Nucleon GV se dobře utahují.Tenké tkaničky u bot Asolo Nucleon GV se dobře utahují.

Zvýšená ochrana špičky u bot Asolo Nucleon GV.Zvýšená ochrana špičky u bot Asolo Nucleon GV.

Podešev

Díky podešvi Vibram® Synthesis Megagrip se nemusíte bát šplhat po kamenech s perfektním gripem a jistotou i v lehkém terénu. Testoval jsem tyto boty na různých površích: cesty, kameny, písek, tráva. Na co už opravdu značkový Vibram® Synthesis Megagrip nestačil, byly mokré mořské kameny potaženy slizkým povlakem (Rujána).

Kompletní fotogalerie ASOLO Nucleon GV (34)

Myslím si však, že tyto boty nejsou určeny pro lezení či chození na ferraty – jsou relativně měkké a nemají climbing zone na špičce. Zvládly však pohodlné nástupy pod skály v Jizerských horách, Krkonoších nebo v Českém ráji. Špičky a paty bot jsou chráněny přetaženou gumou pro větší odolnost. Na patě patrně i pro vyzouvání systémem „botou o botu“.

Detail podrážky VIBRAM MEGAGRIP u bot Asolo Nucleon GV.Detail podrážky VIBRAM MEGAGRIP u bot Asolo Nucleon GV.

Testování na tření, které je příkladné.Testování na tření, které je příkladné.

Značková podešev VIBRAM u bot Asolo Nucleon GV.Značková podešev VIBRAM u bot Asolo Nucleon GV.

Nepromokavost

GORE-TEX® Extended Comfort membrána zajišťuje nepromokavost. Vaši nohu obepíná 1,8 mm hydrofobní kůže. Klasicky jsem testoval boty při chůzi v dešti a schválně stoupal do kaluží. Primárně si myslím, že tyto boty nejsou určeny pro brouzdání vodou nebo mokrou trávou. Při teplotách nad 20 C nebo při dlouhém pobytu v místnostech (např.: v kanceláři) mi bylo v těchto botách už teplo a doporučuji se přezout. Nejlépe je těmto univerzálním botám venku od podzimu do jara.

O nepramokavost se stará značková membrána GORE-TEX.O nepramokavost se stará značková membrána GORE-TEX.

Závěr

Nucleony GV byly testovány a dělaly mi společnost na výpravách k moři, do skal a na cestách po městě. Dobře odpružená a pohodlná bota s bonusem značkové membrány GORE-TEX® Extended Comfort. Osobně tuto botu v parném létě uložím do botníku a nechám si je zase na období září až květen.

Další informace

Asolo

Společnost SPORT prima působí na českém trhu od roku 1993. Od samého počátku se specializuje na dovoz a prodej známých outdoorových a sportovních značek včetně světoznámého italského výrobce obuvi ASOLO.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: