RECENZE: LUNDHAGS MAKKE – KALHOTY DO DIVOČINY

RECENZE: LUNDHAGS MAKKE – KALHOTY DO DIVOČINY

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku LUNDHAGS MAKKE
Druh sportu outdoor
Druh oblečení kalhoty
Rozdělení podle pohlaví pánské
O jakou vrstvu se jedná třetí (svrchní)
Do jakého ročního období se hodí celoroční
Materiál 1 Lundhags Polyester Cotton Mix
Materiál 2 Schoeller Dryskin
Materiál 3 Schoeller Keprotec
Materiál 4 YKK® zip
Barevné varianty černá, šedá, tmavomodrá, modrá, zelená, červená
Velikostní varianty 48–58
Údaje výrobce 1 Úzký a moderní střih pro aktivní uživatele
Infocena 6990 Kč
Dodává Swixshop.cz
Více info na www.lundhags.cz

Zaujalo mě

  • Velmi kvalitní zpracování
  • Velké a účelně rozvržené kapsy
  • Flexibilní a zároveň odolný materiál
  • Předtvarovaná kolena
  • Možnost kalhoty kompletně odvětrat

Shrnutí recenze

Lundhags Makke jsou robustní outdoorové kalhoty, určené pro širokou škálu turistických aktivit s možným přesahem i do pracovního nasazení, např. v lesnictví. Disponují řadou technických řešení, zejména možností přizpůsobit je teplotním podmínkám, kompletně kalhoty odvětrat a také velkým skladovacím prostorem v kapsách.

PODROBNÝ POPIS

MATERIÁL

Kalhoty Makke jsou na přední části stehen a zadní straně nohavic ušité z tkaniny, kterou výrobce označuje jako Lundhags Polyester Cotton Mix, což je směs organické bavlny a recyklovaného polyesteru. Místa s požadavkem na pružnost, tedy sedací část, krokový klín a kolena, jsou z materiálu Shoeller Dryskin, softshellové, ve všech směrech pružné tkaniny. Na dolní část nohavic je použita Shoeller Keprotec, tkanina s příměsí aramidových vláken. Na všech kapsách a větracích otvorech jsou použity zipy YKK. Pro regulaci obvodu dolní části nohavice slouží kovové druky Wasa.

Kalhoty Lundhags Makke, nejlepší je oblečení o kterém nevíte, že ho máte na sobě. Funkční, robustní a pohodlné.
Kalhoty Lundhags Makke, nejlepší je oblečení o kterém nevíte, že ho máte na sobě. Funkční, robustní a pohodlné.

TECHNICKÝ POPIS

Kalhoty mají mírně vyšší pas. Zapínání je řešené na zip a knoflík, na bocích doplněné o dva stahovací pásky na suchý zip. Pas má poutka, která pojmou i širší opasek. Disponují čtveřicí kapes, jeden pár umístěný klasicky, druhý z boku na stehnech. Všechny kapsy se dají uzavřít zipem.

Kalhoty LUNDHAGS MAKKE jsou na dlouhé výlety jako stvořené
Kalhoty LUNDHAGS MAKKE jsou na dlouhé výlety jako stvořené

Ventilaci řeší dva vertikální zipy na vnitřní straně stehen s všitou síťkou, dále horní pár kapes, které mají také vnitřní část tvořenou síťkou. Je také možné odvětrat rozepnutím dolní části nohavic. Od kolene dolů je zde dvojcestný zip, umožňující snazší oblékání a přístup třeba ke šněrování vysokých pohorek. Obvod nohavice lze regulovat druky a vpředu je umístěn háček pro uchycení na tkaničky bot.

Ventilační zipy na stehnech udržují ideální tepelnou pohodu i když se trochu opotíte na sněžnicích.
Ventilační zipy na stehnech udržují ideální tepelnou pohodu i když se trochu opotíte na sněžnicích.

OSOBNÍ NÁZOR TESTERA

Tento kousek oblečení jsem testoval při pěší turistice, akcích na sněžnicích i běžkách, v podzimních a zimních podmínkách českých hor. V teplotách od – 10 °C do + 10 °C, od jasného počasí, přes sněžení až po déšť. Dále jsem kalhoty používal i pro běžné denní nošení.

Při žádné z těchto podmínek jsem neměl potřebu je doplňovat spodní termo anebo vrchní nepromokavou vrstvou. Při aerobní aktivitě stačilo regulovat ventilaci příslušnými větracími otvory.

Na kalhotách oceňuji především užší, ale velmi pohodlný střih, který nemá tendenci někde zachytávat. Kombinace „předohnutých“ kolen a pružných panelů umožňuje jakýkoli pohyb, od hlubokého dřepu, přes zdvihání nohou, třeba při přelézání padlých stromů.

Materiál ani střih kalhot Lundhags Makke nelimitují žádný pohyb.
Materiál ani střih kalhot Lundhags Makke nelimitují žádný pohyb.

KAPSY

Chválím kapsy, jejich umístění, tvar i objem. Zejména kapsy na stehnech jsou ušity měchovým způsobem a pojmou ohromující množství věcí, nicméně pokud jsou prázdné, zbytečně nerozšiřují profil kalhot. Uvnitř pravé je navíc všitá pružná kapsička, třeba na telefon, ten pak nemá tendenci poskakovat po celém objemu. Užitečný detail jsou textilní garáže, do kterých se schovají jezdci zipů a jsou tak chráněni před oděrem. Zipy mají navíc poplastovaná táhla, nebo prodloužení popruhem, dobře se tedy ovládají i ve slabších rukavicích.

I horní část vnitřku kapsy je ze síťoviny a napomáhá tak odvětrání.
I horní část vnitřku kapsy je ze síťoviny a napomáhá tak odvětrání.

INTEGROVANÉ NÁVLEKY

Další drobnost, která mě zaujala a využíval jsem ji při pohybu ve sněhu, je háček na přední části nohavice pro zaháknutí na tkaničky bot. Kalhoty tak do jisté míry suplují návleky. Navíc háček je schovaný ve své malé kapsičce, nikde nezachytává, a navíc ho lze z kalhot jednoduše odejmout.

Výborně umístěný háček na nohavici. Když ho nepotřebujete, nepřekáží.
Výborně umístěný háček na nohavici. Když ho nepotřebujete, nepřekáží.

VERDIKT TESTERA

Na kalhotách se mi líbí jejich schopnost fungovat v širokém rozpětí podmínek, jejich robustnost a propracovanost detailů. Typově jde o kousek oblečení, po kterém ve většině podmínek sáhne téměř každý. A myslím, že použité materiály a celkové zpracování také napovídají dlouhou životnost.

Kalhoty jsem používal především v podmínkách promočených a zasněžených Jizerek a Lužických hor. Podle mých zkušeností budou fungovat v dalších podobných typech prostředí s proměnlivým počasím, ve Skandinávii a ve Skotsku. Jsou velmi vhodné pro širokou paletu aktivit, od běžné po vysokohorskou turistiku, pro extrémnější počasí, jako je silný mráz, nebo dlouhodobé deště bych je doplnil spodní termo vrstvou, případně nepromokavou vnější vrstvou.

Kalhoty LUNDHAGS MAKKE nebrání žádnému pohybu
Kalhoty LUNDHAGS MAKKE nebrání žádnému pohybu

Další informace

lundhags-logoNaší snahou je vyrábět produkty, které obstojí ve zkoušce času – ideálně na celý život. Produkty, které lze milovat, starat se o ně a opravovat – znovu a znovu. Produkty, které nesou naše vzpomínky a mohou se předávat z generace na generaci. Výroba produktů s dlouhou životností je nejudržitelnější strategií, jaká existuje. Naše strategie a filosofie je dělat věci SKUTEČNĚ UDRŽITELNÉ

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: