Recenze: LIZARD KROSS IBRIDO – pohodová bota pro mnoho využití

Recenze: LIZARD KROSS IBRIDO – pohodová bota pro mnoho využití

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku LIZARD KROSS IBRIDO
Určení do města, sandály, volnočasové
Výška bot Low (nízká)
Pohlaví Dětský
Hmotnost 210
Infocena 2750 Kč Kč
Dodává SPORT&MODA s.r.o
Více info na www.funrun.cz

Zaujalo mě

  • Pohodová bota pro mnoho využití
  • Napůl sandál, napůl bota
  • Neklouže

PODROBNÝ POPIS

Lizard Kross Ibrido je velmi zajímavý hybrid mezi sandálem a botou.

Od sandálu má bota převzatou lehkost, neboť váží jen něco přes 200 gramů. Dále prodyšnost, kterou zajišťuje osm velkých otvorů ve svršku boty. A také to, že zčásti gumovou část kolem paty můžete snadno sešlápnout a z boty udělat dle potřeby „nazouváky“.

Od běžných bot pak Lizard Kross Ibrido převzal krytí prstů i paty. Krytí prstů není jen symbolické, ale ochrání i proti středně silnému nechtěnému nakopnutí kamene.

Lizard Kross Ibrido - bota pro mnoho použitíLizard Kross Ibrido – bota pro mnoho použití

Lizard Kross Ibrido je výjimečný i přilnavostí podrážky, která bez problémů drží i na mokrém povrchu. Podrážku má z Vibramu s vícesměrným a samočistícím vzorkem. V normálních sandálech se při chůzi třeba po kamenech u řeky rozhodně nebudete cítit tak jistí, jako v Ibridech. Vyzkoušeno, ověřeno, potvrzuji.

Také šněrování připomíná spíše klasické boty. Jde o pružné tkaničky se stahovadlem, uchycené na každé straně na čtyřech místech, takže se dobře přizpůsobí noze. Svršek je navíc v části kolem holeně pružný.

Pružný svršek boty Pružný svršek boty

Lizard Kross Ibrido se vyznačuje také mimořádnou pružností podrážky i svršku. Díky tomu lze botu mimochodem snadno sbalit a vecpat do posledního zbývajícího prostoru v batohu, což je velmi praktická vlastnost, kterou jsem na cestách několikrát velmi ocenil.

Lizard Kross Ibrido je tak pružný, že ho můžete i zmuchlat a strčit do malé kapsy batohuLizard Kross Ibrido je tak pružný, že ho můžete i zmuchlat a strčit do malé kapsy batohu

Kombinace přilnavosti a pružnosti a celkový „střih“ boty dohromady vytváří příjemný pocit při nošení. To oceníte zejména, když budete mít třeba někde na cestách botu na noze celý den. Díky větrání vám nebude vadit ani horko.

Lizard Kross Ibrido se hodí do přírody i do městaLizard Kross Ibrido se hodí do přírody i do města

Za hlavní výhodu celkově považuji hlavně univerzálnost boty: používám ji jak při cestování do teplých krajin, tak na menší procházky v přírodě či kolem vody. Když zrovna nikam necestuji, prakticky permanentně ji mám na verandě a chodím v ní po zahradě. A dokonce, v letním horku, ji beru i do města na některé pracovní schůzky. Není v ní totiž vedro a přitom vypadá podstatně „seriozněji“ než obyčejné sandály. A díky zakrytým prstům na nohou mé obchodní partnery nestraší pohled na zmodralé nehty, deformované vytrvalosím během.

Využít se dá i jako nazouvákVyužít se dá i jako nazouvák

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: