Recenze: Lizard H2O RIDE – outdoorové sandále

Recenze: Lizard H2O RIDE – outdoorové sandále

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku H2O RIDE – outdoorové sandále
Určení volnočasové, sandály
Základní vlastnosti outdoorových bot Kombinovaná
Výška bot Low (nízká)
Pohlaví Pánský
Materiál: podešev Vibram
Hmotnost 658
Velikost testované boty v UK 3,5
Dostupné velikosti 35 - 46
Infocena 2599 Kč Kč
Dodává Sport&moda
Více info na www.funrun.cz

Zaujalo mě

  • Dobré upnutí - dobře sedí na noze
  • Dá se v nich pohodlně nachodit dost kilometrů i se středně těžkým batohem
  • Nekožená stélka vhodná i do vody

Shrnutí recenze

Recenze nové varianty oblíbeného modelu Ride s nekoženou stélkou vhodnou i pro nošení ve vodě. Jak bytelný je tento sandál s označením H2O?

PODROBNÝ POPIS

Charakteristika

H2O RIDE je nová varianta oblíbeného modelu Ride s nekoženou stélkou vhodnou i pro nošení ve vodě. Protože vychází právě z modelu Ride, je vhodnější pro užší chodidla.

Široké pásky s polstrováním dobře fixují nohu a jsou příjemné - Lizard H2O RIDE.Široké pásky s polstrováním dobře fixují nohu a jsou příjemné – Lizard H2O RIDE.

Upínací systém

Upnutí na nohu je dobře řešené, a výborně tak sedí. Fixační pásky jsou podloženy silikonem a jemnou textilií pro příjemnější nošení a navíc jsou vedeny pod celou botou, a nehrozí tak jejich vytržení. Zapínání je klasické na suchý zip. Tento model má oproti ostatním modelům širší pásky, takže nabízí větší plochu a jistější upnutí nohy.

Detailní pohled na systém pásků sandálů Lizard H2O RIDE.Detailní pohled na systém pásků sandálů Lizard H2O RIDE.

Podrážka

Vibramová podrážka je poměrně tlustá a pevná. Dobře držela na většině povrchů. Díky síle zvládly sandále i pochod štěrkem, po kamení a přes kořeny. Se značkovou vibramovou podrážkou byste neměli šlápnout vedle.

Značková podešev Vibram s hrubějším vzorkem u sandálů Lizard H2O RIDE.Značková podešev Vibram s hrubějším vzorkem u sandálů Lizard H2O RIDE.

Stélka

Okraje šlapky jsou lehce zvednuté a v kombinaci s docela vysokou podrážkou napomáhají tomu, že do sandálu nezapadávají kamínky tak často. Sandál má lehkou pronační podporu, což je fajn – dá se v něm chodit dlouho i s batohem, aniž by noha byla brzy unavená.

Nekožená stélka modelu Lizard H2O Ride je vhodná i pro nošení ve vodě.Nekožená stélka modelu Lizard H2O Ride je vhodná i pro nošení ve vodě.

Testování

Během testování na Kanárských ostrovech a v národních parcích na západě USA jsem v teplotách od „příjemně“ až po „hic“ strávil v sandálech stovky hodin. Mnohokrát jsem propotil a promokl a nezdá se mi, že by zanechávaly nějakou „pachovou stopu“. Což je fajn, protože jakmile nějaká bota začne páchnout, jakkoliv je jinak super, nedá se toho většinou zbavit.

Hodnocení

Celkově hodnotím jako sandály, které se nehodí jen na posedávání v plážovém baru, ale můžete v nich na cestách v teplých krajinách v pohodě nachodit dost kilometrů. Dále jsou vhodné pro vodní turistiku nebo pro pobyt u vody. Občasné namáčení jim nevadí. A taky se v nich dobře řídí, což u sandálů není vždy pravidlem.

Detail polstrování systému pásku okolo kotníku Lizard H2O RIDE.Detail polstrování systému pásku okolo kotníku Lizard H2O RIDE.

Další informace

Lizard

Firma Lizard je přední italský výrobce sportovních sandálů  určených pro outdoor.  Od roku 1992, kdy byla firma založena, se neustále snaží hledat jedinečné materiály zaručující dlouhou životnost a pohodlí i v náročných terénech. Jejich modely  jsou určeny pro vodní aktivity, do města, na cestování, i do skal. Specialitou firmy jsou průběžné pásky (tzn. pásky prochází pod podrážkou, tedy nejsou vlepované). Kromě sandálu v jejich nabídce najdete také městskou obuv a obuv do vody.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: