HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Recenze: Lizard Bat II Sensitive H9 – zlehka na cesty

Recenze: Lizard Bat II Sensitive H9 – zlehka na cesty

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Bat II Sensitive H9
Určení sandály, minimalistická
Základní vlastnosti outdoorových bot Kožená
Výška bot Low (nízká)
Pohlaví Pánský
Materiál: mezipodešev Outdoor Performance
Materiál: podešev Vibram Boulder
Hmotnost 200
Velikost testované boty v UK 3,5
Barevné varianty šedá, černá, červená, zelená
Dostupné velikosti 35 - 48 v UK
Šněrování Quick-Fit fastening system
Infocena 2199 Kč Kč
Dodává SPORT&MODA
Více info na www.FunRun.cz

Zaujalo mě

  • lehkost
  • jednoduchost
  • Quick-Fit fastening system
  • varianty tloušťky podrážky 9 nebo 14 mm

Shrnutí recenze

Minimalistické sandály od firmy Lizard, které mají unikátní systém šněrování Quick- Fit. Jaké jsou a jak se v nich chodí? A kam se hodí?

PODROBNÝ POPIS

Charakteristika

Minimalistické sandály od firmy Lizard, které mají unikátní systém šněrování Quick- Fit. Perfektně se hodí na výlety, k vodě a veškeré letní aktivity. Lehké a skladné.

Chůze v sandálech Lizard Bat II Sensitive H9 je jistá a pohodlná.Chůze v sandálech Lizard Bat II Sensitive H9 je jistá a pohodlná.

Lehké sandály Lizard Bat II Sensitive H9.Lehké sandály Lizard Bat II Sensitive H9.

Chůze v sandálech Lizard Bat II Sensitive H9 je jistá a pohodlná.Chůze v sandálech Lizard Bat II Sensitive H9 je jistá a pohodlná.

Systém Quick- Fit

Docela neobvykle vypadající a řešené šněrování je výborně rozložené tak, že nikde netlačí. I když jdu z kopce nebo do kopce, poskakuji po kamenech u jezera nebo se musím rozeběhnout na tramvaj, popruhy jsou zatěžovány rovnoměrně a bota (podrážka) dobře drží u chodidla. Není to jako u většiny sandálů, ve kterých se noha různě volně hýbe, tyhle boty sedí, jakoby měly kompletní svršek, přitom tam je jen pár popruhů. To v praxi znamená, že dovnitř nepadají kamínky, což je někdy u sandálů, které nemůžete pořádně upnout, dost otravné. Navíc se můžete rozhodnout, zdali budete extra fixovat palec nebo jestli necháte všechny prsty volné, a to pomocí rychlého provlečení stahovací tkanice k podešvi přes palec nebo pouze do fixačního popruhu. Celé nastavení je dílem okamžiku.

Fixace palce v sandálech Lizard Bat II Sensitive H9 pomocí systému Quick-Fit.Fixace palce v sandálech Lizard Bat II Sensitive H9 pomocí systému Quick-Fit.

Co dál?

Lehké sandály mají výborně padnoucí stahování a vibramovou samočisticí podrážku, která dobře drží ve většině terénech a není problém ji vzít i do vody. Pod nohou máte dobrý cit a z horní strany absolutní volnost. Použitý materiál nedře a netlačí a pokud máte třeba odřeniny na noze, dají se popruhy i posunout tak, aby se o ni netřely.

Lizard Bat II jsou lehounké a skladné.Lizard Bat II jsou lehounké a skladné.

Lizard Bat II z obou stran.Lizard Bat II z obou stran.

Lizard Bat II jsem nosil měsíc na Maledivách a 2 týdny u Gardy a Bohinje a dost jsem si je oblíbil.Lizard Bat II jsem nosil měsíc na Maledivách a 2 týdny u Gardy a Bohinje a dost jsem si je oblíbil.

Hodnocení

Lehkost a jednoduchost sandálů Lizard Bat II vám zpříjemní cestování teplými kraji. Přesně tam jsem je jako cestovatel testoval. Minimální hmotnost a objem tyto sandály určují pro cestování ve stylu „nalehko“. Oceňuji minimální zápach a když přeci, dají se snadno opláchnout. Jsou přece určeny i do vody nebo ne?

Testování sandálů Lizard Bat II Sensitive H9 v teplých krajích.Testování sandálů Lizard Bat II Sensitive H9 v teplých krajích.

Další informace

Lizard

Firma Lizard je přední italský výrobce sportovních sandálů  určených pro outdoor.  Od roku 1992, kdy byla firma založena, se neustále snaží hledat jedinečné materiály zaručující dlouhou životnost a pohodlí i v náročných terénech. Jejich modely  jsou určeny pro vodní aktivity, do města, na cestování, i do skal. Specialitou firmy jsou průběžné pásky (tzn. pásky prochází pod podrážkou, tedy nejsou vlepované). Kromě sandálu v jejich nabídce najdete také městskou obuv a obuv do vody.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: