RECENZE: LIFESYSTEMS RECHARGEABLE HAND WARMER – TEPLO A ENERGIE DO KAPSY

RECENZE: LIFESYSTEMS RECHARGEABLE HAND WARMER – TEPLO A ENERGIE DO KAPSY

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku LIFESYSTEMS RECHARGEABLE HAND WARMER
Druh výbavy Power banka
Hmotnost 140 g
Doba provozu 3 - 6 hodin
Napájení USB micro
Druh baterie nebo AKU vlastní akumulátor
Počet akumulátorů nebo baterií 1
Šířka 58 mm
Výška 104 mm
Hloubka 28 mm
Další funkce 1 Ohřívač a powerbanka v jednom
Další funkce 2 4 úrovně teploty (42, 45, 48, 50 °C)
Další funkce 3 Zahřívá se za 10 sekund
Další funkce 4 Funkce powerbanky (Li-Ion 5200mAh / 5V / 2A)
Další funkce 5 Indikátory LED nabíjení
Další funkce 6 Certifikace CE
Výbava 1 Kabel USB a USB micro
Infocena 999
Dodává Totaloutdoor
Více info na totaloutdoor.cz

Zaujalo mě

  • Design
  • Rychlost ohřevu
  • Jednoduché ovládání

Shrnutí recenze

Designově povedený ohříváček pro vaše ruce, který padne do rukou nejenom holkám, ale i lezcům, rybářům nebo lovcům. Během několik vteřin vás zahřeje ve 4 intenzitách ohřevu. Nebo může posloužit jako zdroj energie pro váš mobil. Jak ohříval a jak dobíjel se dozvíte v redakčním testu Světa outdooru.

PODROBNÝ POPIS

OVLÁDÁNÍ

V jednoduchosti je síla. K ovládání slouží pouze jedno tlačítko. Pomocí něj při krátkém stisku zjistíte stav baterie pomocí čtveřice malých oranžových diod. Svítí asi 4 vteřiny. Ohřívač se aktivuje pomocí 4vteřinového stisku. Dalším krátkým stiskem si vyberete intenzitu ohřevu. Vybrat můžete ze 4 stupňů (42, 45, 48, 50 °C). Vypnutí opět dlouhým stiskem (4 sec).

Ohřívač se skvěle hodil na listopadové focení pro Svět outdooru
Ohřívač se skvěle hodil na listopadové focení pro Svět outdooru

POWER BANKA

Rechargeable Hand Warmer je moderní ohřívač rukou s baterií, který lze využít i jako powerbanku. Podle parametrů výrobce se skrývá uvnitř baterie Li-Ion s kapacitou 5200 mAh a výstupem 5V / 2A. Několikrát jsem zkusil tedy dobít svůj mobil SAMSUNG. Z 10 % v telefonu jsem se s Hand Warmer dostal na 67 %. Což mi přijde jako slušný výsledek. Dobíjel jsem originálním kabelem SAMSUNG USB-C. Součástí balení je standardní USB kabel s micro USB o délce cca 20 cm.

Dobíjení během svačiny s LIFESYSTEMS RECHARGEABLE HAND WARMER
Dobíjení během svačiny s LIFESYSTEMS RECHARGEABLE HAND WARMER

OHŘEV

Nástup zahřívání je neuvěřitelně rychlý. To jsem opravdu nečekal. Mohu potvrdit uváděný nástup do 10 sekund. První nástup ohřevu je cítit již po cca 5 vteřinách. Po stisknutí tlačítka Power můžete volit ze 4 úrovní pro nahřívání v rozmezí 42 °C až 50 °C (42, 45, 48, 50 °C). Zahřívat zvládá v rozmezí 3–6 h, dle její intenzity. Ohřívač používá dvě tepelné desky pro oboustranné vyzařování tepla. Takže hřeje v podstatě celý. Subjektivně několik testerů potvrdilo, že jedna strana hřeje o malinko více než druhá. Rozdíl však mizivý. Nástup ohřevu je ohromující. Takřka okamžitý. Tím pádem po vypnutí dochází k rychlému vychladnutí – ohřívač rozhodně nefunguje jako akumulátor tepla.

Ohřívač si především užívala děvčata - LIFESYSTEMS RECHARGEABLE HAND WARMER
Ohřívač si především užívala děvčata – LIFESYSTEMS RECHARGEABLE HAND WARMER

Výdrž v testu: Při maximálním ohřevu vydržel ohřívač makat naplno od 13.24 do 17.05, tedy v podstatě 3.5 hodiny. To je super výsledek.

Ohřívač Lifesystems vydržel pracovat naplno celých 3.5 hodiny
Ohřívač Lifesystems vydržel pracovat naplno celých 3.5 hodiny

NABÍJENÍ OHŘÍVAČE

Ujistěte se, že je ohřívač při dobíjení vypnutý. A dobíjejte do okamžiku, kdy svítí všechny 4 diody. Dobíjení se děje pomocí USB kabelu. Výrobce doporučuje akumulátor dobíjet alespoň jednou za 3 měsíce, pro udržení kapacity baterie. TEST: Z úplně vybitého zařízení do maxima to zabralo ohřívači přesně 3 hodiny nabíjení.

Indikace dobíjení pomocí 4 diod - LIFESYSTEMS RECHARGEABLE HAND WARMER
Indikace dobíjení pomocí 4 diod – LIFESYSTEMS RECHARGEABLE HAND WARMER

ODOLNOST

Výrobce udává odolnost proti vlhkosti a dešti. Není však odolné proti ponoření do vody! Ohřívač nemá žádné ostré hrany. Nemusíte se tedy bát, že by vám poškodil kapsu nebo vybavení v kabelce či v batohu. Osobně bych však doporučoval nepouštět na zem. V popisu ohřívače distributor uvádí, že je vybaven „pevným poutkem na zavěšení“. Pravděpodobně se jedná o špatný překlad. Ohřívač je opatřen pevným okem (otvorem) pro zavěšení – provlečení šňůry nebo možná i malé karabiny.

Oko lze využít na zavěšení nebo zajištění proti vypadení z ruky - LIFESYSTEMS RECHARGEABLE HAND WARMER
Oko lze využít na zavěšení nebo zajištění proti vypadení z ruky – LIFESYSTEMS RECHARGEABLE HAND WARMER

TESTOVÁNÍ

Na svou první příležitost ukázat svoje kvality nečekal ohřívač Lifesystems Rechargeable Hand Warmer dlouho. Nejprve zaujal manželku. Chtěla mi ho zabavit. Já jsem ho však ukryl a vzal s sebou na východočeskou svatojakubskou cestu z Hronova do Vlašimi. Na kole. V polovině října. Jednou jsem jej využil jako power banku a zbytek výletu jako ohřívač během nocování pod tarpem. Další testování samozřejmě proběhlo při lezení. Jističi ocenili jeho vlastnosti před lezením tak, že nenastupovali se zmrzlýma rukama. Myslím si, že to bude hit letošních Vánoc!

S ohřívačem LIFESYSTEMS RECHARGEABLE HAND WARMER 5 dní na kole
S ohřívačem LIFESYSTEMS RECHARGEABLE HAND WARMER 5 dní na kole

Další informace

lifesystems-logoLifesystems je profesionální ochrana a vybavení do přírody. Doplňky, bez kterých žádné dobrodružství není bezpečné. Své produkty společnost Lifemarque vyvíjí již přes 25 let. Své inovativní myšlení věnuje Lifesystems do sortimentu jako termoizolační fólie, lékárny a lékárničky, účinné repelenty a další systémy ochrany. Sídlo společnosti a celá výroba je umístěna ve Velké Británii.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: