HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Recenze: LEDLENSER ML6 CONNECT WARM LIGHT – chytrá svítilna

Recenze: LEDLENSER ML6 CONNECT WARM LIGHT – chytrá svítilna

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku LEDLENSER ML6 CONNECT WARM LIGHT
Druh svícení (Svícení) ruční svítilna
Rozdělení podle pohlaví Unisex
Materiál 1 Baterie: Li-ion
Hmotnost 260 g
Napájení akumulátor (dobíjecí)
Druh baterie nebo AKU vlastní akumulátor
Pozice napájení interní
Počet akumulátorů nebo baterií 1
Šířka 45 mm
Výška 178 mm
Mody svícení 8
Světelný tok v jednotlivých modech 750 / 550 / 100 / 5 lm
Doba svícení v jednotlivých modech 3,5/12/180 hod
Voděodolnost nebo vodotěsnost 2010 neurčeno
Použité LED diody Teplé nebo Červené světlo
Upevnění čelovky jednopáskové
USB konektivita ano
Výbava 1 Světelné režimy : Blink, Low Power, Boost, Power, Pulse, S.O.S., Strobe, Stmívání
Infocena 2690 Kč
Dodává MORIS
Více info na www.ledlenser.cz/

Zaujalo mě

  • Počet módů
  • Tři způsoby ovládání
  • Magnetický držák
  • Použití jako powerbanka

Shrnutí recenze

Outdoorová lucerna LEDLENSER ML6 CONNECT WARM LIGHT je velmi praktická a novými technologiemi napěchovaná lampička. Co všechno umí a jak se ovládá?

PODROBNÝ POPIS

V kostce

Pracovní lucerna LEDLENSER ML6 CONNECT WARM LIGHT je velmi praktická, novými technologiemi napěchovaná lampička. Jedná se o LEDkové světlo, s několika světelnými režimy: Blink, Low Power, Boost, Power, Pulse, S.O.S., Strobe, Stmívání, kdy každý z těchto režimů muže fungovat při bílém (teplém) světle nebo při neoslňujícím červeném.

Ovládání

Lucernu zle ovládat manuálně pomocí tlačítka na jejím svršku (power on, plus a mínus), pomocí náramkového dálkového ovládání či pomocí aplikace Ledlesner Connect pro váš smartphone. Osobně mi přijde jako nejpraktičtější a uživatelsky nejpříjemnější ovládaní přes telefon. Přímé ovládaní a náramek mají jen tři tlačítka, což vyžaduje trochu praxe naučit se lampičku ovládat.

V aplikaci je vše jednoduché a dost „blbuvzdorné“. Aplikace je zdarma pro Android (v Google Play), i pro iOS (v Apple Store). Touto aplikací se vše ovládá a lze zde vidět například stav baterie. Je také možno mít spárováno více lampiček v jednom zařízení a zároveň lze k jednomu zařízení připojit i vícero telefonů. Může tedy mít ovládání nainstalována hlava rodiny, i partnerka, a když jeden usne, lampičku můžete pohodlně zhasnout i ze svého telefonu, aniž byste se hnuli z postele. V aplikaci je možnost změny jazyka (výběr z deseti jazyků, jako je angličtina, němčina, francouzština, polština či asijské jazyky, čeština zde ale není). V defaultu je nastavená anglicky.

Dobíjení a powerbanka

Lampička se dobíjí přes magnetický USB kabel (magnetický konektor na jedné straně) a USB výstup na druhé. Lze ho tedy připojit do běžné nabíječky, kterou má každý doma. Nabíjet lze také z powerbanky a navíc, lampička sama o sobě funguje jako powerbanka s kapacitou 3000 mAh. Lze z ní tedy pohodlně nabít telefon, kterým jí můžete ovládat. Výrobce udává dobu svícení 3,5/12/180 hod, dle režimu svícení (Světelný tok: 750/ 550/ 100/ 5 lm). Já osobně jsem svítil většinou na nejsilnější režim a světlo vydrží opravdu dlouho. Při úplném vybití se lampa nabije pohodlně přes noc do plného nabití.

Závěr a verdikt testera

S hmotností 260 g to není ideální produkt na trek s batohem, ale jako lampička do auta, do kempu, či do dílny je ideální. Lampička je vybavena závěsným hákem na jedné straně a magnetem na straně druhé. Mě osobně přijde magnet jako naprosto geniální věc, lampa se pověsí pod strop či bok dodávky, a máte rázem lustr, který osvětlí dostatečný prostor pro posezení s přáteli.

Součástí balení je stojánek na lampičku, které ji stabilizuje na nerovném povrchu nebo pomocí háčku ve dně připraví pohodlný závěs celé lampičky a také praktický cestovní sáček.

Osobně se mi tato lampička velmi líbí, byť mi na první pohled přišlo trochu přehnané ovládání světla pomocí telefonu. Velmi rychle jsem si na ni zvykl a v kombinaci se super svítivostí a zavěšením na spodek vyklápěcích plechových dveří dodávky nám nejednou vytvořila příjemnou atmosféru s dostatkem světla na večeři či „poslední“ pivo. Jediná výtka je snad její cena, které se může na obyčejnou lampičku být vysoká. Tato lampička však není obyčejná. A to všechno se zárukou 7 let!

Další informace

ledlenser_logo_7-let-zarukySvítilny Ledlenser lze dobíjet a přesvědčí své uživatele svými inovativními světelnými funkcemi, jakož i promyšlenými koncepcemi upevňování. Materiál odolný proti nárazu, nízká hmotnost a extrémní intenzita světla dělá ze svítilen Ledlenser ideálního partnera v profesionální a soukromé oblasti. Ani záruka 7 let není u svítilen zcela běžná.

S více než 200 technologickými a designovými patenty od roku 2000 spustili zakladetelé Harald a Rainer Opolkovi revoluci ve světě svítilen. Toto se nepovedlo nikomu před nimi.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: