Recenze: LEDLENSER ML6 CONNECT WARM LIGHT – chytrá svítilna

Recenze: LEDLENSER ML6 CONNECT WARM LIGHT – chytrá svítilna

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku LEDLENSER ML6 CONNECT WARM LIGHT
Druh svícení (Svícení) ruční svítilna
Rozdělení podle pohlaví Unisex
Materiál 1 Baterie: Li-ion
Hmotnost 260 g
Napájení akumulátor (dobíjecí)
Druh baterie nebo AKU vlastní akumulátor
Pozice napájení interní
Počet akumulátorů nebo baterií 1
Šířka 45 mm
Výška 178 mm
Mody svícení 8
Světelný tok v jednotlivých modech 750 / 550 / 100 / 5 lm
Doba svícení v jednotlivých modech 3,5/12/180 hod
Voděodolnost nebo vodotěsnost IP66
Použité LED diody Teplé nebo Červené světlo
USB konektivita ano
Výbava 1 Světelné režimy: Blink, Low Power, Boost, Power, Pulse, S.O.S., Strobe, Stmívání
Infocena 2690 Kč
Dodává MORIS distribution

Zaujalo mě

  • Počet módů
  • Tři způsoby ovládání
  • Magnetický držák
  • Použití jako powerbanka

Shrnutí recenze

Outdoorová lucerna LEDLENSER ML6 CONNECT WARM LIGHT je velmi praktická a novými technologiemi napěchovaná lampička. Co všechno umí a jak se ovládá?

PODROBNÝ POPIS

V kostce

Pracovní lucerna LEDLENSER ML6 CONNECT WARM LIGHT je velmi praktická, novými technologiemi napěchovaná lampička. Jedná se o LEDkové světlo, s několika světelnými režimy: Blink, Low Power, Boost, Power, Pulse, S.O.S., Strobe, Stmívání, kdy každý z těchto režimů muže fungovat při bílém (teplém) světle nebo při neoslňujícím červeném.

Kompletní set LEDLENSER ML6 CONNECT WARM LIGHT
Kompletní set LEDLENSER ML6 CONNECT WARM LIGHT

Ovládání

Lucernu zle ovládat manuálně pomocí tlačítka na jejím svršku (power on, plus a mínus), pomocí náramkového dálkového ovládání či pomocí aplikace Ledlesner Connect pro váš smartphone. Osobně mi přijde jako nejpraktičtější a uživatelsky nejpříjemnější ovládaní přes telefon. Přímé ovládaní a náramek mají jen tři tlačítka, což vyžaduje trochu praxe naučit se lampičku ovládat.

Lucernu LEDLENSER ML6 CONNECT WARM LIGHT je možno ovládat pomocí mobilní aplikace
Lucernu LEDLENSER ML6 CONNECT WARM LIGHT je možno ovládat pomocí mobilní aplikace

V aplikaci je vše jednoduché a dost „blbuvzdorné“. Aplikace je zdarma pro Android (v Google Play), i pro iOS (v Apple Store). Touto aplikací se vše ovládá a lze zde vidět například stav baterie. Je také možno mít spárováno více lampiček v jednom zařízení a zároveň lze k jednomu zařízení připojit i vícero telefonů. Může tedy mít ovládání nainstalována hlava rodiny, i partnerka, a když jeden usne, lampičku můžete pohodlně zhasnout i ze svého telefonu, aniž byste se hnuli z postele. V aplikaci je možnost změny jazyka (výběr z deseti jazyků, jako je angličtina, němčina, francouzština, polština či asijské jazyky, čeština zde ale není). V defaultu je nastavená anglicky.

LEDLENSER ML6 CONNECT WARM LIGHT v červrném módu
LEDLENSER ML6 CONNECT WARM LIGHT v červrném módu

Dobíjení a powerbanka

Lampička se dobíjí přes magnetický USB kabel (magnetický konektor na jedné straně) a USB výstup na druhé. Lze ho tedy připojit do běžné nabíječky, kterou má každý doma. Nabíjet lze také z powerbanky a navíc, lampička sama o sobě funguje jako powerbanka s kapacitou 3000 mAh. Lze z ní tedy pohodlně nabít telefon, kterým jí můžete ovládat. Výrobce udává dobu svícení 3,5/12/180 hod, dle režimu svícení (Světelný tok: 750/ 550/ 100/ 5 lm). Já osobně jsem svítil většinou na nejsilnější režim a světlo vydrží opravdu dlouho. Při úplném vybití se lampa nabije pohodlně přes noc do plného nabití.

Jára Cimrman by měl z lampičky LEDLENSER ML6 CONNECT WARM LIGHT určitě radost
Jára Cimrman by měl z lampičky LEDLENSER ML6 CONNECT WARM LIGHT určitě radost

Závěr a verdikt testera

S hmotností 260 g to není ideální produkt na trek s batohem, ale jako lampička do auta, do kempu, či do dílny je ideální. Lampička je vybavena závěsným hákem na jedné straně a magnetem na straně druhé. Mě osobně přijde magnet jako naprosto geniální věc, lampa se pověsí pod strop či bok dodávky, a máte rázem lustr, který osvětlí dostatečný prostor pro posezení s přáteli.

LEDLENSER ML6 CONNECT WARM LIGHT jako užitečný pomocník při oslavě a posezení s přáteli
LEDLENSER ML6 CONNECT WARM LIGHT jako užitečný pomocník při oslavě a posezení s přáteli

Součástí balení je stojánek na lampičku, které ji stabilizuje na nerovném povrchu nebo pomocí háčku ve dně připraví pohodlný závěs celé lampičky a také praktický cestovní sáček.

Osobně se mi tato lampička velmi líbí, byť mi na první pohled přišlo trochu přehnané ovládání světla pomocí telefonu. Velmi rychle jsem si na ni zvykl a v kombinaci se super svítivostí a zavěšením na spodek vyklápěcích plechových dveří dodávky nám nejednou vytvořila příjemnou atmosféru s dostatkem světla na večeři či „poslední“ pivo. Jediná výtka je snad její cena, které se může na obyčejnou lampičku být vysoká. Tato lampička však není obyčejná. A to všechno se zárukou 7 let!

Celkový pohled na svítilnu LEDLENSER ML6 CONNECT WARM LIGHT
Celkový pohled na svítilnu LEDLENSER ML6 CONNECT WARM LIGHT

Další informace

ledlenser_logo_7-let-zarukySvítilny Ledlenser lze dobíjet a přesvědčí své uživatele svými inovativními světelnými funkcemi, jakož i promyšlenými koncepcemi upevňování. Materiál odolný proti nárazu, nízká hmotnost a extrémní intenzita světla dělá ze svítilen Ledlenser ideálního partnera v profesionální a soukromé oblasti. Ani záruka 7 let není u svítilen zcela běžná.

S více než 200 technologickými a designovými patenty od roku 2000 spustili zakladetelé Harald a Rainer Opolkovi revoluci ve světě svítilen. Toto se nepovedlo nikomu před nimi.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: