HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Recenze: Lanobatohu Tendon Gear Bag

Recenze: Lanobatohu Tendon Gear Bag

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Lanobatoh Gear Bag
Typ výrobku lanobatoh
Použití lezeckého vybavení na lezeckou stěnu, na skály
Rozdělení podle pohlaví Unisex
Materiál 1 PES 1000 D s PU zátěrem
Barevné varianty zelená, grafitová
Dostupné velikosti Rozměry: 56 x 34 x 26 cm
Výbava 1 Velikost plachty na lano: 140x120 cm
Výbava 2 Vyjímatelná karimatka na sednutí
Výbava 3 Fixace lana na batoh: ano
Infocena 2699 Kč
Dodává Tendon
Více info na www.mytendon.cz

Zaujalo mě

  • lanoplachta
  • spousta kapes
  • odolnost
  • pohodlný zádový systém
  • polotuhá konstrukce

Shrnutí recenze

Propracovaný lanobágl, který si však tento prostý název díky své bohaté výbavě příliš nezaslouží. Kromě uložení lana se díky množství kapes, doplňků a povedenému nosnému systému z této kategorie batohů trochu vymyká.

PODROBNÝ POPIS

Charakteristika

Tendon Gear Bag není jen tuctový lanobágl, do kterého hodíte lezecké cajky jako do pytle a hurá do skal nebo na stěnu.  Jde o velmi propracovaný speciál s arsenálem detailů, vychytávek a kapes.

Tendon Gear Bag pojme všechno potřebné vybavení na stěnu nebo skály včetně lana.Tendon Gear Bag pojme všechno potřebné vybavení na stěnu nebo skály včetně lana.

Plachtu na lano lze nacpat do horní vnější kapsy, takže batoh není třeba ani rozepínat.Plachtu na lano lze nacpat do horní vnější kapsy, takže batoh není třeba ani rozepínat.

Tendon Gear Bag je dostupný ve dvou barevných variantách - limetková a černá.Tendon Gear Bag je dostupný ve dvou barevných variantách – limetková a černá.

Zádový systém

Nyní si to nejlepší nechám na začátek. No, možná to není na batohu to nejlepší, ale mě to zaujalo natolik, že už nevydržím se o tom nezmínit hned. Je to zádový nosný systém. Samozřejmě na trhu je mnoho batohů s propracovanějším nosným systémem, ale já ho hodnotím v kategorii lanobatohů, tedy jakýchsi pytlů se zipem, kam hodíte lano, pár lezeckých cajků a nějak vše dopravíte pod skálu nebo ve městě třeba jen k zastávce MHD. Jde v podstatě o dva pruhy tužší vroubkové pěny na bocích, které jsou všité do síťoviny. K tomu dva příjemně široké ramenní popruhy. Jednoduché, ale funkční. Nic víc, nic míň.

Další vychytávky

Nyní se dostávám k výčtu arsenálu, kterým batoh disponuje. Je ho opravdu dost, takže volím metodu výčtovou. POZOR! Metoda výčtová není od slova vyčítat. Z tohoto pohledu by to byla metoda výchvalná. Ted od jazykového okénka zpět k věci, resp. k batohu: vnější madla na přenášení, síťové vnější kapsy na pití, tři vnitřní síťové kapsy, vyjímatelná zádová výztuha na sezení, vnitřní zádová kapsa, vnitřní oka na materiál, vnější kapsa na lanoplachtu, která je součástí, vnější popruhy na připnutí lana, které lze schovat, dolní poutka na materiál, bederní a hrudní pás. Lanobatoh pojme v pohodě 60m lano. V případě, že se vám do batohu už nevejde, můžete jej připnout na batoh. Zkrátka batoh nezapře svoji specializaci na lezení, ale umím si ho klidně představit i jako praktický batoh na cestování letadlem, případně jako stylový batoh na různé pracovní či jiné cesty se spaním po hotelích, camping atd.

Batoh TENDON má vyjímatelnou zádovou výztuhu vhodnou třeba na sednutí.Batoh TENDON má vyjímatelnou zádovou výztuhu vhodnou třeba na sednutí.

Detail spodního polotuhého madla batohu Tendon.Detail spodního polotuhého madla batohu Tendon.

Horní madlo batohu Tendon Gear Bag je dostatečně velké a tuhé.Horní madlo batohu Tendon Gear Bag je dostatečně velké a tuhé.

Konstrukce

K tomu mě nabádají některé důležité prvky batohu. Především pěkně zpracovaná polotuhá konstrukce batohu. Ten po plném rozepnutí připomíná krokodýla, který naplno otevře svou tlamu. Jenže batoh jde dál a umí ji otevřít tak zeširoka, že krokodýl by si ji už dávno vyhodil z pantů. Tady to nehrozí, jelikož vše drží masivní zip. Po otevření batoh tedy připomíná svou tuhostí i přehledností spíš kufr. A s troškou fantazie bych si do velké síťové kapsy místo smrdutých lezeček dal voňavé košile, do boční síťové, kam sahám pro maglajz, bych dal toaletní taštičku a do zádové kapsy na suchý zip bych dal notebook. No a co s plachtou na lano?

Kompletní fotogalerie Tendon Gear Bag

Co takhle ji z kapsy vyndat a místo ní přihodit třeba apartní deštníček? Nebojte se neblbnu, ale zkrátka mám rád, když jdou různé věci použít i jinak, než je autor zamýšlel. A uznejte sami, že kdybyste viděli kravaťáka s báglem Tendon na zádech, je to veselejší, než když za sebou potáhne tuhé plastové černé monstrum na kolečkách. Jenže na rozdíl od něj s tímto batohem zvládne i delší vzdálenosti s těžším nákladem, pokud mu to jeho, sezením ochablý, tělesný skelet dovolí. No a ti více konzervativní manažeři zvolí barevnou variantu černou s kontrastním červeným zipem, který bude tvořit vrchol úletu jejich garderoby.

Součástí batohu Tendon Gear Bag je plachta na lano s bezpečnostními pokyny pro lezení.Součástí batohu Tendon Gear Bag je plachta na lano s bezpečnostními pokyny pro lezení.

Verdikt testera

Jelikož jsem si trumfy vyplácl hned v úvodu, ačkoli jich batoh nemá málo, závěrem si dovolím hodnocení, které může napsat jen opravdový znalec batohů: Za mě jako fakt dobrý!

Další informace

Tendon

Tendon propaguje aktivní horolezectví, které není  pouze sportem, filozofií nebo životním stylem, představuje navíc nespoutanou sílu přírody, proudící přes všechny smysly každého, kdo chce prostřednictvím horolezectví poznat zejména sám sebe.
www.mytendon.cz

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: