Recenze kočárku pro kondiční běh Thule Glide 2

Recenze kočárku pro kondiční běh Thule Glide 2

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Thule Glide 2
Co je to za výrobek kočárek
Rozdělení podle pohlaví Unisex
Údaje výrobce 1 Hmotnost: 10,8 kg
Údaje výrobce 2 Max. nosnost kočárku: 34 kg, hmotnost dítěte do 22 kg
Údaje výrobce 3 Rozměry složeného kočárku: 93.5 x 58 x 33 cm
Výbava 1 Polohovatelné sedátko a stříška s větracími okénky
Výbava 2 5-bodový bezpečnostní a polstrovaný páse
Výbava 3 Účinná ruční brzda, která umožňuje bezpečný běh s kočárkem i v kopcovitém terénu
Výbava 4 Ergonomická nastavitelná rukojeť a velká 18´ zadní kola
Výbava 5 Pevné přední 16´ kolo umožňuje rychlý běh
Infocena 19090
Dodává Thule
Více info na www.thule.com/

Zaujalo mě

  • Skvělá ovladatelnost
  • Poradí si i s náročnějším terénem
  • Bezpečnost a pohodlí dítěte

Shrnutí recenze

Hledáte stabilní, lehký, perfektně ovladatelný kočárek pro batolata a menší děti, který zvládne i sníh a náročný terén? Vyzkoušeli jsme spolehlivý model Glide 2 z dílny osvědčeného švédského výrobce Thule. Jak obstál v testu?

PODROBNÝ POPIS

Začínám běhat

Po narození holčičky mám konečně trochu více času na sebe a sport. Jsme obě rády v přírodě, a tak využívám doby, kdy spí, k tomu, abych si šla zaběhat. Ať už sama nebo s kamarádem, který mě trénuje. Jsem teprve začátečník a oceňuji lehkost a snadnou ovladatelnost kočárku.

Všichni, kdo máte děti, určitě znáte strach, že vám kočárek při chůzi z kopce ujede. Proto se mi u kočárku Thule Glide 2 tolik líbí spolehlivá a účinná kotoučová brzda na rukojeti. Mám jistotu, že mohu kdykoli bezpečně zabrzdit, a to dokonce i při běhu z kopce. Kromě toho má kočárek ještě druhý brzdný systém, a to dole u koleček. Lze jednoduše sešlápnout nohou a kočárek se potom ani nepohne.

Také složení do auta je velmi jednoduché. Zadní kola jdou snadno odpojit a nandat zpět jen zmáčknutím středového gumového krytu na ose kola. Sundání předního kola zabere o pár sekund více času, ale je také možné. Kočárek je lehký pro manipulaci, i do mého malého auta se pohodlně vešel. Manipulace v klasické činžáku je pak náročnější na prostor, kočárek je delší než obvyklé kočárky, a tak se nemusí vejít do všech výtahů.

Kočárek Thule Glide 2 zezadu - je vidět velký úložný koš, stabilizační brzda a brzda ruční na řídítkách
Kočárek Thule Glide 2 zezadu – je vidět velký úložný koš, stabilizační brzda a brzda ruční na řídítkách

Pohodlně i na procházku

Pohyb venku je uživatelsky velmi pohodlný. Kočárek je lehoučký, velmi snadný pro manipulaci, skvěle zvládá prakticky jakýkoliv terén – i na sněhu, kde v 10 cm zcela bez problémů projel. Díky velkým kolům se s ním snadno dá zdolat i několik schodů. Kočárek má sice pevné přední kolo, ale to nijak zásadně neztěžuje ani pohyb po městě a při klasických procházkách. Kočárek je také velmi stabilní, nemám žádné obavy z převrhnutí na stranu nebo převážení vzad při nevhodném zatížení.

Bezpečnost pohybu pak ještě zvyšují reflexní prvky – reflexní ráfky všech kol a reflexní lemování stříšky. Spodní úložný prostor je dostatečně velký a pohodlně přístupný. Kromě velkého úložného koše je k dispozici i zadní síťová kapsa a dvě síťové přihrádky na svačinu či hračky.

Kočárek Thule Glide 2 je příjemný a dobře ovladatelný na běhání i na procházku
Kočárek Thule Glide 2 je příjemný a dobře ovladatelný na běhání i na procházku

A pohodlí pro dítě?

Díky plně polstrovaným nastavitelným popruhům – skvělé. Na zimu pak dobře slouží teplý praktický fusak; když je větrno a poprchává, rádi jsme využili větranou stříšku. Oceňuji pohodlnou manipulaci se zimním fusakem i popruhy. Díky odpružení kol malou nevzbudí ani klopýtání přes kameny na terénních cestách a pokud spí a chci ji zkontrolovat, ráda využívám okénko s magnetickým zavíráním, díky kterému ji neruším.

Další informace

thule logo

Švédská značka Thule je předním výrobcem sportovních kočárků a vozíků pro děti. V jejich portfoliu najdete vybavení pro maximální komfort a efektivitu při vašich outdoorových dobrodružstvích, jako např. turistické batohy, hydratační batohy, střešní stany, nosiče na kola a mnohé další.

www.thule.com

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: