Recenze: Klean Kanteen TKPro – snadné nalévání

Recenze: Klean Kanteen TKPro – snadné nalévání

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku TKPro – termoska
Druh potřeb pro vaření (Vaření) termosky
Druh vaření běžné vaření
Typ vařiče plynový
Výbava 1 Barvy: Shale Black, Matte Finish
Infocena 1350 Kč
Dodává Ski a Bike centrum Radotín
Více info na www.spot-shop.cz

Zaujalo mě

  • Unikátní závit
  • Povrchová úprava Shale Black
  • Kompletně nerezový
  • Izolovaný šálek

PODROBNÝ POPIS

Charakteristika

Tepelně izolovaná lahev Klean Kanteen TKPro s objemem 0,5 l představuje zdravou alternativu k polykarbonátovým a hliníkovým znovu použitelným lahvím. Neobsahuje žádné plastové součástky, ftaláty, olovo, BPA nebo jiné toxiny. Lahev je vyrobena pouze z vysoce kvalitní potravinářské nerezové oceli 18/8 a silikonu. Díky tomu je zdravotně zcela nezávadná a nezachytává pachy či příchutě.

Testování na seakayaku na Rujáně - Klean Kanteen TKPro.Testování na seakayaku na Rujáně – Klean Kanteen TKPro.

Popis

Neobyčejná termoska. Na první pohled. Co je na ní tak unikátního a proč získala ocenění ISPO Award 2019? Především je to její závit, který vypadá jako nýty na mostní konstrukci. Díky nim je závit v uzávěru přerušený a tekutina při nalévání může volně protékat při jakémkoliv natočení uzávěru. Stejný závit je použitý i na izolovaném kalíšku, který je klasicky zároveň i krytem celé termosky.

Unikátní závit zátky termosky Klean Kanteen TKPro.Unikátní závit zátky termosky Klean Kanteen TKPro.

Materiál

Na termosce není použitý žádný plast. Nerezová ocel 18/8 nezadržuje pachy a chutě z přechovávaného obsahu. A to mohu potvrdit. Střídal jsem černý a bylinkový čaj a černé filtrované kafe. Bez problému jsem po vymytí tyto tekutiny střídal. Unikátní je i dvojité silikonové těsnění, které zároveň funguje i jako pojistka proti vypadnutí vršku v případě přílišného povolení závitu.

Kompletní fotogalerie Klean Kanteen TKPro

Po obvodu hlavního těsnění jsou výstupky, které tomuto vypadnutí zabraňují. Design je kompaktní s minimem mechanických částí. Není tedy na termosce co rozbít. Dokonce jsem otestoval i odolnost kalíšku při jízdě autem. Nechal jsem ho na kapotě a v 60km rychlosti odlétlo na silnici. Kromě pár škrábanců se mu nic nestalo.

Vnitřní závit termosky Klean Kanteen TKPro.Vnitřní závit termosky Klean Kanteen TKPro.

Hrdlo

Hrdlo má průměr 44 mm a snadno se z něj pije. Zároveň je dostatečně velké na kostky ledu nebo pro použití kartáče při čištění. Součástí lahve je nerezové víčko, které slouží jako kalíšek s dvojitou stěnou, které nepálí a udržuje obsah déle teplý.Termoska TKPro je dostupná ve dvou barvách a ve třech velikostech (0,5 l; 0,75 l; 1 l).

Termosku doporučuje prodejce šetrněji omývat raději ručně.

Zátku při nalévání není třeba nijak natáčet - Klean Kanteen TKPro.Zátku při nalévání není třeba nijak natáčet – Klean Kanteen TKPro.

Hodnocení

Tepelně izolovaná lahev Klean Kanteen TKPro je kompaktní válec s izolovaným víčkem a unikátním závitem, který umožňuje nalévat nápoje z kteréhokoliv úhlu natočení zátky. Díky jednoduchosti a použitým materiálům se jedná o takřka bezúdržbovou termosku.

Klean Kanteen TKPro a Grossglockner.Klean Kanteen TKPro a Grossglockner.

Další informace

Klean Kanteen

Kalifornská rodinná firma Klean Kanteen se zabývá výrobou zdravotně nezávadných kelímků, bandasek, lahví a termosek na pití i jídlo z nerezové oceli. Jejím cílem je vyrábět dostupné, bezpečné, zdravotně nezávadné a vysoce kvalitní produkty a propagovat zdraví, dlouhodobou udržitelnost činnosti s ohledem na uchování životního prostředí. Dostupné na: www.spot-shop.cz

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: