HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Recenze: Keen Karraig MID WP M – pohodlné trekovky

Recenze: Keen Karraig MID WP M – pohodlné trekovky

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Trekovky Karraig MID WP M
Určení lehký treking, těžký treking
Základní vlastnosti outdoorových bot Kombinovaná
Výška bot Mid (střední)
Pohlaví Pánský
Materiál: svršek Voděodolná kůže a síťovina
Materiál: membrána Keen.Dry
Materiál: podešev Kenn.All-Terrain+
Hmotnost 1660
Velikost testované boty v UK 3,5
Barevné varianty Hnědá
Dostupné velikosti 8–14
Odpružení EVA
Infocena 4899 Kč Kč
Dodává Rock Point
Více info na www.rockpoint.cz

Zaujalo mě

  • Komfort a pohodlí
  • Systém zvýšení stability v terénu (Stability Shank)
  • Patní brzda pro podporu při sestupu
  • Kvalitní záběr podrážky v kombinovaném terénu

Shrnutí recenze

Pánská bota určená pro horskou turistiku je vyráběna v Evropě (kde byla i navržena) ve snaze snížení dopadu na životní prostředí a zajištění potřebné kvality. Avšak tato bota toho umí ještě víc. Co všechno se dozvíte v naší recenzi.

PODROBNÝ POPIS

Charakteristika

„Pánská bota určená pro horskou turistiku se svým komfortem, ale i použitím moderních technologií zařazená mezi vlajkové boty americké společnosti Keen.“ To byla první informace o botách, které jsem dostal zapůjčené na nezávislé testování. Plný očekávání jsem rozbalil pěkně zabalenou krabici, abych na vlastních nohách vyzkoušel tuto novinku od značky Keen.

KEEN Karraig. Detail široké gumové špičky a systému stažení boty.KEEN Karraig. Detail široké gumové špičky a systému stažení boty.

Popis

Karraig mají moderní vzhled díky kombinaci kůže a síťoviny v oblasti okolo kotníků. Přední část boty je vůči oděru chráněna širokou gumovou špičkou a kvalitní trakci boty umožnuje protisměrný vzorek 4 mm vysoké gumové podešve ALL-TERRAIN. Svršek boty je tvořen kombinací prvotřídní kůže, vodotěsné a prodyšné PU membrány KEEN Dry, síťové podšívky Eco Odor Control. Použití antibakteriální technologie CLEANSPORT NXT udržuje pohodlný pocit i suché nohy nositele v teplých, ale i v nepříznivých podmínkách. Komfort i zvýšenou ochranu nohy zajišťuje: systém Stability shank, dynamická podpora kotníku a tvarovaná patní brzda podporující nohu při sestupu.

KEEN Karraig. Kovové háčky a očka upínacího systému boty.KEEN Karraig. Kovové háčky a očka upínacího systému boty.

Šněrování

Správné a pohodné upínání boty je řešeno pomocí šněrování procházející skrz řadu kovových oček, rychloupínací očka (umožňující snadné a rychlé zavázání boty) a kovové háčky. Šněrování rovněž prochází textilní šňůrkou (obepínající kotníky), což na první dojem působí nezvykle. Šňůrka působila problémy u první série vyrobených bot a trhala se. Společnost Keen na první zpětné vazby uživatelů a testerů promptně reagovala úpravou řešení a přetržení se u všech prodávaných bot nemusíte obávat.

KEEN Karraig. Detail háčků a oček upínacího systému boty.KEEN Karraig. Detail háčků a oček upínacího systému boty.

Testování

Při prvním nazutí překvapil pocit tuhosti a pevnosti boty, který po několika prvních desítkách metrů ustoupil do příjemného pocitu jistoty a stability. Při nasazení turistických maček, nebo připevnění do vázání sněžnic necítíte žádný nepříjemný tlak na nohu. Spojení všech výše uvedených technologií je opravdu funkční a nejedná se jen o marketingové sliby. Jednou z výhod bot je jejich nižší váha, která dosahuje až 150g rozdíl oproti srovnatelným konkurenčním výrobkům. Boty jsem nosil v různých horských oblastech i při různých aktivitách. Byly testovány od Jeseníků po Alpy ve volném terénu, na turistických i zajištěných cestách. Vyzkoušel jsem jejich pevnost i voděodolnost v rámci sněžnicové i zimní túry. Nejvyšší možné testování vůči vodě i sněhu zažily během prosněženého a propršeného víkendu v rámci státních zkoušek horských průvodců, kdy došlo i k několika překonáváním říčního toku.

KEEN Karraig. Uchycení boty na hyperflexní sněžnici.KEEN Karraig. Uchycení boty na hyperflexní sněžnici.

Mohlo by vás zajímat

Zajímavou informací je, že společnost Keen ve snaze snížení dopadu na životní prostředí a zajištění potřebné kvality nechal boty navrhnout v Itálii, kde jsou i vyráběny. Tímto potvrzují jednoznačné zacílení použití bot v Evropských horách. Boty bych si klidně vzal i do vyšších hor, například na trek v Himalájích.

KEEN Karraig. Boty zajišťují dobrou stabilitu.KEEN Karraig. Boty zajišťují dobrou stabilitu.

KEEN Karraig. Detail dynamická podpora kotníku a tvarované patní brzda podporující nohu při sestupu.KEEN Karraig. Detail dynamická podpora kotníku a tvarované patní brzda podporující nohu při sestupu.

KEEN Karraig. Kvalitní trakci zajišťuje 4 mm vysoká gumová podešev ALL-TERRAIN.KEEN Karraig. Kvalitní trakci zajišťuje 4 mm vysoká gumová podešev ALL-TERRAIN.

Závěr

Keen Karraig jsou všestranné boty s moderním vzhledem určené pro jednodenní túry, ale i více denní přechody hor. Boty vykazují výbornou stabilitu, podporu a zároveň pružnost, kterou oceníte především ve skalnatém prostředí. Zároveň se díky kvalitnímu zpracování nemusíte obávat mokrého, bažinatého, nebo sněhem pokrytého terénu.S botami určenými na testování se těžko loučilo a uvažuji v budoucnu o pořízení tohoto modelu.

KEEN Karraig. Vzorek 4 mm vysoké gumové podešve ALL-TERRAIN.KEEN Karraig. Vzorek 4 mm vysoké gumové podešve ALL-TERRAIN.

Další informace

KeenAmerická firma KEEN byla založena v roce 2003 a svůj úspěch založila na vyvinutí obuvi typu „sandál“, ale se špičkou chránící prsty.
V KEENu věří v podporu každého, kdo něco tvoří, kdo si hraje a kdo pečuje o životní prostředí a není mu lhostejný svět kolem něho… Pro KEEN je to životní styl – nazýván Hybrid.Life. Tento životní styl přináší také velmi reálný smysl pro zodpovědnost, spolehlivost a transparentnost.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: