HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz KnihyNaHory.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

RECENZE: KAYLAND CROSSMOUNTAIN GTX – POHORA JAZZ

RECENZE: KAYLAND CROSSMOUNTAIN GTX – POHORA JAZZ

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku KAYLAND CROSSMOUNTAIN GTX
Určení těžký treking, via ferrata, VHT
Základní vlastnosti outdoorových bot Kombinovaná
Výška bot Mid (střední)
Pohlaví Pánský
Materiál: svršek kůže, kevlar
Materiál: membrána Gore-Tex®
Materiál: podešev Mulaz EVO
Materiál: podrážka Vibram®
Hmotnost 1 490 g
Climbing zone Ano
Velikost testované boty v UK 3,5
Stabilizační systém Kategorie: C
Infocena 4 999 Kč
Dodává SNOW-HOW CR
Více info na www.skibikecentrum.cz/cs

Zaujalo mě

  • Voděodolnost
  • Dostatečná tuhost pro poloautomatické mačky
  • Kvalitní šněrování

Shrnutí recenze

Horská bota kategorie C, která se nezalekne ledovce nebo hřebene Studelgrat na Grossglockner. Jedná se o botu hybridní konstrukce, která nabízí mix technického lezení v horách a trekingu. Tyto pohorky umožňují fixaci poloautomatických maček. Bota je pro tento účel dostatečně tuhá.

PODROBNÝ POPIS

Horská bota kategorie C, která se nezalekne ledovce nebo hřebene Studelgrat na GG. Jedná se o botu hybridní konstrukce, která nabízí mix technického lezení v horách a trekingu. Tyto pohorky umožňují fixaci poloautomatických maček. Bota je pro tento účel dostatečně tuhá. Spojení klasického materiálu kůže a extrémně odolné textilie napomáhá snížení hmotnosti, Gore-Tex® membrána zajišťuje nepromokavost a maximální možnou prodyšnost. Ankle Lock Technology neboli A.L.S. je technologie zajišťující oporu kotníku pomocí popruhu, který obepíná kotník a dobře fixuje i patu tak, aby seděla v botě a nepřizvedávala se. Originální Vibram® podrážka s klasickým a léty prověřeným vzorem je doplněna i o lezeckou špičku tzv. „climbing zone“, což se hodí na via ferratách nebo při horském lezení. Patní část i jazyk jsou příjemně měkčené a stejně tak je i příjemná chůze v botách, ve kterých můžete „krosit“ hory doly.

Další informace

Kayland-logoHlavním cílem společnosti Kayland® je výroba vysoce kvalitních outdoorových bot určených pro vysoce specializovaný trh se zvláštním zaměřením na anatomii a dynamiku chodidel, technologický výzkum, pečlivý výběr materiálů, inovativní design. Kayland® zaujímá na světovém trhu outdoorové obuvi vysokou úroveň.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: