Recenze: Karimatka YATE EVA Compact

Recenze: Karimatka YATE EVA Compact

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku EVA Compact
Typ výrobku karimatka
Rozdělení podle pohlaví Unisex
Náplň (Spacáky a Žďáráky)
Materiál - svršek EVA
Hmotnost 420 g
Testovaná velikost 190 x 60 cm
Barevné varianty černá
Dostupné velikosti 190 x 60 cm / 190 x 50 cm
Výbava 1 integrovaný obal (slouží i jako polštář)
Výbava 2 tepelný odpor: 2,5
Výbava 3 Obal: 60x18x18 cm (pro rozměr karimatky 190x50 je obal 50x18x18)
Výbava 4 Infocena: 190x60: 1670 Kč, 190x50: 1390 Kč
Dodává Yate s.r.o.
Více info na www.yate.cz

Zaujalo mě

  • odolnost
  • jednoduchost
  • pohodlí
  • integrovaný obal

Shrnutí recenze

Model karimatky EVA Compact od českého výrobce YATE nabízí výbornou mechanickou odolnost až téměř nezničitelnost, nízkou hmotnost, nenasákavost a integrovaný obal.

PODROBNÝ POPIS

Karimatky z pěnového materiálu EVA s uzavřenou strukturou buněk mají stále v sortimentu výbavy outdoorových nadšenců své místo. Model EVA Compact od českého výrobce YATE nabízí kromě všech vlastností karimatek z EVA materiálu, jako je výborná mechanická odolnost až téměř nezničitelnost, nízká hmotnost, nenasákavost, i několik dalších zajímavých věcí navíc.

Neobvyklý drážkovaný profil karimatkyNeobvyklý drážkovaný profil karimatky

Karimatka Yate EVA Compact Karimatka Yate EVA Compact

Karimatka poskytuje nečekané pohodlíKarimatka poskytuje nečekané pohodlí

Vlnitý profil

Netradiční je především profil karimatky v podélném řezu ve tvaru jakéhosi hřebenu. Karimatky s vlnitým profilem nejsou žádnou novinkou. Je známá věc, že dobře vyrovnávají drobné nerovnosti terénu a díky tomu jsou o něco pohodlnější než obdobné karimatky s hladkým povrchem.

Ležení na karimatce

U Yate zvolili hladkou spodní stranu karimatky a poměrně hluboké drážky na horní straně. Celková tloušťka je 1,7 cm, což je poměrně hodně a na poměry EVA karimatek je tak skutečně hodně pohodlná. Rozhodně jde o úplně jiné poležení než na standardní hladké “evazotce”. Přitom svou hmotností 420 gramů (šířka 60 cm) nijak výrazně nevybočuje do vyšších hodnot. Osobně při určitých příležitostech používám podobnou karimatkou s oboustranným drážkováním. Bohužel se mi nepodařilo provést bezprostřední srovnání „side by side“, ideálně na tvrdém nerovném povrchu. Nicméně subjektivně mi přišel komfort a schopnost vyrovnat drobné nerovnosti pod karimatkou velmi podobná.

Obal lze po vyplněná oblečením použít jako polštářObal lze po vyplnění oblečením použít jako polštář

Balení

Jednu věc ale jednostranné drážkování výrazně usnadňuje, a to srolování karimatky při balení. Kdo by čekal, že drážkování bude mít vliv na kompaktní rozměry sbalené karimatky, tak je na omylu. Zvláště při šířce testované karimatky 60 cm (v nabídce je i šíře 50 cm) je sbalená karimatka pořádné “bago” a připevněná kdekoli vně na batohu nebude působit zrovna úhledně.

Integrovaný obal karimatky po rozbaleníIntegrovaný obal karimatky po rozbalení

Karimatka po sbaleníKarimatka po sbalení

Obal lze po vyplněná oblečením použít jako polštářObal lze po vyplnění oblečením použít jako polštář

Obal jako polštář

Zajímavou vychytávkou, která pomůže karimatku chránit při transportu před vlhkem, sněhem, špínou i roztrhnutím, je integrovaný přepravní obal. Ten je napevno připojený ke karimatce a po jejím srolování ji celou zakryje. Naopak po rozbalení chrání šusťák spodní stranu horní části karimatky, kterou i mírně přesahuje do stran, což vytváří, především při nocování pod širákem, nezanedbatelně “útulnější” pocit. Navíc vytváří jakousi kapsu, do které lze vložit pár kousků oblečení a pak poslouží výborně jako pohodlný polštář. Osobně jsem ocenil nejvíc asi ještě jednu další vlastnost integrovaného obalu – a sice tu, že jsem ráno nikdy nemusel hledat, kam jsem ho večer odložil.

Další informace

YATEFirma YATE je původní česká společnost, která byla založena v roce 1991 s cílem dodávat nejenom na tuzemský trh výrobky související s aktivitami v přírodě.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: