RECENZE: KARIMATKA WARG RADON MUMMY 5 – ZACHRÁNCE LEDVIN

RECENZE: KARIMATKA WARG RADON MUMMY 5 – ZACHRÁNCE LEDVIN

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku WARG RADON MUMMY 5
Typ výrobku karimatka
Materiál - svršek Nylon Ripstop / 20D Nylon / TPU laminace
Materiál - vnitřek PU pěna s unikátní konstrukcí Hexapore
Hmotnost 891 g
Barevné varianty červená, modrá
Šířka v obalu 33 cm
Průměr v obalu 20 cm
Výbava 1 Rozměry (po sbalení): 33 x 20 cm
Výbava 2 Rozměry rozbalená: 198 x 63 x 5 cm
Infocena 1 299 Kč
Dodává 4camping
Více info na www.4camping.cz/

Zaujalo mě

  • Snadné nafukování i vyfukování, a to díky dvojitému ventilu s vysokou průtokovou rychlostí
  • Pohodlná šířka 63 cm
  • Transportní obal a opravná sada součástí balení

Shrnutí recenze

Samonafukovací karimatka Warg Radon Mummy 5 se pyšní speciální konstrukcí Hexapore, díky které má opravdu málo vídanou výšku přes pět centimetrů, což vytváří tepelný koeficient R-value 4,2. Kolik váží, jak se nafukuje a jak jsme ji testovali? To se dozvíte v recenzi Světa outdooru.

PODROBNÝ POPIS

Na úvod

Samonafukovací karimatka Warg Radon Mummy 5 se pyšní speciální konstrukcí Hexapore, díky které má opravdu málo vídanou výšku přes pět centimetrů, což zajišťuje tepelný koeficient R-value 4,2. Ten umožňuje její pohodlné a plné „třísezónní“ používání (od jara do podzimu), v našem testu ale karimatka plně uspěla i při spaní na sněhu na hřebenech Krušných hor.

Samonafukovací karimatku Warg Radon Mummy 5 jsme otestovali i na sněhu, v podmínkách hřebene Krušných hor
Samonafukovací karimatku Warg Radon Mummy 5 jsme otestovali i na sněhu, v podmínkách hřebene Krušných hor

Hmotnost a objem

Kromě svého dobrého tepelného odporu, má karimatka Warg Radon Mummy 5 použitím PU pěny, prořezané v prostředku – čímž je dosaženo udržení tepla po celé její délce – i přes svou tloušťku sympaticky nízkou hmotnost.

Srovnání velikosti sbalené karimatky Warg Radon Mummy 5 s vodním filtrem Sawyer
Srovnání velikosti sbalené karimatky Warg Radon Mummy 5 s vodním filtrem Sawyer

Nafukování

Nafukovací ventil karimatky Mummy je konstrukčně uzpůsoben tomu, že při nafukování brání úniku vzduchu. Po nafouknutí se ventil ještě zajišťuje víčkem, které opravdu zajistí, že karimatka zůstane nafouknutá tak, jak je. Ventil je zapuštěn do těla karimatky a nijak nevyčnívá a takto díky své nulové výšce netlačí ve spaní ani princezny zvyklé šílet z ležení na hrášku. Což je paradoxně její „nevýhoda“, protože karimatka je tak vysoká – výrobcem udávaná výška 50 mm byla v testu potvrzena – že ten, kdo se v noci často převaluje, pozná mnohdy i v lehkém spánku, že z ní „zahučel“ dolů. A to i přesto, že její šířka v ramenou je pro normálního smrtelníka plně dostačující. Vyfouknutí je pak už otázkou vteřiny. Stačí odjistit víčko na ventilu a stlačit prstem vnitřní zpětný ventil. Pak už jenom vymáčknout zbylý vzduch a jednoduše smotat.

K vyfouknutí karimatky Mummy 5 stačí lehce zmáčknout přepážku v nafukovacím ventilu - vzduch z ní okamžitě unikne
K vyfouknutí karimatky Mummy 5 stačí lehce zmáčknout přepážku v nafukovacím ventilu – vzduch z ní okamžitě unikne

Nádech a výdech

Samotné nafouknutí karimatky Warg Radon Mummy 5 je snadné a rychlé: k jejímu plnému nafouknutí stačí pouhých 10 nádechů (mužských), resp. 13 (ženských). Vyfouknutí karimatky je také velmi jednoduché: stačí odklopit horní víčko, které je součástí karimatky a nikam se vám nezakutálí. Pak už jemně stisknout přepážku ventilu; vzduch z karimatky okamžitě unikne.

Samonafukovací karimatka Warg Radon Mummy 5 umožňuje chladem nerušený spánek nejen zkušeným tulákům, ale i zelenáčům, poprvé spícím v lese
Samonafukovací karimatka Warg Radon Mummy 5 umožňuje chladem nerušený spánek nejen zkušeným tulákům, ale i zelenáčům, poprvé spícím v lese

Barva

Testovaná karimatka Warg Radon Mummy 5 byla dodána v křiklavě červené barvě, což z ní činilo v případě potřeby a při sněhových podmínkách krom své primární funkce také užitečnou signalizační pomůcku pro spojení země – vzduch. V nabídce je ještě v modré variantě.

Samonafukovací karimatka Warg Radon Mummy 5 je plnohodntým společníkem tuláků od časného jara až do pozdního podzimu
Samonafukovací karimatka Warg Radon Mummy 5 je plnohodntým společníkem tuláků od časného jara až do pozdního podzimu

Verdikt testera

Karimatka Warg Radon Mummy 5 je pohodlná a dobře izolující karimatka pro kvalitní spánek v sezóně jaro–podzim. Opravná sada je součástí balení, což je sympatický detail. Pro pohodlné a rychlé nafouknutí karimatky lze pořídit nafukovací vak Warg Pump Sack M.

Délka karimatky Warg Radon Mummy 5 je plně dostatečná i pro dlouhány kolem 190 cm. Také šířka přes ramena - 63 cm - je dostačující
Délka karimatky Warg Radon Mummy 5 je plně dostatečná i pro dlouhány kolem 190 cm. Také šířka přes ramena – 63 cm – je dostačující

Další informace

Warg logo

Warg je mladá a dynamicky se rozvíjející značka, která se svým portfoliem zaměřuje na dobrodruhy a náročnější uživatele. Za značkou Warg a jejím obrovským rozmachem stojí dva nadšenci, nerozluční souputníci a dobrodruzi tělem i duší, pro něž není vývoj a výroba pouhým způsobem obživy, ale především posláním přenést ryzí esenci divoké a nespoutané přírody na své produkty.

Jste připraveni ověřit si houževnatost výrobků Warg na vlastní kůži?

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: