HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Recenze kalhot: OCÚN Mánia – ultralehké lezecké kalhoty

Recenze kalhot: OCÚN Mánia – ultralehké lezecké kalhoty

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku OCÚN Mánia
Druh sportu outdoor, lezení
Druh oblečení kalhoty
Rozdělení podle pohlaví pánské
O jakou vrstvu se jedná třetí (svrchní)
Do jakého ročního období se hodí letní
Materiál 1 93 % Nylon
Materiál 2 7 % Elastan
Hmotnost 290 g
Barevné varianty 5 barev
Velikostní varianty XS – XXL
Údaje výrobce 1 Strečovost: 2 way stretch
Údaje výrobce 2 Střih: 3D fit
Výbava 1 Počet kapes: 4
Výbava 2 Držák na kartáček: ano
Infocena 1 550 Kč Kč
Dodává Český ráj outdoor
Více info na www.ceskyraj.com

Zaujalo mě

  • Nízká hmotnost
  • Pohodlný střih
  • Vzdušný a příjemný materiál

Shrnutí recenze

Dlouhé kalhoty, ale pocit jako v kraťasech. Nechcete se pařit v dlouhých kalhotách, ale zároveň nechcete být poštípaní od komárů nebo odření ze spáry, kde vás zachránilo založené koleno? Mánia kalhoty by mohly být správná volba pro vás.

PODROBNÝ POPIS

Klima

Osobně mohu potvrdit opravdovou vzdušnost těchto kalhot. I při vyšších teplotách se nepaříte. Ale funguje to i obráceně, protože při kurzech na začátku května mi bylo během chladnějších dnů i zima. Materiál je tedy velmi příjemný a pařit se v něm opravdu nebudete.

Začíná se oteplovat, ale v kalhotech Ocún Mánia je pohoda
Začíná se oteplovat, ale v kalhotech Ocún Mánia je pohoda

Materiál

S přehledem ustojí váš rozštěp, protože jsou elastické. Prostě volnost. Kalhoty v pase drží pohodlná a široká guma, která vás vystřelí do dynama tak, že možná celý šutr přeletíte a máte po problému. Materiál je lehký, příjemný na dotek a rychleschnoucí, takže se nemusíte bát ani deep water soloingu.
Kalhoty jsou nemačkavé nebo takřka nemačkavé, takže je stačí vytáhnout ve tvaru kopačáku z gear bagu a vyrazit do města. Nikdo by neměl nic poznat.

Kalhoty Ocún Mánia na prachovském Obelisku
Kalhoty Ocún Mánia na prachovském Obelisku

Střih

Ten je ležérní a spíše volnější. Další volný prostor zajišťuje 2 way stretch elastický materiál. V rozkroku je vsazený velký klín, který zvětšuje váš rozsah v rozštěpu ve velkém komínu. Kolena jsou též anatomicky střižená a díky tomu nijak netáhnou. A to ani když si nohu hodíte za hlavu nebo lezete nohama napřed. Konec nohavic je zakončen stahováním na elastický kord se samosvorkou. Osobně preferuji volné zakončení nohavic, takže jsem ještě tohle stahování nevyužil.

Volnější střih kalhot Ocún Mánia mi vyhovoval.JPG
Volnější střih kalhot Ocún Mánia mi vyhovoval.

Kapsy

Když nelezete, ale jen tak „chill-outujete“, máte k dispozici čtyři klasické průhmatové kapsy. A to i u zadních kapes! A při boulderingu naleznete na pravém stehně ještě extra držák na kartáček.

Zadní kapsy kalhot Ocún Mánia
Zadní kapsy kalhot Ocún Mánia

Odolnost

Po plných 10 dnech lezení nejen na písku včetně spár a komínů začal materiál na kolenou malinko „chlupatět“. Je to daň za lehkost těchto vzdušných kalhot, které skvěle použijete i jako volnočasové kalhoty, protože jsou pohodlné a mají vcelku civilní vzhled. Při přesunu MHD v těchto kalhotách by se nikdo neměl pohoršovat nebo si od vás odsedávat. Kromě doporučeného 2 metrového odstupu.

Testování kalhot Ocún Mánia při lezení po vlastním na Kozinci
Testování kalhot Ocún Mánia při lezení po vlastním na Kozinci

Další informace

Ocun-logoVše, co děláme, je spojeno s láskou k lezení, ke skalám a přírodě. Sdílíme stejnou touhu po kráse a dokonalosti a potřebu neustále zlepšovat naše výkony, výstroj i sami sebe. Cítíme odpovědnost vůči všem lezcům, kamarádům a zákazníkům, kteří v každém okamžiku na skále nebo na stěně spoléhají na naše produkty. Pomáháme jim dosáhnout výš a dostat se nahoru bezpečněji. Výrobky Ocún nejlépe seženete na webu nebo na prodejně Český ráj outdoor.

Zajímavé vybavení

Zkušenosti čtenářů

Ondra

Jsou super. Neuvěřitelně lehké. Na léto lepší než kraťasy….

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: