Recenze: Kalhot Direct Alpine MOUNTAINER TECH

Recenze: Kalhot Direct Alpine MOUNTAINER TECH

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Kalhoty MOUNTAINER TECH
Druh sportu lezení, outdoor
Druh oblečení kalhoty
Rozdělení podle pohlaví pánské
O jakou vrstvu se jedná třetí (svrchní)
Do jakého ročního období se hodí podzimní, letní, jarní
Materiál 1 94 % PAD + 6 % Spandex, DuPontTM Sorona®
Hmotnost 470 g
Barevné varianty šedá/modrá, černá/petrol, červená/černá
Velikostní varianty S, M, L, XL, XXL
Údaje výrobce 1 Regular fit
Infocena 2990 Kč Kč
Dodává Direct Alpine
Více info na www.directalpine.cz

Zaujalo mě

  • Technický střih
  • Pásek s kovovou sponou
  • Lehké a funkční materiály

Shrnutí recenze

Další model technických kalhot Direct Alpine, které vycházejí z osvědčené koncepce vyztužených kolen a zadního sedu, v tomto případě doplněný lehčími funkčními materiály pro odlehčení, ale zároveň zvýšení pohodlí uživatele. Takové by měly být kalhoty Mountainer Tech.

PODROBNÝ POPIS

Tyto kalhoty navazují na řadu oblíbených kalhot Mountainer a Mountainer Cargo. Avšak byly upraveny a pro jejich výrobu byly použity funkční materiály. Nově použité materiály mají zaručit větší komfort při nošení a zároveň i úsporu na váze. Hmotnost modelu Mountainer je 640 gramů. Úspora je tedy u modelu Mountainer Tech plných 170 gramů!

Direct Alpine Mountainer Tech jsou vyrobeny z odolného materiálu a navíc na kolenou a na zadním sedu ještě více zesíleny.Direct Alpine Mountainer Tech jsou vyrobeny z odolného materiálu a navíc na kolenou a na zadním sedu ještě více zesíleny.

Direct Alpine Mountainer Tech mají na pravém stehně kapsu na zip.Direct Alpine Mountainer Tech mají na pravém stehně kapsu na zip.

Zesílení kalhot Direct Alpine Mountainer Tech se dočkala i vnitřní strana u kotníků.Zesílení kalhot Direct Alpine Mountainer Tech se dočkala i vnitřní strana u kotníků.

Od pasu dolů

V pase kromě syntetického opasku s kovovou sponou, která dovoluje zatažení nebo i úplné rozepnutí (systém háček a založený popruh) najdete i 3 poutka na vepnutí šlí. Pro praní je tedy možno tento pásek s kovovou sponu vyjmout a prát kalhoty bez něj. Poutek na opasek je celkem 7 a tudíž nedocházelo během testu k tvoření záhybů ani visení kalhot za poutka. Kromě pásku pomáhají držení kalhot v pase i dvě gumy v bocích – tedy pas je „částečně“ do gumy.

Poklopec je se dvěma protisměrnými zipy. K tomu asi nic netřeba dodávat. Zkrátka to jde v sedáku líp.

Direct Alpine Mountainer Tech poskytují ochranu i pohodlí při lezení zajištěných cest.Direct Alpine Mountainer Tech poskytují ochranu i pohodlí při lezení zajištěných cest.

Kapsy

Na kalhotách jsou tři zipové kapsy. Dvě přední a jedna doplňková na pravém stehně. Kapsa na stehně je plošně poměrně velká. Plochou pojme i deníček A6 nebo chytrý telefon. Není však vytvořena jako 3D (cargo) kapsa a proto je její objem malinko omezen. Zesílená místa jsou i přes použití dvou materiálu stále elastická! Zesílení je u těchto kalhot na sedu a na kolenou. Kolena jsou anatomicky tvarovaná.

Doplňková kapsa na stehně Direct Alpine Mountainer Tech v porovnání s blokem A6.Doplňková kapsa na stehně Direct Alpine Mountainer Tech v porovnání s blokem A6.

Doplňková kapsa na stehně Direct Alpine Mountainer Tech.Doplňková kapsa na stehně Direct Alpine Mountainer Tech.

Dvojitý zip na poklopci Direct Alpine Mountainer Tech.Dvojitý zip na poklopci Direct Alpine Mountainer Tech.

Nohavice

Regulace spodního okraje nohavic je vyřešena trojicí kovových druků a malého vloženého klínku. Tedy žádný zip. Pro jednoduché nastavení nohavic k obuvi plně dostačujicí. Zesílení se dočkaly i vnitřní strany kotníků.

Direct Alpine Mountainer Tech - zadní sed.Direct Alpine Mountainer Tech – zadní sed.

Direct Alpine Mountainer Tech na vrcholu via ferraty Seekofel.Direct Alpine Mountainer Tech na vrcholu via ferraty Seekofel.

Pro lezení na skalách možno u Direct Alpine Mountainer Tech fešně ohrnout nohavice.Pro lezení na skalách možno u Direct Alpine Mountainer Tech fešně ohrnout nohavice.

Verdikt testera

Střih, konstrukce a lehčí materiály dělají z Mountainer Tech ideální kalhoty pro širokou řadu outdoorových aktivit, jako je turistika, lezení zajištěných cest, VHT a lezení. Skvělý poměr komfortu, extrémně dlouhé životnosti a užitné hodnoty. Díky použití elastických materiálu dobře sedí, dovolují zvedat nohy a nikde netáhnou.

Visačka MADE IN EU na kalhotách Direct Alpine Mountainer Tech.Visačka MADE IN EU na kalhotách Direct Alpine Mountainer Tech.

Kompletní fotogalerie Direct Alpine Mountainer Tech (30)

Další informace

DIRECT ALPINE

DIRECTALPINE je přímá cesta na vrchol, přímá cesta k cíli, za daným účelem, k dokonalosti, bez jakýchkoliv odboček, kliček a kompromisů. V současnosti je Direct Alpine s.r.o. 100% českou společností, se 100% českým kapitálem. Více než 95 % modelů kolekce DIRECTALPINE je produkována v České Republice. V nabídce značky DIRECTALPINE naleznete kompletní sortiment outdoorových bund, kalhot, mikin či puloverů.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: