Recenze impregnace: Feldten Weather Proof – pro lepší vybavení

Recenze impregnace: Feldten Weather Proof – pro lepší vybavení

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Feldten Weather Proof
Co je to za výrobek Impregnace
Údaje výrobce 1 Obsah: 250 ml
Infocena 299 Kč
Dodává SNOW-HOW s.r.o.
Více info na www.feldten.cz

Zaujalo mě

  • snadná aplikace
  • rozsah použití
  • výkon

Shrnutí recenze

Jedná se o impregnační sprej pro ochranu obuvi, oblečení případně i na další výrobky vyrobené z kůže, textilu a syntetiky. Testováno a nanášeno na textil a kůži.

PODROBNÝ POPIS

Balení

Impregnace je umístěna ve štíhlé nádobce o objemu 250 ml. Vlastní aplikátor je pod oranžovým rozprašovačem, který lze nasadit na ventil a regulovat tak rozpraš. Na lahvičce je návod k použití v němčině a v angličtině. Český návod je dolepený extra. Taktéž naleznete na obale varovné symboly a dva piktogramy s aplikací ze vzdálenosti 25 cm a 30 minutovým zaschnutím nanesené impregnace. Na dně obalu je datum expirace.

Osobně doporučuji před aplikací impregnace Feldten Weather Proof použít prostředek Wash-In Proof
Osobně doporučuji před aplikací impregnace Feldten Weather Proof použít prostředek Wash-In Proof

Aplikace

Mohu potvrdit, že nanesení nemělo žádný vliv na změnu barvy materiálu. I když to tak ze začátku vypadalo, protože materiál po nanesení impregnace ztmavne. Důležité je před použitím dobře protřepat nádobku a nanášet sprej nejlépe na vypraný nebo vyčištěný povrch. Nanášejte ze vzdálenosti cca 25 cm a nechte schnout po dobu alespoň 30 minut. A osobně mohu doporučit aplikaci venku nebo ve velmi dobře větraných prostorách.

Aplikace impregnace Feldten Weather Proof na jednu stranu testované bundy
Aplikace impregnace Feldten Weather Proof na jednu stranu testované bundy

Testování

Impregnaci jsem nanesl na starou GTX Tilak bundu. Dále lokálně (ramena, kapuce a rukávy) na 3 L Gelanots HB Hardsehll  bundu Direct Alpine GUIDE, na převleky rukavic Direct Alpine Express Plus a na sucháč HIKO (zakončení nohavic). Tilak byl testován na dešti tak, že jsem nanesl impregnaci pouze na jednu polovinu a pak je porovnal. Strana z  impregnací vykazovala lepší odolnost vůči vodě. Bunda Direct Alpine se mnou prošla několikerým sněžením včetně sněhu s deštěm na krkonošských hřebenech a nedošlo k promočení. Na membráně se dělaly kuličky. Po nanesení na převleky rukavic se po kontaktu s vodou či sněhem dělaly na povrchu kuličky, což před tím nebylo. U sucháče na divokou vodu nemohu účinek potvrdit, jelikož jsem několikrát do vody zahučel celý.

Rozdíl ve smáčivosti po nanesení impregnace Feldten Weather Proof je zřetelný
Rozdíl ve smáčivosti po nanesení impregnace Feldten Weather Proof je zřetelný

Verdikt testera

U testovaných bot se zlepšila voděodolnost. U bund se snížila smáčivost – po aplikaci se dělaly za deště na tkanině kuličky. Ochranu proti slunečnímu záření nemohu potvrdit. Jedno balení mi vyšlo na ošetření cca dvou bund z materiálu GTX a GELANOTS. Zbytek jsem použil na převlekové rukavice a vybrané partie vodáckého sucháče.

Rozdíl ve smáčivosti během testování impregnace Feldten Weather Proof
Rozdíl ve smáčivosti během testování impregnace Feldten Weather Proof

Další informace

feldten-logoImpregnace a ochrana pro maximální nasazení. Již více než 130 let vyvíjí Feldten produkty, které prodlužují životnost vašeho oblečení a obuvi. Produkty Feldten jsou určeny k péči o oblečení a obuv, které jsou při používání vystaveny náročným podmínkám. Jedná se zejména o outdoorové a lyžařské oblečení a outdoor obuv. V portfoliu Feldten najdete prací a čistící prostředky, které šetrně odstraňují i ty nejodolnější nečistoty, prací impregnační prostředky, které obnovují původní vlastnosti materiálu, například vodoodpudivost. Oblíbené jsou i impregnační přípravky na obuv, které poskytují spolehlivou a dlouhodobou ochranu sportovním i volnočasovým botám.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: