Recenze: HydraPak STASH 1l – sbalitelná lahev

Recenze: HydraPak STASH 1l – sbalitelná lahev

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku STASH 1l – sbalitelná lahev
Druh potřeb pro vaření (Vaření) lahev
Druh vaření běžné vaření
Typ vařiče plynový
Výbava 1 Vnitřní průměr hrdla: 55 mm
Výbava 2 Teplotní určení: min. možné zamrazit / max. 60 °C
Infocena 670 Kč
Dodává HUDY sport
Více info na www.hydrapak.com

Zaujalo mě

  • Minimální objem po sbalení
  • Závěsné poutko
  • Přesná mírka

PODROBNÝ POPIS

Charakteristika

Americká značka Hydrapak přichází s flexibilní zmačkatelnou lahví, kterou lze jednoduše po upíjení stlačovat, zmenšovat tak objem a omezovat přelévání tekutiny při pohybu. Materiál je stejný nebo podobný jako u hydrovaků.

Prodejní balení HydraPak Stash 1l.Prodejní balení HydraPak Stash 1l.

Prodejní balení HydraPak Stash 1l včetně vysvětlivek a popisu.Prodejní balení HydraPak Stash 1l včetně vysvětlivek a popisu.

Důležité symboly a zacházení s lahví HydraPak Stash 1l naleznete přímo na jejím těle.Důležité symboly a zacházení s lahví HydraPak Stash 1l naleznete přímo na jejím těle.

Jak to funguje

Po úplném vyprázdnění lze stlačit do zanedbatelné velikosti (jakýsi puk o výšce cca 6 cm a průměru 10 cm), takže při upíjení z lahve můžete zmenšovat její objem. Otevření úplně stlačené lahve je tak trochu trik. K otevření alespoň na poprvé vám pomůže návod na balení a hlavně nálepka na láhvi „ PRESS TO UNLOCK“. Výhodou úplně stlačené respektive prázné láhve je, že obě poloviny lahve tedy dno a víčko drží u sebe a měkkou část drží stlačenou a zajištěnou mezi sebou. Proto ten trik s otevřením zajištěných polovin lahve.
Taktéž je nutné si zvyknout na manipulaci s naplněnou lahví, protože je zcela měkká a při otevřeném víčku a stlačení můžete její obsah vytlačit ven. I pití přímo z lahve vyžaduje malinko cvik. Speciální plast, ze kterého je láhev vyrobena, zajišťuje, že je velmi odolná vůči oděru a flexibilní. Jednoduše se vymývá a není náchylná k různým plísním. Po vyprázdnění je Hydrapak STASH o 50 % lehčí než klasická pevná láhev. Uživatelé si mohou vybrat ze 4 barevných variant. Lahev je možno zavěsit, zajistit či přenášet díky integrovanému madlu. Díky širokému hrdlu může prázná sloužit jako vodotěsný obal nebo i jako lampička při vložení čelovky do jejich útrob. Z boku lahve je natištěna mírka po 10 ml.

Při skládání prázdné láhve HydraPak Stash 1l je dobré střední část takto zkroutit.Při skládání prázdné láhve HydraPak Stash 1l je dobré střední část takto zkroutit.

Složený HydraPak Stash 1l má na výšku cca 6 cm.Složený HydraPak Stash 1l má na výšku cca 6 cm.

Rozložená prázdná lahev HydraPak Stash 1l.Rozložená prázdná lahev HydraPak Stash 1l.

Odolnost

Samozřejmě to je něco, co nás nejvíce zajímá. A máme při pohledu na střední část této lahve největší obavy o její odolnost. Taky se těšíme na první napití z této měkké lahve. Tělo láhve je totiž vyrobeno z pouhého 0,4 mm silného TPU (Thermoplastic Polyurethane), tedy ze stejného materiálu, ze kterého jsou vyrobeny hydrovaky. Vrchní a spodní část pak z polyethylenu (HDPE), což je termoplast, který známe například z víček PET lahví. Já jsem testoval lahev o objemu 1 litr. Ještě je na trhu menší s objemem 750 ml. Jsou skoro stejné, mají však různě široká hrdla a jiná poutka. Větší lahev má plastové a ta menší popruhové.

Využití

STASH můžete využít jako záložní lahev a mít ji v batohu jako zálohu a její minimální objem a malá hmotnost má tedy hmatatelné opodstatnění. V případě, že lahev STASH budete používat jako jedinou lahev, před náročnou akcí si ji otestujte a na základě takového krátkodobého testování si udělejte o ní obrázek a určete si její využití. Jak jsme to viděli my?

Složený HydraPak Stash 1l se takto vejde do horního víka batohu.Složený HydraPak Stash 1l se takto vejde do horního víka batohu.

Používání

Abyste mohli láhev naplnit, je potřeba ji nejdříve otevřít neboli odšroubovat víčko. Když totiž nepovolíte víčko, tak pod tlakem zmáčknuté lahve od sebe obě poloviny nedostanete. Co bude pro vás asi překvapení je, že víčko není ani v jednom případě k láhvi přidělané. Takže vám může vyklouznout nebo ho někam založíte či položíte. Musíte na něj zkrátka pořád myslet.
Průměr otvoru u 1l lahve je cca 55 mm a u menší (750 ml) je to cca 35 mm. Při nalévání nebo pití není však možno lahev držet za měkkou část. Obsah vytlačíte totiž ven. Efektivní techniku úchopu a pití je třeba trochu natrénovat. Takže pít je třeba pomocí obou rukou. Pro pití jednou rukou je třeba zkoušet podpírání dna volnými prsty. Zkoušet a zkoušet.
Testované ochucené nápoje (sirupy, ionťáky, šumáky) v láhvi nezanechávaly výrazný pach. Černý čaj má tendenci materiál obarvovat.
Při skládání prázdné láhve musí být tato láhev otevřená, aby mohl uniknout stlačovaný vzduch. Jednoduchým rotačním pohybem spolu se stlačením horní a spodní části k sobě láhev složíte. Pak zacvaknete zobáčky horního dílu za hranu spodního dílu. Je určitě jednoduší než rozdělání.

Odolnost nám přišla dobrá, stejně však je nutné se mít na pozoru před lezeckým cajkem a lahev ukládat mimo mačky, cepíny nebo ledovcové šrouby. Normální pády na trávu, cestu či štěrk dopadly v pohodě. Na lahev jsme zkoušeli i šlápnout či si na ni sednout. Vydržela. Na co si dávejte prozor je teplota tekutiny, kterou do lahve hodláte uložit. Podle výrobce by neměla být teplejší než 60 °C. A dále značka HydraPak doporučuje umývat STASH pouze v ruce.

Testování láhve HydraPak Stash 1l na divoké vodě.Testování láhve HydraPak Stash 1l na divoké vodě.

Testování lahve HydraPak Stash 1l ve skalách a při lezení.Testování lahve HydraPak Stash 1l ve skalách a při lezení.

Zmenšení objemu lahve HydraPak Stash 1l s ponechaným obsahem.Zmenšení objemu lahve HydraPak Stash 1l s ponechaným obsahem.

Hodnocení

Skladná láhev, která je velmi lehká. Tak jednoduchá věc jako je lahev na vodu se dá stále vylepšovat. Neuvěřitelné. Dávejte si při používání pozor na víčko, které není k lahvi nijak fixované. Naučte se z lahve STASH pít a vylévat tekutiny na několik způsobů. Jestli tohle zvládnete, STASH vás odmění skladností, hmotností a nízkou hmotností.

Zavěšení lahve HydraPak Stash 1l na štandu.Zavěšení lahve HydraPak Stash 1l na štandu.

Další informace

HydrapakZnačka Hydrapak pomáhá k jednodušší hydrataci aktivních lidí během výkonu.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: