Recenze: Horolezecká helma CAMP Storm

Recenze: Horolezecká helma CAMP Storm

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Horolezecká helma CAMP Storm
Typ výrobku Helma
Použití lezeckého vybavení na via ferratu, na lezení v horách, na ledolezení, na skály
Rozdělení podle pohlaví Unisex
Materiál 1 polykarbonát
Materiál 2 polystyren
Materiál 3 polyamid
Hmotnost 250 g
Barevné varianty modrá, šedá, zelená, bílá
Velikostní varianty S-M, M-XL
Dostupné velikosti 48-56 cm (S-M), 54-62 cm (M-XL)
Výbava 1 Držák na čelovku, 4 klipy
Výbava 2 Velikosti: S (230 g), L (250 g)
Výbava 3 EN 12492
Infocena 1990 Kč
Dodává Total Outdoor
Více info na www.campitaly.cz

Zaujalo mě

  • dobrá ventilace
  • plynulá regulace obvodu hlavy
  • pohodlí

Shrnutí recenze

Univerzální a lehká horolezecká helma CAMP Storm se spoustou otvorů a dobrou ventilací.

PODROBNÝ POPIS

Nová horolezecká helma Storm by měla být nejlehčí helmou pro lezení a horolezectví v nabíce značky CAMP.

CAMP Storm helma disponuje velkým počtem větracích otvorů.CAMP Storm helma disponuje velkým počtem větracích otvorů.

CAMP Storm Zadní pohled na ventilační otvory a klipy na fixaci čelovky.CAMP Storm Zadní pohled na ventilační otvory a klipy na fixaci čelovky.

CAMP Storm Takto mi helma sedí na hlavě s nasazenou čepicí.CAMP Storm Takto mi helma sedí na hlavě s nasazenou čepicí.

Konstrukce

Klasická “in-mold” EPS konstrukce s polykarbonátovou skořepinou. V ní je neuvěřitelný počet 22 větracích otvorů. Ty zajišťují dostatečný tepelný komfort i při testování na skialpech. Kromě nich jsou na helmě i dva páry klipů na fixaci čelovky tak, aby nevyjížděla nahoru a nespadla vám. Jedná se o jednoduchý systém přizvednutí klipů a zastrčení elastického popruhu čelové svítilny.

CAMP Storm Testování na skialpech. Helma dobře seděla na hlavě i s nasazeným šátkem.CAMP Storm Testování na skialpech. Helma dobře seděla na hlavě i s nasazeným šátkem.

Komfort

Helma sedí na hlavě dobře. Při testování jsem ji zkoušel posadit přímo na hlavu, se šátkem Buff a s čepicí. Ve všech případech seděla dobře. Obvod se reguluje lehce aretačním kolečkem. Zadní plastový pásek s tímto aretačním kolečkem je možno do helmy zastrčit a chránit tak při transportu. Další nastavení se děje pomocí spon pod bradou tak, aby se zajistila helma proti stržení. Vše jde poměrně snadno. Na hlavní plastovou sponu tzv. trojzubec jsem si musel malinko zvykat. A to z důvodu, že vybraná spona u této helmy je jiná než ty, na které jsem zvyklí a je nutno se vždy správně trefit (precizně) do obou dílů spony. Zkrátka, tato činnost chce cvik.

CAMP Storm Absolutní sladění helmy, bundy a batohu. Na předním klipu též patrná provlečená reep šňůra pro snadnější nasazení čelovky.CAMP Storm Absolutní sladění helmy, bundy a batohu. Na předním klipu též patrná provlečená reep šňůra pro snadnější nasazení čelovky.

CAMP Storm Aretační kolečka je dostatečně velké a umožňuje ovládání i v rukavicích.CAMP Storm Aretační kolečka je dostatečně velké a umožňuje ovládání i v rukavicích.

CAMP Storm během testování na ledech.CAMP Storm během testování na ledech.

Čelovka

Zadní klipy díky umístění ve velkém ventilačním otvoru umožňují pohodlné přizvednutí i palcem a následné zajištění elastického popruhu čelovky. To se už nedá říct o předních klipech, které těsně přiléhají k helmě a jejich nadzvednutí už vyžaduje větší úsilí. Zkoušel jsem pro snadnější manipulaci provléknout předními klipy i reep šňůru. Což je patrno i z některých fotografií.

CAMP Storm díky nízké váze a dobré ventilaci je vhodný i pro lezení na via ferratách.CAMP Storm díky nízké váze a dobré ventilaci je vhodný i pro lezení na via ferratách.

Design

Barevnost je samozřejmě subjektivní, ale helma se líbila i kamarádům a lidem, kteří ji na mě viděli. Celkově firma CAMP nabízí 4 barevné varianty a dvě velikosti podle obvodu hlavy (S-M a M-XL). Krátkodobě byla helma CAMP Storm testována i na děvčatech a kamarádech při lezení v ledu. Tam dostala i několik úderů ledem. Bez zjevné deformace.

CAMP Storm Mám tu helmu vůbec na hlavě?CAMP Storm Mám tu helmu vůbec na hlavě?

Verdikt testera

Celkově působí helma pozitivním dojmem. Sedí dobře většině testovaných lidí. Přesto určitě doporučuji jako každou jinou helmu před nákupem otestovat a vyzkoušet na vlastní lebce. A to včetně kvalitního nařízení obvodu hlavy a všech popruhů. Vyzkoušejte si i zapínaní hlavní spony a práci s klipy na fixaci čelovky. Během testu jsem okamžitě ztratil malinké polstrování ze spodní strany aretačního kolečka. Po odlepení malého čtverečku suchého zipu jsem používal helmu dál bez jediné ztráty úrovně komfortu.

Další informace

CAMP CASSIN

Firma CAMP byla založena roku 1889 v italské vesničce Premana, kde sídlí dodnes. Zakladatelem byl Nicola Codega. Tradice a zkušenosti jsou předávány dále z otce na syna, který roku 1920 vyrábí první kousky vybavení pro horské vojáky. Hnacím motorem v dalším vývoji horolezeckého materiálu bylo setkání Antonia s Riccardem Cassinem. Spoluprací s touto horolezeckou legendou se zvyšuje zájem o produkty Camp a Cassin. Značka i nadále pokračuje ve vývoji a výrobě horolezeckého vybavení a pomůcek pro práci ve výškách.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: