Recenze: Hannah Kechu – chytrá hybridní bunda

Recenze: Hannah Kechu – chytrá hybridní bunda

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Kechu – chytrá hybridní bunda
Druh sportu outdoor, skialp, běžecké lyžování, lezení
Druh oblečení bunda
Rozdělení podle pohlaví pánské
O jakou vrstvu se jedná druhá (střední)
Do jakého ročního období se hodí celoroční
Materiál 1 100 % polyamide / 88 % polyamide + 12 % elastan / micro zátěr Airlite AC
Materiál 2 Elastické panely: AFT Double Weawe
Materiál 3 Izolace: SEE inzulation/DuPont Sorona
Hmotnost 420 g
Barevné varianty Midnight navy, turkish tile nebo poinciana (temně modrá, světle modrá a oranžová)
Velikostní varianty S–XXL
Infocena 2990 Kč Kč
Dodává Rock Point
Více info na www.hannah.cz

Zaujalo mě

  • promyšlené zateplovací panely
  • odolný materiál rukávů
  • zateplené kapsy

Shrnutí recenze

Bunda Kechu nabízí izolaci na místech, kde je třeba. Na hrudníku, břiše, ramenou a na bedrech. Zádový díl je volný pro nošení batohu. Takže jsou zateplovací panely tam, kde mají být. A kde jste vy?

PODROBNÝ POPIS

Charakteristika

Zateplovací bunda s promyšlenými panely, které zateplují hrudník, břicho, ramena a bedra. Zbytek je z prodyšného a elastického materiálu. Trojice zateplených kapes a kapuce skrytá v límci zvyšují tepelný komfort.

Bunda Hannah Kechu se hodí i na skalní lezení či zajištěné cesty při chladnějším počasí.Bunda Hannah Kechu se hodí i na skalní lezení či zajištěné cesty při chladnějším počasí.

Rádi testujeme na MAX a to platí i pro bundu Hannah Kechu.Rádi testujeme na MAX a to platí i pro bundu Hannah Kechu.

Díky hladkým rukávům se bunda Hannah Kechu hodí výborně i na skalní lezení.Díky hladkým rukávům se bunda Hannah Kechu hodí výborně i na skalní lezení.

Střih a konstrukce

Bunda Kechu kombinuje větruodolný materiál s micro zátěrem Airlite AC a izolací SEE inzulation/DuPont Sorona na hrudníku, břiše, v ramenou a na bedrech a prodyšný materiál AFT Double Weawe na zádech a rukávech. Tato kombinace je ideální pro aktivity, které vyžadují batoh na zádech – tedy většina času takřka u všech outdoorových aktivit. Hrudníkem pak můžete prorážet i severní vítr. Dále oceňuji zateplení ramen. Takže se nejdená o „pouhou“ zateplenou vestu s rukávy. Střih je spíše přiléhavý a bundu můžete obléct přes triko s krátkým či dlouhým rukávem. SEE inzulation je termoizolační výplň s minimálně 30% podílem vlákna Du Pont Sorona vyrobeného z obnovitelných zdrojů. Při výborné prodyšnosti zamezuje průchodu chladného vzduchcu, čímž uchovává pocit tepla a sucha. Vlákno je měkké, lehké, snadno tvarovatelné, což přispívá k dobré sbalitelnosti a skladnosti.

Celkový pohled na bundu Hannah Kechu.Celkový pohled na bundu Hannah Kechu.

Rozložení izolačních panelů - Hannah Kechu.Rozložení izolačních panelů – Hannah Kechu.

Izolovaná bedra a holá záda jsou ideální pro aktivní pohyb s batohem - Hannah Kechu.Izolovaná bedra a holá záda jsou ideální pro aktivní pohyb s batohem – Hannah Kechu.

Rukávy

Rukávy jsou zakončeny lemovkou a velikým okem na palec, který se hodí hlavně proti vyhrnování rukávů (tím chci říct, že po natažení oka na palec, rukáv nekryje hřbet či dlaň ruky) při aktivním pohybu nebo při natahování rukavic. Předloktí tedy nejsou zateplené a hodí se tak skvěle na lezení. Rukávy tak nezničíte o povrch skal. Spodní kraj bundy Kechu je lemovaný gumou a taktéž i konce rukávů.

Poutko na palec bundy Hannah Kechu.Poutko na palec bundy Hannah Kechu.

Zateplené rameno udržuje toto místo v tepelné pohodě - Hannah Kechu.Zateplené rameno udržuje toto místo v tepelné pohodě – Hannah Kechu.

Zadní pohled - Hannah Kechu.Zadní pohled – Hannah Kechu.

Kapuce

Další ochranu poskytuje kapuce sbalitelná do límce. Kapuce je nezateplená. Je opatřena malým štítkem a pružnou lemovkou. Přiléhá relativně těsně k hlavě, ale v prudkém větru má tendenci se zvedat. Kapuce je bez jakékoliv regulace velikosti či stahování. Není tedy určena přes helmu.

Boční pohled na kapuci - Hannah Kechu.Boční pohled na kapuci – Hannah Kechu.

Kapuce nemá žádné stahování - Hannah Kechu.Kapuce nemá žádné stahování – Hannah Kechu.

V silném větru má kapuce tendenci se zvedat - Hannah Kechu.V silném větru má kapuce tendenci se zvedat – Hannah Kechu.

Kapsy

Tři zateplené kapsy s YKK zipy zajišťují ochranu pro ruce a náprsní kapsa případně ochrání telefon. Zip náprsní kapsy je skrytý a viditelné je pouze táhlo zipu. Do náprsní kapsy se vejde i poměrně velký telefon. Táhlo jezdce této kapsy je menší a vyžaduje stisk mezi palec a ukazovák. Zbylé zipy na kapsách jsou již větší.

Do kapsy bundy Hannah Kechu se vejde i telefon o rozměrech 8 x 16 cm.Do kapsy bundy Hannah Kechu se vejde i telefon o rozměrech 8 x 16 cm.

Jezdec a táhlo zipu na hrudní kapse je poměrně malý - Hannah Kechu.Jezdec a táhlo zipu na hrudní kapse je poměrně malý – Hannah Kechu.

Kvalitní zipy YKK na bundě Hannah Kechu.Kvalitní zipy YKK na bundě Hannah Kechu.

Závěr

Teplotně bych pánskou bundu Hannah Kechu zařadil do celoročního vybavení lezců, turistů, cestovatelů či skialpinistů. Líbilo se mi rozmístění a kombinace větruodolného materiálu s micro zátěrem Airlite AC na předním dílci a prodyšného materiálu na zadním dílci včetně volných zad pro nošení batohu. A taky oceňuji zateplení paží a ramen tak, že je stále udržuje v teple a ty jsou připraveny se opřít do hůlek nebo se přitáhnout na chytu na skalách.

Bunda Hannah Kechu díky zateplenému přednímu dílu a ramenům obstojí i ve sjezdu.Bunda Hannah Kechu díky zateplenému přednímu dílu a ramenům obstojí i ve sjezdu.

Další informace

HannahHANNAH je česká značka outdoorového a lyžařského oblečení a vybavení s tradicí od roku 1991. Spolehněte se na kvalitní osvědčené materiály, které vám dopřejí užívat si outdoor naplno.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: