HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Recenze: Garmont Sticky Stone – vzdušné a pevné nástupovky

Recenze: Garmont Sticky Stone – vzdušné a pevné nástupovky

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku GARMONT STICKY STONE
Určení lehký treking, via ferrata, nástupová, volnočasové
Základní vlastnosti outdoorových bot Kožená
Výška bot Low (nízká)
Pohlaví Pánský
Materiál: svršek 1,5 mm semišová kůže kombinovaná s nylonovou síťovinou
Materiál: mezipodešev PU
Materiál: podešev Síťovina
Materiál: podrážka Vibram Extended Sole
Hmotnost 460
Velikost testované boty v UK 10
Infocena 3799 Kč Kč
Dodává Rock Point
Více info na www.rockpoint.cz

Zaujalo mě

  • Prodyšnost
  • Odolný svršek
  • Kvalitní podrážka

Shrnutí recenze

Garmont Sticky Stone najdou využití od jara do podzimu. Ideální do českých hor pro ty, kteří chtějí pevnou, nízkou a kontaktní obuv. Neztratí se ani v alpském prostředí jako „nástupovka“, ale i tam má svoje limity. Jaké se dozvíte v naší recenzi.

PODROBNÝ POPIS

Charakteristika

Model Sticky Stone z řady Approach italské značky GARMONT je ideální „nástupovka“, ale díky pohodlnému střihu a skvělému záběru poslouží i jako víceučelová nebo volnočasová bota. Testovaná byla na písku a žule, via ferratách, v Krkonoších, v Rakousku a v městské džungli Prahy, Brna a Olomouce.

GARMONT STICKY STONE obstojí i na asfaltu. To z nich dělá skvělou univerzálku.GARMONT STICKY STONE obstojí i na asfaltu. To z nich dělá skvělou univerzálku.

GARMONT STICKY STONE se nejlépe cítí v terénu.GARMONT STICKY STONE se nejlépe cítí v terénu.

Minimum švů na svršku přizpůsobí botu lépe chodidlu.Minimum švů na svršku přizpůsobí botu lépe chodidlu.

Podrážka

Kontaktní a odolná podrážka Vibram Megagrip Extended s technologií Double Damper je sázkou na jistotu. Nabízí dostatečné tlumení v náročném terénu, ale i při delších přechodech asfaltových úseků nebyly žádné problémy. Double Damper je totiž dvoukomponentní EVA pěna, která vytváří tlumící systém a ten zajišťuje absorpci rázů obuvi při došlapu podrážky o zem a zároveň tlumí účinek dopadu paty chodidla samotného. Nejvíce bota dostala zabrat při sebězích v jemném suťovisku a to díky absenci vysoké obsázky. To je ten limit o kterém jsem psal hned v anotaci. Naštěstí je však kůže dost hrubá a něco vydrží. Další zváštností je specifický tvar podešve, která je vytažena vysoko k patě, kterou takto chrání a vyhovovala mi při sestupech ve strmém terénu a došlapech na paty.

Podrážka nabízí dostatečný vzorek, který obstojí na široké paletě povrchů.Podrážka nabízí dostatečný vzorek, který obstojí na široké paletě povrchů.

Technologie

Technologie erGo-LAST neboli anatomické kopyto, na kterém byla bota tvarována, respektuje anatomii lidského chodidla a umožňuje tak dokonale přilnout k noze zejména ve spodní části chodidla a v patě. Mohu potvrdit, že moje chodidlo malinko zdevastované běháním a lezením v malých lezečkách našlo v botě vždy komfort a pohodu.

Jak jsme u trekovek zvyklí, i GARMONT STICKY STONE má začátek šněrování blízko špičky.Jak jsme u trekovek zvyklí, i GARMONT STICKY STONE má začátek šněrování blízko špičky.

H2O

Testovaná verze bez Gore-Texu má malou odolnost vůči vodě. Naopak bota i přes její pevný a bytelný svršek nabízí až překvapivou prodyšnost. Jedná se o kombinaci 1,5 mm semišové kůže a nylonové síťoviny. Bez problému si poradí s hrubším zacházením. Podšívka je vyrobena z polyesterové síťoviny a po namočení se vysušila během pár minut. Letošní suché a parné léto spíše nahrává modelu bez GTX membrány.

Verze bez Gore-Texu nemá proti vodě takřka žádnou odolnost.Verze bez Gore-Texu nemá proti vodě takřka žádnou odolnost.

Komfort

Systém Heel Lock flexibilně uchycuje pozici paty zejména při postupu na nerovné podložce a zvyšuje tak jistotu při došlapu a zároveň snižuje  vznik otlaků. Subjektivně nemohu tuto technologii potvrdit, ale pata mi dobře držela na svém místě a ani při stání na špičce se bota neměla tendenci vyzouvat. Takže za mě asi funguje dost dobře.

Měkký podklad nebude pro GARMONT STICKY STONE žádný problém.Měkký podklad nebude pro GARMONT STICKY STONE žádný problém.

Pogumovaná špička chrání prsty proti nakopnutí.Pogumovaná špička chrání prsty proti nakopnutí.

Na kamenitém povrchu GARMONT STICKY STONE obstojí.Na kamenitém povrchu GARMONT STICKY STONE obstojí.

Hodnocení

Celkově velmi podařená a pohodlná nízka bota z kategorie nástupovek nebo bot, které zkrátka nosíte všude. Výborné šněrování se přizpůsobí různě širokým chodidlům. Tento model je též dostupný jako Garmont Sicky Stone GTX a v několika barevných provedeních (dark grey/orange a night blue/dark yellow). Dále je tato bota dostupná jako Sticky Cloud – odlehčená prodyšná verze a všechny modely jsou v pánském i dámském provedení.

Další informace

Garmont.

Firma Garmont je pokračovatel tradice proslulého obuvníka z Montebelluny, z oblasti severovýchodní Itálie, kde se nadšení, tradice, kvalita a řemeslnická hrdost potkává v ojedinělé symbióze. Garmont vyvíjí a vyrábí outdoor a trekovou obuv již po pět generací.
www.garmont.com

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: