HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Recenze: Garmin vívoactive 3 Optic – elegantní sportsman

Recenze: Garmin vívoactive 3 Optic – elegantní sportsman

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku vívoactive3 Optic
Druh výbavy Hodinky, Sporttester
Hmotnost 43
Typ displeje Displej - typ: barevný LCD
Velikost displeje Displej - úhlopříčka, vel. š. x v.: 1,2" (30,4 mm)
Doba provozu až 7 dní smart hodinky se sledováním srdce 24/7 bez GPS; až 13 hodin v GPS modu
Senzory výškoměr/barometr, kompas, GPS, GLONASS
Barevné varianty silver, black
Napájení USB
Druh baterie nebo AKU vlastní akumulátor
Počet akumulátorů nebo baterií 1
Šířka 44 mm
Výška 44 mm
Hloubka 12 mm
Voděodolnost nebo vodotěsnost IPX-6
Konektivita USB, BLE,
Další funkce 1 Akcelerometr: Ano
Další funkce 2 Barometrický výškoměr/barometr: Ano
Další funkce 3 Kompas: Ano Elektromagnetický, tříosý, kompenzovaný
Další funkce 4 Odolnost proti vibracím: Ano (6G)
Další funkce 5 Podsvícený displej: Ano
Další funkce 6 Sklíčko: Gorilla Glass
Další funkce 7 Voděodolnost: Ano 5 ATM (plavání na hladině, sprchování)
Výbava 1 Vysocecitlivý přijímač GLONASS: Ano
Výbava 2 Vysocecitlivý přijímač GPS: Ano
Výbava 3 Zámek řemínku: Ano
Infocena od 5990 Kč
Dodává GARMIN
Více info na www.garmin.cz

Zaujalo mě

  • civilní, elegantní vzhled
  • Side Swipe
  • funkce hledání telefonu
  • jednoduché nastavení hodinek
  • možnost stažení ciferníků na Obchod Connect IQ

Shrnutí recenze

Kompaktní a designově povedené hodinky či sporttester, jak chcete. Jestli bude pro vás Garmin vívoactive 3 s GPS pracovní nástroj nebo sporttester se musíte rozhodnout sami. Tyto hodinky však zvládá obojí. Co opravdu umí se dozvíte z našeho redakčního testu.

PODROBNÝ POPIS

V kostce

Multisportovní chytré hodinky s dotykovým displejem a měřením tepu na zápěstí.Civilní vzhled, avšak sportovní funkce. Hodinky vypadají velmi civilně a normálně na první pohled byste nepoznali, že se jedná o  celkem „nabušené“ sportovní hodinky. Samozřejmě tyto stroje umí ovládat váš přehrávač hudby telefonu, zobrazovat komentáře na FB, události v kalendáři a ještě mnohem více.

Vyměněná základní obrazovka na Garmin vívoactive 3 - ciferník podle preferencí.Vyměněná základní obrazovka na Garmin vívoactive 3 – ciferník podle preferencí.

Garmin vívoactive 3 na nejdelší via ferratě ve Švýcarsku.Garmin vívoactive 3 na nejdelší via ferratě ve Švýcarsku.

Spuštění aktivity u hodinek Garmin vívoactive 3.Spuštění aktivity u hodinek Garmin vívoactive 3.

Začínáme. Nastavení

Po rozbalení krásné krabičky na vás vykouknou hodinky, zkrácený manuál a nabíjecí kabel. Po prvním nabití přes PC, notebook nebo nabíječku se můžete pustit do používání. Nejprve vás čeká obligátní nastavovací kolečko: muž/žena, hmotnost, věk atd. Vše je přehledné a jasné. I spárování s telefonem je velmi jednoduché. Pouze si potřebujete zřídit účet u Garmin Connect. Vše pak běží jako po drátkách. O aplikaci samotné však později.

Párování telefonu a hodinek Garmin vívoactive 3.Párování telefonu a hodinek Garmin vívoactive 3.

Dostupné zařízení Garmin vívoactive 3.Dostupné zařízení Garmin vívoactive 3.

Vypnout, peněženka, hledání telefonu, označení místa, nerušit, BLE připojení, jas, zámek obrazovky u hodinek Garmin vívoactive 3.Vypnout, peněženka, hledání telefonu, označení místa, nerušit, BLE připojení, jas, zámek obrazovky u hodinek Garmin vívoactive 3.

Hodinky a pásek

Hodinky mají „lidskou“ či civilní velikost, průměr hodinek je 44 mm – změřeno (43.4 mm uvádí výrobce). Pásek je pružný a velmi příjemný. Navíc si můžete zvolit, na jaké ruce budete hodinky nosit a dokonce i v jakém směru. Čili jestli tlačítkem k zápěstí či naopak. Proto si můžete přehodit jednoduše i pásky na hodinkách. Hodinky se dají ovládat třemi způsoby. Tlačítkem, dotykem na obrazovku a nebo přejíždění prstem po boku hodinek tzv. Side Swipe. Na tomto místě jsou hodinky opatřeny senzorem a pro lepší kontakt mezi hodinkami a prstem i strukturovaným podélným proužkem. Listovaní v menu přes Side Swipe je vždy s vibrační odezvou.

Z boční strany je zřetelné ovládání hodinek pomocí Side Swipe.Z boční strany je zřetelné ovládání hodinek pomocí Side Swipe.

Jednotlivé obrazovky

Základní obrazovku čili tu, kterou máte jako úvodní, si můžete buď měnit ze základního menu, které je uloženo v továrním nastavení hodinek. Další obrazovky, které vám více vyhovují pro vaši aktivitu nebo se vám zkrátka více líbí, si můžete stáhnout z Obchodu Connect IQ. Další obrazovky jsou například: počty kroků, Můj den, Poslední aktivita, Přehled hlášení, které vám přicházejí na mobil, Ovladač hudebního přehrávače, Tepová frekvence za poslední 4 hod., Nastoupané schody a Kalendář. V případě, že nejste propojeni s telefonem, tak po najetí na okno vás vykřičník na tento fakt upozorní, tzn., že údaje nemusí být aktuální. Důležité je si uvědomit fakt, že samotné hodinky bez připojení k telefonu na datech nebo WIFI je pouze poloviční nástroj. Výhodou však je, že vaši sportovní či denní aktivitu můžete provozovat bez připojení k telefonu. Vše se potom spáruje s telefonem až po připojení.

Lokální respektive počasí nastavené ve vašem telefonu propojeném s Garmin vívoactive 3.Lokální respektive počasí nastavené ve vašem telefonu propojeném s Garmin vívoactive 3.

Přehrávač hudby Hudba Play ve vašem telefonu.Přehrávač hudby Hudba Play ve vašem telefonu.

Grafické zobrazení Google Kalendáře na hodinkách Garmin vívoactive 3.Grafické zobrazení Google Kalendáře na hodinkách Garmin vívoactive 3.

Aktivity

Nasazené hodinky na vašem zápěstí vám neustále sledují váš puls, počet kroků a nastoupané metry. V případě, že chcete zaznamenat jinou aktivitu, nastavíte si ji respektive vyberete ze seznamu aktivit či sportovních činností: od chůze, běhu (venku i uvnitř), jízdy na kole (venku i uvnitř), plavání v bazénu, lyžování (sjezdového i běžeckého), přes golf, veslování…, až po jógu nebo cvičení ve fitness centru. Nejvíce jsem využíval pro běh, chůzi, plavání a kolo. Sledovat základní parametry můžete přímo na hodinkách. Nejlépe si však vše prohlédnete po spárování s vaším chytrým telefonem. Vlastní aplikace je jednoduchá a myslím si, že i intuitivní.

Počet kroků na Garmin vívoactive 3.Počet kroků na Garmin vívoactive 3.

Počet minut intenzivního cvičení na Garmin vívoactive 3.Počet minut intenzivního cvičení na Garmin vívoactive 3.

Počet vystoupaných poschodí na Garmin vívoactive 3.Počet vystoupaných poschodí na Garmin vívoactive 3.

Komentáře k jednotlivým aktivitám

Plavání: bazén (vzdálenost, počet záběrů/rychlost, kalorie, čas): Nemusíte počítat bazény. Stačí pouze nastavit jeho délku. Před vlastním plaváním se po spuštění automaticky vypne snímač tepu. Několikrát se mi stalo, že mi hodinky přidaly 25 metrů na 1 km plavání. A jednou rovných 75. Nějak jsem je zmátnul. Jinak bez potíží.

Plavání: příroda (vzdálenost, počet záběrů/rychlost, kalorie, čas): Tato funkce chybí.

Plavecké způsoby – rozpoznání: Ano

Plavecký trénink: čas/vzdálenost (nácvik nohou, jedné ruky, netypické způsoby): Tato funkce chybí.

Kolo: jednoduché nastavení. Dokonce si můžete vybrat, zda-li chcete sledovat trasu pomocí GPS či nikoliv. Dále klasicky (vzdálenost, čas, tempo, kalorie, průměrný ST, maximální ST, Výstup, Sestup, dále přehled Okruhy, Zóny ST).

Běh: (vzdálenost, čas, tempo, kalorie, průměrný ST, maximální ST, Kadence, Výstup, Sestup, dále přehled Okruhy, Zóny ST). Toto vše můžete sledovat na hodinkách. V telefonu ještě vše zobrazeno graficky za různá časová období. Dále si můžete zobrazit i trasu na mapě. Velikou výhodou pro běh je i nízká hmotnost hodinek, takže je na ruce vůbec necítíte.

Hodinky Garmin vívoactive 3 s Matterhornem v pozadí.Hodinky Garmin vívoactive 3 s Matterhornem v pozadí.

Aktivity při propojení s telefonem

V případě propojení hodinek s kompatibilním chytrým telefonem je možné využívat funkcí chytrých hodinek, ke kterým patří možnost zobrazení příchozích volání, SMS a dalších notifikací z mobilního telefonu. Hodinky jsou schopné v telefonu ovládat hudební přehrávač – Hudba Play, zobrazovat předpověď počasí nebo fungovat jako dálkový ovladač akčních kamer řady Virb (jsem netestoval). Během sportovních aktivit je možné pomocí připojeného mobilního telefonu aktivovat funkci LiveTrack, která umožňuje s přáteli nebo fanoušky živě sdílet pozici, rychlost či srdeční tep sportovce na závodní nebo tréninkové trati.

Seznam funkcí s komentáři

Alarm čas/vzdálenost/tempo: Ano

Alarm na nastavené spálené množství kalorií: Ano

Alarm na zónu srdečního tepu: Ano. Bezvadná věc pro všechny běžce.

Automatická detekce započaté aktivity: Ano Tady je třeba si nastavit pro jakou aktivitu a po jakém čase. Například na běh 5 minut aktivity. Čili dobíhání tramvaje vám hodinky nezačnou zaznamenávat jako sportovní aktivitu.

Celodenní sledování aktivity: Tato funkce funguje dobře. Vestavěný akcelerometr je přece jenom pouhé čidlo a měření kroků při máchání rukama i v sedě u stolu je pro něj většinou chůze. Při vlastní chůzi je jinak velmi přesný. Výsledky měření pak můžete snadno a nejlépe vyhodnocovat na PC nebo na mobilním telefonu v aplikaci Garmin Connect.

Celodenní sledování srdeční frekvence: Standardně se zobrazuji poslední 4 hodiny. Tato funkce je propojena i se zobrazováním Míry stresu.

Najít můj telefon: Na hodinkách si najdete ovládací obrazovku a tam stihněte ikonu červený telefonek a v případě, že jste propojeni přes BLE, telefon začne svítit a vyzvánět. A funguje to i obráceně! Najít moje hodinky.

Platby přes NFC: Ano, ale netestoval jsem.

Ovládání telefonu pomocí hodinek: Můžete přijmout/odmítnout hovor a v případě, že máte nastavený přístup ke kontaktům, vidíte i jméno volajícího. Hovor pak samozřejmě musíte vyřídit přes telefon (nemůžete mluvit do hodinek na vašem zápěstí). Můžete odeslat SMS (na nepřijatý hovor), ale pouze v přednastaveném tvaru. Též při spárování telefonu s hodinkami pomocí BLE můžete hodinky hledat. Po stiknutí tlačítka „Hledat telefon“ se váš mobil rozsvítí, hraje a vibruje. Dále můžete odpovídat zjednodušeně na zprávy z FB Messengeru nebo si je alespoň přečíst. V podtatě reagujete na všechny hlášky, které se vám zobrazí na mobilním telefonu. Buď pasivně – přečtete si je neo aktivně – čili nějak reagujete či odpovídáte.

Jízda na kole a její zobrazení v aplikaci GARMIN Connect.Jízda na kole a její zobrazení v aplikaci GARMIN Connect.

Denní přehled v aplikaci GARMIN Connect.Denní přehled v aplikaci GARMIN Connect.

Menu ovládacích prvků lze měnit nebo obměňovat v aplikaci GARMIN Connect.Menu ovládacích prvků lze měnit nebo obměňovat v aplikaci GARMIN Connect.

Garmin Connect

Vše přehledně na jednom místě. Pro aktualní informace je nutné mít spárovaný telefon a hodinky. Dále je nutné připojení telefonu či zařízení k internetu. Pak běží vše, jak má.

Listovací menu v aplikaci GARMIN Connect.Listovací menu v aplikaci GARMIN Connect.

Různé hlášky v aplikaci GARMIN Connect.Různé hlášky v aplikaci GARMIN Connect.

Grafické zobrazení za uplynulý týden v aplikaci GARMIN Connect.Grafické zobrazení za uplynulý týden v aplikaci GARMIN Connect.

Popis funkce Bezkontaktní platby

Integrovaná technologie Garmin PAY pro bezdrátové platby. Vívoactive3 jsou vůbec první hodinky značky Garmin, které bezkontaktní platby přináší. Služba Garmin Pay počítá s podporou nejrozšířenějších platebních karet typu VISA nebo MasterCard. Svoji existující kartu bude možné pomocí služby Garmin Pay spárovat s hodinkami vívoactive3 a v obchodě platit přímo ze zápěstí ruky. Tuto funkci podporuje Moneta Money Bank pro karty VISA a Mastercard. Další banky by měly přibýt v přístích týdnech/měsících.

Kompletní fotogalerie GARMIN vívoactive 3

Dotykový displej

Hodinky vívoactive3 využívají Garmin Chroma displej s vysokým rozlišením a skvělou čitelností za všech světelných podmínek. Displej hodinek v průběhu dne nezhasíná a data na displeji – ať už čas nebo tréninkové údaje – jsou neustále vidět. Nastavit si můžete i rozsvícení při zvednutí zápěstí – ruky. Pomocí platformy ConnectIQ můžete u hodinek mít ručičky nebo digitální čas nebo si stáhnout ciferníky podle vašich preferencí.

Vestavěný snímač tepu

Na spodní straně hodinek je umístěn Garmin Elevate senzor pro optické měření srdečního tepu přímo ze zápěstí ruky. Hodinky poskytují průběžné, celodenní měření srdečního tepu, včetně automatické detekce klidového srdečního tepu a zobrazením jeho průběhu v rámci posledních 7 dnů.

Dobíjecí sdířka a snímač tepové frekvence Garmin vívoactive 3.Dobíjecí sdířka a snímač tepové frekvence Garmin vívoactive 3.

Výškoměr

Jedná se podle údajů výrobce o barometrický výškoměr. Bohužel jsem nenašel nastavení referenční výšky. Což je škoda. Takže jsem si musel vždy musel pamatovat naposledy ověřenou výšku a tuto hodnotu (rozdíl) buď přičítat nebo odečítat od ukazované hodnoty.

Hodnocení

Na hodinkách Garmin vívoactive3 Optic se mi líbil jejich civilní vzhled, ovládání pomocí dotykové obrazovky a Side Swipu. Překvapila mě odolnost sklíčka (i při lezení). Jednoduchá grafika a možnost nastavení datových polí. Možnost přehození řemínků a celé obrazovky je též milé. Bojoval jsem však s možností nastavení referenční výšky a fixace úvodní obrazovky při měření aktivity (při aktivitě mají hodinky se stále přepínat na její sledování). Překvapily mě funkce jako svítilna, hledat telefon a možnosti nahrávat různé ciferníky a snadno je v hodinkách měnit. Pro běhání je výborná nízká hmotnost hodinek a příjemný, měkký pásek. A úplně nejvíc jsou výzvy k pohybu! A samozřejmě dosažené cíle!

Další informace

Garmin-logo-2021Značka Garmin je přední výrobce GPS hodinek a náramků, automobilových a turistických navigací. Sportovní hodinky Garmin používají jak hobby, tak špičkoví sportovci.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: