RECENZE: GARMIN EPIX PRO – Mašina na ruce

RECENZE: GARMIN EPIX PRO – Mašina na ruce

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku GARMIN EPIX PRO
Druh výbavy Hodinky
Materiál 1 Safírové sklíčko
Materiál 2 Titan
Materiál 3 Polymer zpevněný vlákny, ocelový zadní kryt
Hmotnost 88 g (samotné tělo přístroje: 60 g)
Typ displeje Dotykový AMOLED
Velikost displeje Průměr 1.4″ (35,56 mm)
Rozlišení displeje 454 x 454 pixelů
Doba provozu Chytré hodinky: až 31 dní (11 dní při trvale zapnutém displeji) Režim hodinek v úsporném režimu: až 41 d Pouze GPS: až 82 hodin
Druh baterie nebo AKU vlastní akumulátor
Konektivita Bluetooth®, ANT+®, Wi-Fi®
Infocena 22 490 Kč
Dodává Garmin Czech
Více info na www.garmin.com/cs-CZ/

Zaujalo mě

 • AMOLED
 • Navigace
 • Mapy
 • Výdrž
 • Snímač ELEVATE 5

Shrnutí recenze

Top model Garmin Epix Pro dostal AMOLED displej! Dlouhou výdrž a tři velikosti pouzdra. Svítilnu. Snímač tepové frekvence Elevate 5. A co ještě? Jak se líbily horskému vůdci mapy, navigace a slibovaná výdrž těchto chytrých hodinek se dozvíte v recenzi Světa outdooru.

PODROBNÝ POPIS

V KOSTCE

Velikosti pouzdra: 42, 47 a 51 mm. Testovaná verze EPIX PRO s průměrem pouzdra 51 mm. AMOLED displej. Svítilna. Skvělá výdrž. A hromada chytrých, sportovních a fitness Garmin funkcí.

Tohle se mi na hodinkách GARMIN EPIX PRO opravdu líbilo a poprvé příjemně překvapilo
Tohle se mi na hodinkách GARMIN EPIX PRO opravdu líbilo a poprvé příjemně překvapilo

TLAČÍTKA

Za mě tlačítka mají a podávají skvělý a konzistentní výkon. Dobrá odezva a příjemný chod. Spokojenost. Ovládání možní i v rukavicích. Testováno na ledovcích a na alpských vrcholech. Bez rukavic možno ovládání hodinek doplnit o dotykovou obrazovku.

Na výběr je docela dost designů ciferníků, které je možno ještě upravovat a obarvovat - GARMIN EPIX PRO
Na výběr je docela dost designů ciferníků, které je možno ještě upravovat a obarvovat – GARMIN EPIX PRO

DISPLEJ

Displej je skvělý. Ostrý a krásný. Když svítí, je to paráda. Po chvíli displej zhasíná, ale pootočením zápěstí, pohybem, dotykem displeje nebo zmáčknutím tlačítka se opět rozsvítí. Použitá technologie AMOLED je skvělá a splňuje vše, co jste chtěli od sportovních hodinek. Pozorovací úhly na přímém slunci dělají EPIX hodinkám ještě trošku problémy. To však dělají všechny tyto displeje.

ELEVATE 5 A SENSORY

Snímač tepové frekvence – Elevate 5. Hlavní změna je v přidání dalších 4 LEDek, které zpřesňují výsledky. Pro běžné nošení mimo aktivity používá dvě diody, které známe z Elevate 4 a při aktivitě se zapne snímač naplno a zpřesní údaje na nejvyšší úroveň – aktivuje se všech 6 diod. Kromě tepové frekvence ale zůstaly senzory stejné. Barometr, gyroskop, pulzní oxymetr, teploměr, akcelerometr a samozřejmě dvoupásmová GPS.

Výměna řemínků pomocí systému QUICK FIT - GARMIN EPIX PRO
Výměna řemínků pomocí systému QUICK FIT – GARMIN EPIX PRO

SVÍTILNA

Svítilna je skvělá a našel jsem pro ni hned několik použití a začal si na ni rychle zvykat. Svítilna má 4 stupně intenzity a možnost přepnout na červenou barvu. A kromě klasického svícení lze nastavit i blikání. A takto ho můžeme nastavit na několik módů: stroboskop, klasické blikání, maják, rychlé blikání, pulzy a vlastní nastavení.

Svítilna hodně potěšila a aktivovat lze dvojklikem LIGHT - GARMIN EPIX PRO
Svítilna hodně potěšila a aktivovat lze dvojklikem LIGHT – GARMIN EPIX PRO

ŘEMÍNEK

Řemínek mám příjemné odstupňování zatažení. Volný konec je možno zajistit dvěma očky. Materiál je příjemný. A díky systému QUICK FIT je možno ho rychle vyměnit bez nářadí.

Výměna řemínků pomocí systému QUICK FIT - GARMIN EPIX PRO
Výměna řemínků pomocí systému QUICK FIT – GARMIN EPIX PRO

NAVIGACE

Opět spokojenost. Navigace je pro mě coby horského vůdce velmi důležitá a jsem rád, že je možno navigovat i z vyvolané aktivity z logbooku. To je za mě velké plus. Kromě toho je možná navigace z uložených nebo importovaných tras. Dále je možno navigovat i podle vyhledávání POI přímo v hodinkách, a to hned podle několika kritérií jako například Čerpací stanice, Jídlo a pití atd. A pro fajnšmekry i vytvoření okruhu pro vyjížďku na kole nebo běh – zadat je možno délku, kopcovitost a i směr! A s technologií SATIQ je navigace přesnější, ale i svižnější a hlavně šetří baterii.

Návrat po zaznamenané AKTIVITĚ - TURISTIKA je super vychytávka GARMIN EPIX PRO
Návrat po zaznamenané AKTIVITĚ – TURISTIKA je super vychytávka GARMIN EPIX PRO

MAPY

Mapy už jsou u vyšších řad Garminu tak nějak samozřejmostí, ale sluší se to zmínit. Ve spojení s mapami je pak přesné a přehledná navigace, která má nespočet možností, právě díky mapám. Osobě jsem byl s mapami a zobrazením velmi spokojený.

Záznam aktivity DETAIL 08 včetně mapy - GARMIN EPIX PRO
Záznam aktivity DETAIL 08 včetně mapy – GARMIN EPIX PRO

SKÓRE DO KOPCE A SKÓRE VYTRVALOSTI

Garminu nedávno nabídnul metriky pro cyklistiku. Teď se podobné metriky objevily i pro běžce. A to skóre do kopce a skóre vytrvalosti. Tuhle funkci jsem neměl zatím možnost naplno vyzkoušet. V krátkosti alespoň popis: Funkce Pacepro měří schopnosti běhu do kopce a vyhodnocuje průběžný pokrok na základě hodnoty VO2 Max a historie tréninků. Měří sílu při běhu do prudkých stoupání a vytrvalost při dlouhých stoupáních a ukazuje výsledné skóre na základě výkonu v průběhu času.

Tohle jsou prostě podmínky, kdy kvalitní navigace může vyřešit problém - GARMIN EPIX PRO
Tohle jsou prostě podmínky, kdy kvalitní navigace může vyřešit problém – GARMIN EPIX PRO

CHYTRÉ A NEJCHYTŘEJŠÍ HODINKY

Hodinky vás mohou zasypávat kvanty notifikací a na některé můžete i odpovídat přednastavenými zprávami, můžete s nimi zaplatit, pustit si hudbu ze Spotify anebo z vlastního MP3 playlistu. Telefonování tedy stále chybí, ale osobně mi to neschází.

Základní obrazovka s přehledem rychlých voleb - GARMIN EPIX PRO
Základní obrazovka s přehledem rychlých voleb – GARMIN EPIX PRO

Líbí se mi možnost hodinky obohatit o další appky z Connect IQ i to, že se Connect IQ v hodinkách otevřel více než jen na základní doporučené aplikace přímo Garminem.

GARMIN nově nabízí zkratku, která může být pro někoho docela přínosná. V základu, pokud dlouze podržíte tlačítko BACK / LAP, ukážou vám poslední zobrazené aplikace. Konkrétně 10 posledních.

Nastavení položek a změny pořadí je jednoduchá a intuitivní - GARMIN EPIX PRO
Nastavení položek a změny pořadí je jednoduchá a intuitivní – GARMIN EPIX PRO

SOFTWAROVÉ NOVINKY

 • Přidán nový režim „Redshift“ (obrazovka je pouze červená), což šetří oči v noci a možná i baterii
 • Přidána metrika Skóre vytrvalosti (Endurance Score)
 • Přidána metrika Skóre do kopce (Hill Score)
 • Přidáno i detailní počasí na mapách (srážky, teplota, vítr, mraky). Co to je?
 • Jde o poslední obrazovku doplňku Počasí, která po zobrazení ukáže mapu a aktuální pozici, kterou načte z aplikace Connect. Po pár sekundách se pak objeví vybraná vrstva, data se načítají přes mobilní telefon. Mapu si můžete zoomovat, stejně jako posouvat, a dokonce je možné vrstvy nechat animovat do budoucna. Zkrátka je to podobné jako aplikace s počasím na mobilu.
 • Přidán stínovaný reliéf na všech mapách
 • Přidány nové datové stránky s rozdělenou obrazovkou (mapa + datová pole rozdělená vertikálně)
 • Přidána nová funkce Poslední doplňky pro rychlý přístup k doplňkům, a to odkudkoliv, i z aktivity
 • Přidáno cca 30 nových profilů aktivit/sportů
 • Aktualizované uživatelské rozhraní
I bez kalibrace si myslím dobrý výsledek - GARMIN EPIX PRO
I bez kalibrace si myslím dobrý výsledek – GARMIN EPIX PRO

JAK VELKÉ JSOU HODINKY GARMIN EPIX PRO

Faktem je, že velký model v řadě Epix chyběl. Epixy GARMIN PRO mají průměr (velikost) 51 mm (displej 1,4″) nabízejí až 31 dnů s vypnutým displejem a 11 dnů s displejem always-on. A k tomu 82/58 hodin s GPS a to už je skvělé.

Hodinky AMOLED nemají solární dobíjení, takže okolo displeje není klasický kroužek, ale právě verze 51 mm dala na solární dobíjení zcela zapomenout. Navíc dobíjení je rychlejší než dříve, a to i ze standardního USB portu v notebooku. Stačí zasunout hodinky na pár minut do nabíječky a můžete fungovat v pohodě celý den, nebo si dát dvě tři hodinky GPS aktivity. Na 90 % se hodinky nabijí za hodinu a půl, plné jsou za dvě hodiny.

Kompletní přechod hřebene Suchých skal a záznam do hodinek GARMIN EPIX PRO
Kompletní přechod hřebene Suchých skal a záznam do hodinek GARMIN EPIX PRO

SHRNUTÍ

Osobně mě velmi potěšila skvělá výdrž bez nutnosti častého dobíjení. Chválím chod tlačítek. Design s titanovou lunetou. Rychlé nabíjení. A začal jsem využívat svítilnu, která není žádná bludička. Spokojený jsem byl i mapami a navigací, kterou lze nasadit i na prošlé trasy, a i na uložené aktivity – a to je prostě super.

Anotace a kalendář je samozřejmost - GARMIN EPIX PRO
Anotace a kalendář je samozřejmost – GARMIN EPIX PRO

Další informace

Garmin-logo-2021Značka Garmin je přední výrobce GPS hodinek a náramků, automobilových a turistických navigací. Sportovní hodinky Garmin používají jak hobby, tak špičkoví sportovci.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: