RECENZE: FLYHAMAK OUTDOOR I – HAMAKA S MOSKYTIÉROU

RECENZE: FLYHAMAK OUTDOOR I – HAMAKA S MOSKYTIÉROU

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku FLYHAMAK OUTDOOR I
Typ výrobku hamaka
Materiál - svršek Nylon
Hmotnost 713 g
Testovaná velikost Rozměry houpací sítě: 315 x 150 cm
Barevné varianty Tmavě olivová
Šířka v obalu 20 cm
Průměr v obalu 10 cm
Počet vchodů 1
Počet osob 1
Výbava 1 Obal
Výbava 2 Vypínací šňůry
Výbava 3 Moskytiéra
Výbava 4 Kapsy: 2
Výbava 5 Nosnost: 250 kg
Infocena 3 780 Kč
Dodává HAMMOCK
Více info na hammock.cz/

Zaujalo mě

  • Snadné sestavení hamaky a vypnutí
  • Závěsné odkládací kapsy
  • Moskytiéra
  • Vnitřní šňůra

Shrnutí recenze

FLYHAMAK OUTDOOR I Hammock – je houpací síť v provedení v tmavé olivové barvě, takže můžete splynout s okolním prostředím, a to nemusíte být vyloženě vyznavač bushcraftu. Pobyt v hamace je pohodlný a díky velikosti dovoluje ležet „napříč“. Hamaka OUTDOOR I má integrovanou moskytiéru, která zajišťuje vysoký komfort spaní bez obtížného hmyzu. Jak se staví a co ještě umí?

PODROBNÝ POPIS

BALENÍ

Hamaka je zabalena v pytlíku s pevné látky. Vstup je zajištěn šnůrou se samosvorkou. Pro zabalení je pytlík s rezervou, a i při ledabylém či rychlém balení hamaku do něj dostanete. V obale najdete při první vybalení vlastní hamaku a pár zavěšovacích šňůr Whoopie Sling. Ty kromě širokého popruhu pro obtočení okolo stromu na lišku využívají unikátní vypínací systém s pevnou šňůrou a zadrhávacím systémem, který funguje bezchybně.

Jednotlivé položky hamaky FLYHAMAK OUTDOOR I
Jednotlivé položky hamaky FLYHAMAK OUTDOOR I

MATERIÁL

Houpací síť je vyrobena ze super pevného materiálu RipStop Nylon (materiál je odolnější proti roztržení), lze ji tedy používat ve ztížených podmínkách. Hamaka má asymetrický tvar, který zajišťuje velmi pohodlnou rovnou polohu těla.

Hamaka FLYHAMAK OUTDOOR I se zapnutou moskytiérou
Hamaka FLYHAMAK OUTDOOR I se zapnutou moskytiérou

EXTRA ŠŇŮRA

Má napevno integrovanou šňůru, která vede na hamakou a kromě stability zajišťuje i vypnutí moskytiéry nad nocležníkem. Na ni je zavěšen i pár odkládacích kapes.

Vypnutí hamaky FLYHAMAK OUTDOOR I je dílem okamžiku
Vypnutí hamaky FLYHAMAK OUTDOOR I je dílem okamžiku

MOSKYTIÉRA

Ta drží obtížný hmyz od těla. Na Mazurských jezerech vyzkoušeno opravdu kvalitně.

Testování kvality moskytiéry hamaky FLYHAMAK OUTDOOR I na Mazurských jezerech
Testování kvality moskytiéry hamaky FLYHAMAK OUTDOOR I na Mazurských jezerech

Vestavěná moskytiéra je na jedné straně fixovaná napevno a na druhé má rychlé rozepínání/zapínání na zipy. Zapíná se pomocí dvojice jezdců. Ty jsou opatřeny velkými táhly. Ty, které směřují do hamaky a ovládají se z vnitřní strany jsou oranžové, a tak je snadněji najdete i po tmě nebo při zalehnutí. Zip je dostatečně dlouhý a nijak neomezuje při nalézání ani při výstupu z hamaky.

Vstup do hamaky je bezproblémový - FLYHAMAK OUTDOOR I
Vstup do hamaky je bezproblémový – FLYHAMAK OUTDOOR I

STAVĚNÍ

Stavění jde lehce. Klasicky potřebujete najít stromy či fixační body s dostatečným rozestupem. Pak stačí obhodit široké popruhy okolo a prostrčit napínací šňůry včetně drátěné karabiny oky. Následně pomocí této karabiny připojit hamaku ke šnůrám a napnout. Napínání využívá princip „prusíku“ a není potřeba žádného mechanického zařízení. Napínání je navíc plynule regulovatelné. Šnůry mají minimální průtah. Maximální délka šňůr včetně karabin je 400 cm. Minimální délka vypínacích šňůr je 70 cm.

Stavění je snadné a rychlé - FLYHAMAK OUTDOOR I
Stavění je snadné a rychlé – FLYHAMAK OUTDOOR I

LEŽENÍ A SPANÍ

Ležení a spaní je komfortní. Pobyt v hamace je pohodlný a díky velikosti dovoluje ležet „napříč“ neboli asymetricky. To znamená, že ležíte takřka rovně. Osobně mám spaní v hamace rád a vyzkoušel jsem několik hamak různých konstrukcí a velikostí. Testovaná houpací síť Flyhamak OUTDOOR I během testu poskytovala skvělý komfort. Vyzkoušeno a mohu potvrdit. V hamace preferuji pro spaní jako podložku pěnovou karimatku nebo underquilt. Pro pohodlné nalézání se hodí dávat si spacák tak, aby zip na něm směřoval ke vchodu do hamaky. Vše je pak snadnější. Výstup i nástup.

Moskytiéra se rozepíná po celé délce hamaky FLYHAMAK OUTDOOR I
Moskytiéra se rozepíná po celé délce hamaky FLYHAMAK OUTDOOR I

UKLÁDÁNÍ DROBNOSTÍ DO HAMAKY

Nad hlavou jsou dvě síťované kapsy (na vodu, knížku, kapesníky, mobil nebo čelovku). Jedna je menší s horním vstupem a větší je přístupná z boku. Pozici kapes můžete pouhým posouváním po horní šňůře měnit. Za mě jsou kapsy super. Čelovku jsem zavěšoval přímo na šňůru a mohl si tak svítit dle potřeby.

Detail menší kapsy s horním přístupem - FLYHAMAK OUTDOOR I
Detail menší kapsy s horním přístupem – FLYHAMAK OUTDOOR I

VERDIKT TESTERA

Prostorná hamaka, která dovoluje pohodlné ležení a spaní. Moskytiéra dokonale chrání před hmyzem. Do integrovaných kapes je možno ukládat drobnosti. Vypínací systém je geniálně jednoduchý. Zelená barva v přírodě neruší.

V hamace je dostatek místa a umožňuje ležení i napříč - FLYHAMAK OUTDOOR I
V hamace je dostatek místa a umožňuje ležení i napříč – FLYHAMAK OUTDOOR I

Další informace

Hamaky FlyHamak jsou určeny všem, kteří ocení profesionální zpracování pro pohodlné spaní či odpočinek! Doslova „nad věcí“!

Do ČR dodává společnost HAMMOCK.CZ

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: