HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Recenze: Expediční taška OSPREY Transporter

Recenze: Expediční taška OSPREY Transporter

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Expediční taškaTransporter
Základní rozdělení podle pohlaví Unisex
Určení batohu treking, cestovatelský, expediční
Objemová kategorie Velký - 51 l a více
Materiál 1 800D Nylon + 0,2 mm TPU
Objem batohu 65 l
Hmotnost 1410 g
Počet komor -1
Počet vnějších kapes 2
Počet vnitřních kapes 2
Velikost zad XS
Kapsa na hydrovak ne
Hydrovak je součástí ne
Odnímatelný bederák ano
Zadní vstup do batohu ano
Integrovaná pláštěnka na batoh ne
Oddělené komory ano
Držák na helmu ano
Místo pro lavinovou výbavu ano
Výbava 1 Vnitřní vyjímatelná taštička, která je zároveň i obalem na tašku
Výbava 2 Extra popruh na nošení přes rameno u velikosti 40 a 65 lit.
Infocena 2399 Kč
Dodává Rock Point
Více info na www.rockpoint.cz

Zaujalo mě

  • ramenní popruhy
  • vnitřní vyjímatelná taška
  • design
  • bytelná madla ze 4 stran tašky
  • voděodolnost

Shrnutí recenze

Tašky OSPREY Transporter s různými objemy jsou vhodné především na cesty a výpravy. Prim těchto tašek hraje pohodlný zádový systém, nový voděodolný materiál a další vychytávky, které vám usnadní nošení, manipulaci a ukládání věcí a vybavení do nich. Testovali jsme je ve třech litrážích. Jaké tedy jsou?

PODROBNÝ POPIS

Nošení

Díky nastavitelným popruhům je můžete nosit na zádech, na rameni, nebo i jenom v ruce. První dvě nejmenší tašky o objemu 40 a 65 litrů mají navíc i popruh na nošení přes rameno. Tento extra popruh můžete buď nechat doma nebo ho můžete uložit do kapsy na zádech, kam schováváte i popruhy ramenní.  Dva nejmenší objemy nemají balanční popruhy. Vzhledem k délce zad jsou zbytečné. Ramenní popruhy lehce vytáhnete z kapsy na víku tašky a plastovými sponami zafixujete. Spony mají drátěnou západku jako lezecké karabiny.

Kompletní fotogalerie OSPREY Transporter (46)

Další vychytávkou je i to, že je spona otočná a vy si nemusíte kontrolovat popruh. Po nasazení se přetočí do té správné polohy. Popruhy jsou polstrovány a vyztuženy lemovkou. Nejedná se tak o kusy popruhů, které se vám po delším čase zařezávají do ramen. Kromě toho jsou ramenní popruh opatřeny i hrudním popruhem. Tašku můžete nést i za bytelná madla, která najdete ze všech 4 stran. Samozřejmě můžou sloužit i k fixaci na osla, zahrádku či kapotu Land Roveru.

Když položíte tašku na zem tak zádová část zůstává čistá a suchá.Když položíte tašku na zem tak zádová část zůstává čistá a suchá.

Menší modely tašek OSPREY Transporter nemají balanční popruhy.Menší modely tašek OSPREY Transporter nemají balanční popruhy.

Porovnání velikostí tašek OSPREY Transporter 95 a 130 litrů.Porovnání velikostí tašek OSPREY Transporter 95 a 130 litrů.

Materiál

Celkově působí bytelným dojmem, ale v kombinaci s hladkým a drsným povrchem však velmi elegantně. U tašek OSPREY Transporter se nejedná o nevzhledné pytle, ale designově řešené cestovatelské tašky. Materiál 800D Nylon je měkký a hladký. Všechny tašky mají zesílené dno. Tašky transporter jsou voděodolné. Zipy a spony jsou vždycky chráněny légou. Zipy chodí hladce. Šití by mělo propouštět minimum vlhkosti.

Přeprava vybavení na via ferraty s taškou OSPREY Transporter.Přeprava vybavení na via ferraty s taškou OSPREY Transporter.

Ramenní popruhy jsou přišity na nosnou část celé tašky tak, aby se nevytrhly.Ramenní popruhy jsou přišity na nosnou část celé tašky tak, aby se nevytrhly.

Ramenní popruhy jsou schovány v extra kapse ve víku tašky OSPREY Transporter.Ramenní popruhy jsou schovány v extra kapse ve víku tašky OSPREY Transporter.

Ukládání věcí

Kromě hlavní komory můžete věci ukládat do komory určené pro ramenní popruhy (spíše nouzově). Dále do dvojice vnějších kapes (na kratších stranách tašky z čelních stran), které jsou zajištěny zipy a dvěma légami. Táhla na jezdcích jsou dostatečně velká. Z vnější strany naleznete i kapsu na jmenovku, která je poloprůhledná a zabraňuje přečtení z větší vzdálenosti. Po otevření hlavního víka pomocí dvojice uzamykatelných a bytelných zipů se dostanete do hlavního prostoru. Víko se rozepíná do tvaru písmena U. Uvnitř naleznete menší síťovanou kapsu na drobnosti a extra kapsu, která je zároveň vyjímatelnou taštičkou či organizérem. Kromě toho plní funkci jako obal na sbalenou tašku. Tato taštička se dá pomocí dvou poutek a plastových karabinek zavěsit přímo do hlavní komory tašky. Uvnitř ještě navíc kompresní popruhy.

Světlý vnitřek, vnitřní kapsy a extra obal a zároveň vnitřní taštička v OSPREY Transporter 130.Světlý vnitřek, vnitřní kapsy a extra obal a zároveň vnitřní taštička v OSPREY Transporter 130.

Přístup do tašky OSPREY Transporter vyklopením zádové části je dostatečný.Přístup do tašky OSPREY Transporter vyklopením zádové části je dostatečný.

Vnitřní boční kapsa na drobnosti v tašce OSPREY Transporter.Vnitřní boční kapsa na drobnosti v tašce OSPREY Transporter.

Testování a hodnocení

Všechny tašky prošli různými typy akcí. Vodácké, lezecké i cestovatelské výpravy nám pomohly otestovat tyto OSPREY Transporter tašky. Podle vašich výprav a náročnosti na materiál si můžete vybrat ze 4 litráží: 40, 65, 95 a 130 litrů. Nošení a manipulace s taškami byla bez problému. Tašky OSPREY Transporter s různými objemy jsou vhodné především na cesty a výpravy. To je bez debat. I když tu nejmenší v řadě OSPREY Transporter si umím představit i na každodenní použití, zvláště když chodíte často na stěnu nebo jinak sportovat.

Testování tašky OSPREY Transporter na lezeckých výpravách.Testování tašky OSPREY Transporter na lezeckých výpravách.

Další informace

Osprey-Logo

Americká firma Osprey se od roku 1974 soustředí výhradně na výrobu batohů, což se odráží v kvalitě, designu, spoustě technických detailů a vylepšení. V jejich sortimentu najdete nejen batohy na několikadenní treky do přírody, ale i na své si přijdou i skalní příznivci lezení a potěší i malé cestovatele. Batohy Osprey zakoupíte v prodejnách a na webu Rockpoint.cz.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: