Recenze: Edelrid Jayne III – dámský sedák

Recenze: Edelrid Jayne III – dámský sedák

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Jayne III – dámský sedák
Typ výrobku Sedací úvazek
Použití lezeckého vybavení na lezeckou stěnu, na skály
Rozdělení podle pohlaví Dámský
Hmotnost 373
Barevné varianty růžovo-modrá a zeleno-šedá
Velikostní varianty XS, S, M, L
Obvod pasu 62 - 83 cm, vel. S
Obvod nohavičky 47 - 57 cm, vel. S
Infocena 1529 Kč
Dodává VAUDE CZ
Více info na www.edelrid.de

Zaujalo mě

  • Lehkost
  • Propracované detaily
  • Prodloužené nohavičky
  • Kapsička na RFID čip
  • Barevná kombinace pro holky

Shrnutí recenze

Lehký, skladný a hezký. Právě takový by měl být sedák Edelrid Jayne III navržený speciálně pro ženy. Je tomu tak? Tak to se dozvíte v naší recenzi Světa Outdooru.

PODROBNÝ POPIS

Charakteristika

Lehký, skladný a hezký. Právě takový je sedák Edelrid Jayne III navržený speciálně pro ženy.

Sedák Jayne III lze používat nejen v létě, ale i v zimě. Na lezení po skalách, ferraty, ale ledolezení.Sedák Jayne III lze používat nejen v létě, ale i v zimě. Na lezení po skalách, ferraty, ale ledolezení.

Pohodlí

Polstrování jako na pracovním sedáku byste tady hledali marně. Síla polstrování na sedáku Jayne III od Edelridu je pouhých 5 mm a hmotnost u velikosti S je 373 g. Polstrování pasu je posuvné a jednoduše jej vycentrujete. A přesto je sedák Jayne III velice pohodlný a to jsem se v něm něco naslaňovala.

Ať v sedáku lezete, či jistíte, je velmi pohodlný.Ať v sedáku lezete, či jistíte, je velmi pohodlný.

Při delším slaňování sedák Jayne III od Edelridu neřeže, neškrtí.Při delším slaňování sedák Jayne III od Edelridu neřeže, neškrtí.

Sedák Jayne III je dámský sedák, proto sedí tak dobře.Sedák Jayne III je dámský sedák, proto sedí tak dobře.

Nastavení sedáku

Tento sedák má z mého pohledu velice praktické detaily, které vám ve výsledku ušetří práci i čas. Nastavení obou nohaviček a pasu je pomocí kovové nerozebiratelné spony. Stačí zatáhnout a je nastaveno/zapnuto. Ani nohavičky, ani pas se nepovolují. Nohavičky jsou na přední straně stehna zakončeny tvojúhelníkovou gumou, což podporuje komfort tohoto sedáku a fixuje nohavičky na svém místě.

Kompletní fotogalerie Edelrid Jayne III

Nemáte-li rádi plandající popruhy stejně jako já, rádi využijete gumiček na nohavičkách, do kterých zasunete popruh, co vám zbyl po utažení nohavičky. Popruhy na nohavičkách mají několikrát zašité konce, právě proto, aby po zasunutí do gumičky zůstaly, kde mají. Podobné zakončení popruhu je i v pase, díky němu je popruh na konci tvrdší a snadno se protáhne gumičkou, ven už je to horší. Popruh se táhne celým obvodem sedáku, nikde není přišitý, díky tomu lze pas pro velikost S nastavit od 62 cm do 83 cm. Nohavičky pak od 47 cm do 57 cm.

Nohavičky jsou k sedáku připevněny červenými gumičkami, které se spojují v plastové rozepínací sponě. Nad touto sponou je poutko pro karabinku na pytlík s magnéziem. Jistící oko má samozřejmě jinou barvu než zbytek sedáku, aby si ho nikdo nespletl s materiálovým okem. Navazovací body jsou řádně zesíleny.

Zakončení popruhu na sedáku Edelrid Jayne III.Zakončení popruhu na sedáku Edelrid Jayne III.

Silné a poctivé jistící oko sedáku Edelrid Jayne III.Silné a poctivé jistící oko sedáku Edelrid Jayne III.

Sedák Jayne III od Edelridu má odepínací nohavičky a očko na karabinku pro pytlík s magnéziem.Sedák Jayne III od Edelridu má odepínací nohavičky a očko na karabinku pro pytlík s magnéziem.

Poutka

Materiálová oka jsou na tomto sedáku Jayne III značky Edelrid celkem čtyři. Pro levou i pravou stranu po dvou. Přední oka jsou obdélníková, zadní oválná. Přední materiálová oka mají tvar obdélníku, ten ale nevisí kolmo dolů, nýbrž od sedáku odstává. Dolů materiálové oko klesne až po zatížení materiálem. Zkusila jsem ho naplnit expreskami. Aby bylo materiálové oko plné akorát, stačilo mi 8 expresek, ale dá se jich tam nacpat až 13. V pase u levého materiálového oka si můžete všimnout nejen úžasně vyšitého názvu značky EDELRID, ale také natištěného malého znaku RFID. Že nevíte, co to znamená? Za tímto natisknutým znakem RFID se skrývá malá kapsička určení pro Váš RFID čip.

Detail poutka a oka na materiálovou karabinu u sedáku Edelrid Jayne III.Detail poutka a oka na materiálovou karabinu u sedáku Edelrid Jayne III.

Nad materiálovým okem je nejen krásně vyšitý nápis EDELRID, ale je tam i malá kapsička na váš RFID čip.Nad materiálovým okem je nejen krásně vyšitý nápis EDELRID, ale je tam i malá kapsička na váš RFID čip.

Parádně tuhé poutko na sedáku Edelrid Jayne III.Parádně tuhé poutko na sedáku Edelrid Jayne III.

Závěr

Tento pohodlný, lehký, dámský sedák můžete použít v zimě i v létě. Na ferraty, sportovní lezení, vysokohorskou turistiku, nebo i na zimní lezení. Tento sedák Jayne III vyrábí firma Edelrid ve dvou barevných kombinacích: růzovo-modré a zeleno-šedé.

I přes malou tloušťku polstrování je sedák Jayne III od firmy Edelrid velmi pohodlný.I přes malou tloušťku polstrování je sedák Jayne III od firmy Edelrid velmi pohodlný.

Další informace

Edelrid

Německá firma s více než 150letou tradicí. EDELRID byl založen Juliusem Edelmannem a Carlem Ridderem v roce 1863. Začínali s trochu jiným sortimentem, už ale v roce 1880 vyráběli lana. V roce 1953 zde bylo vynalezeno lano s jádrem a pláštěm – revoluční produkt ve světě horolezectví. Postupem času se firma propracovala až do dnešní podoby, kdy nabízí lana, horolezecké vybavení, oblečení a obuv pro horolezce, plynové vařiče a bomby, nádobí, tašky a batohy, přilby…. Produkty jsou samozřejmě stále vyvíjeny a inovovány. Firma je členem skupiny Vaude Group, je dnes rozdělena na 4 divize: sportovní, bezpečnostní, zábavní parky a průmysl.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: