Recenze: Direct Alpine Mistral – bunda typu chata – chata

Recenze: Direct Alpine Mistral – bunda typu chata – chata

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Mistral
Druh sportu outdoor, skialp, lezení
Druh oblečení bunda
Rozdělení podle pohlaví pánské
O jakou vrstvu se jedná druhá (střední)
Do jakého ročního období se hodí celoroční
Materiál 1 Cordura® (PAD)
Materiál 2 DWR (PFOA free, ECO Friendly)
Materiál 3 Lycra® (PUR)
Materiál 4 Coolmax® (PES)
Materiál 5 Tactel® (PES)
Hmotnost 440 g
Barevné varianty blue/green, black, blue
Velikostní varianty S–XXL
Údaje výrobce 1 Střih: men (REGULAR FIT)
Údaje výrobce 2 Vyrobeno: Evropa

Zaujalo mě

  • 3D kapsy na hrudi
  • Integrovaná kapuce v límci
  • Zesílená ramena
  • Dvoucestný zip

Shrnutí recenze

Doba je hybridní. Máme hybridní auta a teď i další bundu z dílny českého výrobce Direct Alpine. Bundu Mistral jsme testovali celou letní a podzimní sezónu na horách, ledovcích a skalách. Jak se nám líbila a jak to s ní dopadlo?

PODROBNÝ POPIS

Charakteristika

Příjemně padnoucí bunda, kterou můžete mít na sobě celý den ve stylu chata – chata. Do „cargo“ 3D kapes na hrudníku se vám vejde vše potřebné. Hybridní konstrukce bundy kombinuje dva druhy odolného softshellu s Cordurou. Ramena jsou vyztužena vysoce oděruodolným materiálem s membránou. A límec v sobě ukrývá elastickou kapuci.

Testování bundy Direct Alpine Mistral na Matterhornu.Testování bundy Direct Alpine Mistral na Matterhornu.

Testování Direct Alpine Mistral na rakouském vrcholu Weissbachhorn.Testování Direct Alpine Mistral na rakouském vrcholu Weissbachhorn.

S bundou Direct Alpine Mistral na vrcholu Grossglockneru.S bundou Direct Alpine Mistral na vrcholu Grossglockneru.

Kapsy

Na první pohled nás zaujaly veliké „cargo“ kapsy na hrudníku. Do nich můžete naložit věci, které chcete mít stále po ruce. V mém případě navigace, telefon, čelovka či buzola. Díky umístění se do nich dostanete v sedáku či se zapnutým bederákem.

Detail jedné z hrudních cargo kapes bundy Direct Alpine Mistral.Detail jedné z hrudních cargo kapes bundy Direct Alpine Mistral.

Napěchovaná 3D kapsa bundy Direct Alpine Mistral.Napěchovaná 3D kapsa bundy Direct Alpine Mistral.

Bunda Direct Alpine Mistral se osvědčila i při přechodu alpských vrcholů v okolí Grossglockneru.Bunda Direct Alpine Mistral se osvědčila i při přechodu alpských vrcholů v okolí Grossglockneru.

Límec a kapuce

Límec je vysoký tak, že kryje krk. Bradu či pusu za něj už neschováte. Límec je možno regulovat pomocí samosvorky a ukrývá v sobě elastickou kapuci. Tato kapuce je určena buď samostatně jako prostředek pro zvýšení tepelného komfortu. Nebo ještě více může zahřát, když přes ni natáhnete čepici a takto máte chráněný celý krk a zátylek. Stejně ji využijete i jako ochranu před větrem či chladem pod horolezeckou helmu. Když ji nepotřebujete, stačí ji schovat do límce a zajistit zipem. Regulace límce je možná pouze při stažené kapuci. Jelikož natažená na hlavě překrývá samosvorku na jeho stažení.

Vytažená kapuce bundy Direct Alpine Mistral z límce.Vytažená kapuce bundy Direct Alpine Mistral z límce.

Zastrčená elastická kapuce do límce bundy Direct Alpine Mistral.Zastrčená elastická kapuce do límce bundy Direct Alpine Mistral.

Límec bundy Direct Alpine Mistral sahá až pod bradu.Límec bundy Direct Alpine Mistral sahá až pod bradu.

Střih a materiál

Hybridní konstrukce bundy kombinuje dva druhy odolného softshellu s Cordurou: silnějšího pro odolnost a lehčího pro úsporu hmotnosti, lepší sbalitelnost a prodyšnost. Ramena jsou vyztužena vysoce oděruodolným materiálem s membránou. Zbytek je kompletně elastický a zaručuje neomezený pohyb. Stahování v pase díky anatomickému střihu netřeba. Hlavní zip je masivní spirálový. Navíc dvoucestný. Táhla YKK zipů jsou tradičně dlouhá a dobře se drží i v rukavicích. Stahování v pase není žádné a ani není třeba. Je vyřešeno elastickým pásem.

Bunda Direct Alpine Mistral na hraně trhliny.Bunda Direct Alpine Mistral na hraně trhliny.

Rukávy

Na koncích rukávů jsou elastická očka na palce proti vyhrnování rukávů. Švy na rukávech a bocích jsou provedeny reflexní nití. Pouze si dávejte pozor na samotné konce rukávů. Lokty a část předloktí ze spodní strany jsou vyztuženy funkční tkaninou, avšak samotné konce rukávů a jejich horní strana je z elastického materiálu, který je méně odolný a při lezení na skále a od suchých zipů na rukavicích je mírně „pocuchaný“.

Elastické zakončení rukávu - Direct Alpine Mistral.Elastické zakončení rukávu – Direct Alpine Mistral.

Zakončení rukávu s očkem na palec - Direct Alpine Mistral.Zakončení rukávu s očkem na palec – Direct Alpine Mistral.

S bundou Direct Alpine Mistral na ledovcovém kurzu pod Grossglocknerem.S bundou Direct Alpine Mistral na ledovcovém kurzu pod Grossglocknerem.

Celkové hodnocení

Jedná se o bundu, kterou můžete na sobě mít celý den. Ráno vyrazíte z chaty, přejdete ledovec, vylezete na kopec a sestoupíte. Neměla by vás omezovat, protože je kompletně elastická. Ramena jsou zesílena a vydrží i nápor ramenních popruhů vašeho batohu. Bunda na hory pro skialpinisty, lezce a horolezce. Dostupná ve třech barevných kombinacích.

Bunda Direct Alpine Mistral však nenahradí pivo na chatě.Bunda Direct Alpine Mistral však nenahradí pivo na chatě.

Další informace

DIRECT ALPINEDIRECTALPINE je přímá cesta na vrchol, přímá cesta k cíli, za daným účelem, k dokonalosti, bez jakýchkoliv odboček, kliček a kompromisů. V současnosti je Direct Alpine s.r.o. 100% českou společností, se 100% českým kapitálem. Více než 95 % modelů kolekce DIRECTALPINE je produkována v České Republice. V nabídce značky DIRECTALPINE naleznete kompletní sortiment outdoorových bund, kalhot, mikin či puloverů.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: