Recenze: Direct Alpine – lehká vesta SPIKE

Recenze: Direct Alpine – lehká vesta SPIKE

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Lehká vesta SPIKE
Druh sportu běh, outdoor, skialp, běžecké lyžování, lezení
Druh oblečení vesta
Rozdělení podle pohlaví pánské
O jakou vrstvu se jedná druhá (střední)
Do jakého ročního období se hodí celoroční
Materiál 1 Base: abrasion resistant fabric 85 % nylon (PAD) + 15 % spandex® (PUR), DWR
Materiál 2 Armpit panels: functional fabric 100 % PES, 190 g/m2
Hmotnost 230 g
Barevné varianty anthracite/black, petrol, green/petrol
Velikostní varianty S–XXL
Infocena 2590 Kč Kč
Dodává HUDY
Více info na www.directalpine.cz

Zaujalo mě

  • Elastický límec
  • Sbalitelnost a nízká hmotnost
  • Střih

Shrnutí recenze

Lehká, skladná a kompletně strečová vesta. Ta patří k outdoorovému nadšenci jako k velbloudovi hrby. Testovali jsme tedy jednu z užitečných vrstev oblečení – vestu SPIKE.

PODROBNÝ POPIS

Charakteristika

Lehká a skvěle sbalitelná vesta Spike vyrobená ze strečového, ale zároveň odolného materiálu Swing Cool a třemi kapsami.

Direct Alpine Spike se hodí i na skialpové túry.Direct Alpine Spike se hodí skvěle na skialpové túry.

Střih

Pěkně padnoucí střih vesty s elastickými díly v podpaží se přizpůsobuje spodním vrstvám oblečení a neomezuje v pohybu. Límec je vyroben z příjemného elastického materiálu a vůbec o něm nevíte. Reflexní šití u hrudní kapsy a v bocích zvyšuje vaši bezpečnost. Ruce nebo vybavení můžete odložit do páru zipových kapes. Drobné vybavení i do jedné hrudní kapsy. Spodní okraj lze stáhnout pomocí jednoručního stahování.

Přední díl vesty Direct Alpine Spike.Přední díl vesty Direct Alpine Spike.

Zadní díl vesty Direct Alpine Spike s jasně viditelnými elastickými panely.Zadní díl vesty Direct Alpine Spike s jasně viditelnými elastickými panely.

Elastický díl v podpaží - Direct Alpine Spike.Elastický díl v podpaží – Direct Alpine Spike.

Kapsy

Hrudní kapsa pojme spíše menší chytrý telefon nebo kompaktní foťák. Můj mobilní telefon o rozměrech 16 x 8 cm se do kapsy vejde už s potížemi. Nutno do kapsy zastrčit odspodu nahoru. Taktéž je kapsa našitá dosti vysoko a dělala mi její pozice problémy při zapínání hrudního pásu u batohu. Doporučuji vyzkoušet. Do spodních taktéž zipových kapes můžete zavěsit ruce nebo uložit další drobnosti. Zapínají se odspodu. Táhla jezdu jsou dostatečně veliká a možno ovládat zipy i v rukavicích.

Hrudní kapsa vesty Direct Alpine Spike.Hrudní kapsa vesty Direct Alpine Spike.

Testování

Vesta Spike se stala během testování mým partnerem převážně na skialpových túrách v Krkonoších a v Alpách. Na jaře pak i na skalách a lezeckých kurzech včetně těch via ferratových. Vesta zatím ani v místech pod ramenními popruhy nevykazuje žádné opotřebení.

Lehká vesta Direct Alpine Spike na via ferratě.Lehká vesta Direct Alpine Spike na via ferratě.

Uplatnění

Uplatnění si jistě najde i v ledovcové sezóně, protože díky léty prověřenému strečovému materiálu Swing Cool ochrání střed těla proti větru a zároveň ho díky vysoké prodyšnosti udržuje v suchu.  Po sbalení vesta zabírá v batohu nebo kapse minimální objem. A hmotnost je taktéž skvělá.

Direct Alpine Spike se hodí všude tam, kde pofukuje, ale nechcete si dávat na sebe bundu.Direct Alpine Spike se hodí všude tam, kde pofukuje, ale nechcete si dávat na sebe bundu.

Další informace

DIRECT ALPINEDIRECTALPINE je přímá cesta na vrchol, přímá cesta k cíli, za daným účelem, k dokonalosti, bez jakýchkoliv odboček, kliček a kompromisů. V současnosti je Direct Alpine s.r.o. 100% českou společností, se 100% českým kapitálem. Více než 95 % modelů kolekce DIRECTALPINE je produkována v České Republice. V nabídce značky DIRECTALPINE naleznete kompletní sortiment outdoorových bund, kalhot, mikin či puloverů.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: