RECENZE: DIRECT ALPINE ICON – STREČOVÁ NEPROMOKAVÁ BUNDA

RECENZE: DIRECT ALPINE ICON – STREČOVÁ NEPROMOKAVÁ BUNDA

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku DIRECT ALPINE ICON
Druh sportu outdoor, skialp, lezení
Druh oblečení bunda
O jakou vrstvu se jedná třetí (svrchní)
Do jakého ročního období se hodí celoroční
Materiál 1 90 % Polyester + 10 % Polyurethan
Hmotnost 547 g
Vodní sloupec 20000
Použitá membrána 3L PERTEX® Shield Stretch Softshell
Barevné varianty black/petrol, brick/indigo
Velikostní varianty S-XXL
Údaje výrobce 1 Paropropustnost: 4,8
Údaje výrobce 2 Technologie Recco: ano
Údaje výrobce 3 Kapsy: dvě boční kapsy, jedna náprsní a vnitřní kapsička na telefon
Výbava 1 Stahování v pase: ano
Infocena 9490 Kč
Dodává Direct Alpine
Více info na www.directalpine.cz/

Zaujalo mě

  • Strečový materiál
  • Střih
  • Ventilace

Shrnutí recenze

Testována v lese, na skalách, na skialpech zkrátka v přírodě. Avšak také jako cestovatelská bunda na výpravy po Praze podle průvodce 111 míst, která musíte v Praze vidět. Přesto tahle bunda patří především na hory, kde byla také testována. Jak se líbila horskému vůdci Vojtěchu Dvořákovi?

PODROBNÝ POPIS

Charakteristika

Hmotnost lehce přes půl kila je v normě a místo v batohu si jistě zaslouží. Jednoduchý, avšak funkční střih. Pochvalu jistě zaslouží kapuce a límec. Líbily se mi veliké ventilační otvory a elastický materiál.

Testování bundy DIRECT ALPINE ICON na vrcholu Zugspitze
Testování bundy DIRECT ALPINE ICON na vrcholu Zugspitze

Materiál

Na dotek příjemný a hlavně strečový materiál. Tahle bunda patří na hory. S vodním sloupcem 20 000 mm a slušnou prodyšností díky strečovému materiálu 3L PERTEX® Shield Stretch obstojí i v „krkonošském pouvětří“.

Krkonošské výpravy s bundou DIRECT ALPINE ICON
Krkonošské výpravy s bundou DIRECT ALPINE ICON

Jednotlivé prvky – kapuce

Vezměme to tedy od hlavy k patě. Nastavitelná kapuce pojme i horolezeckou přilbu. Štítek je kvalitně vyztužen a ani ve větru se neotáčel. Uvnitř štítku je integrován i systém RECCO. Stahování je jednoduché. Za hlavou je garáž na jednoruční stahování. Osobně jsem používal pouze toto stahování. Lze pouze zatáhnout a hotovo. Povolování je pouze věc cviku a jde to i v rukavicích. Stačí stisknout plochou samosvorku. Dvojici pružných šňůr minimálně. Ty jsou spíše vhodné na stažení límce okolo krku. Límec je dostatečně vysoký a kryje i bradu. A konec zipu, který je podložen légou je extra opatřen příjemným materiálem, který neškrábe. Stejně tak za krkem.

Vyztužený štítek kapuce je opatřen RECCO systémem - DIRECT ALPINE ICON
Vyztužený štítek kapuce je opatřen RECCO systémem – DIRECT ALPINE ICON

Kapsy

Na bundě ICON se nachází celkem 4 kapsy. Tři vnější a jedna vnitřní. Hrudní kapsa je na levé straně, tedy přístupná pravou rukou. Za mě nejpoužívanější kapsa. Na telefon. Párové kapsy v pase jsou taktéž zipové. V případě sedáku nebo bederáku jsou schované. A poslední kapsa se nachází na pravé straně ve výši hrudníku a slouží na uložení drobných věcí. Můj telefon SAMSUNG A52 se mi do ní nevešel. Délka zipu je o 1 cm delší než na vnější hrudní kapse, tedy 14 cm, ale tato kapsa je mělká čili se tam takový mobil „nestočí“.

Náprsní kapsa je asi nejvíce používaná kapsa na bundě DIRECT ALPINE ICON
Náprsní kapsa je asi nejvíce používaná kapsa na bundě DIRECT ALPINE ICON

Rukávy

Rukávy jsou zakončeny jednoduchým stahováním na suchý zip a jsou dostatečně široké tak, abyste je přetáhli přes rukavice. Alespoň já to tak mám radši. Délka mi vyhovovala. Při pohybu rukama žádné omezení nebo tah. Pravděpodobně dobrý střih a elastický materiál.

Límec chrání krk a rukávy lze přetáhnout přes rukavice tak, jak to mám rád - DA ICON
Límec chrání krk a rukávy lze přetáhnout přes rukavice tak, jak to mám rád – DA ICON

Ventilační otvory

Ventilační otvory se nacházejí klasicky v podpaží, ale jsou opravdu velké. Jejich délka je úctyhodných 45 cm! Když je rozepnete stává se z vás létající veverka. Skrz ně se dostanete i do spodních vrstev nebo si do nich schováte celé ruce. Za mě plusový bod.

Velkorysé ventilační otvory na bundě DIRECT ALPINE ICON
Velkorysé ventilační otvory na bundě DIRECT ALPINE ICON

Zipy

Hlavní zipy jsou kosticové. Opatřeny jezdci s táhly. Hlavní zip je dvojcestný. Můžete tedy větrat i odspodu. Nebo si rozepnout při jištění v sedáku. Zipy na ventilaci jsou spirálové a opatřeny jsou dvojicí jezdců.

Hlavní kapsy se zipovou garáží na bundě DIRECT ALPINE ICON
Hlavní kapsy se zipovou garáží na bundě DIRECT ALPINE ICON

Verdikt testera

Střídmě střižená bunda bez barevných a divokých panelů. Funkční prvky. Kvalitní límec a kapuce. Elastický a na dotek příjemný materiál. Jo a stahování v pase zvládnete jednou rukou. A celou túru levou zadní!

Testovací laboratoř na skialpech pod Zugspitze - DIRECT ALPINE ICON
Testovací laboratoř na skialpech pod Zugspitze – DIRECT ALPINE ICON

Další informace

logo direct alpineDIRECTALPINE je přímá cesta na vrchol, přímá cesta k cíli, za daným účelem, k dokonalosti, bez jakýchkoliv odboček, kliček a kompromisů. V současnosti je Direct Alpine s.r.o. 100% českou společností, se 100% českým kapitálem. Více než 95 % modelů kolekce DIRECTALPINE je produkována v České Republice. V nabídce značky DIRECTALPINE naleznete kompletní sortiment outdoorových bund, kalhot, mikin či puloverů.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: