HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz KnihyNaHory.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

RECENZE: DIRECT ALPINE ICON – STREČOVÁ NEPROMOKAVÁ BUNDA

RECENZE: DIRECT ALPINE ICON – STREČOVÁ NEPROMOKAVÁ BUNDA

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku DIRECT ALPINE ICON
Druh sportu outdoor, skialp, lezení
Druh oblečení bunda
O jakou vrstvu se jedná třetí (svrchní)
Do jakého ročního období se hodí celoroční
Materiál 1 90 % Polyester + 10 % Polyurethan
Hmotnost 547 g
Vodní sloupec 20000
Použitá membrána 3L PERTEX® Shield Stretch Softshell
Barevné varianty black/petrol, brick/indigo
Velikostní varianty S-XXL
Údaje výrobce 1 Paropropustnost: 4,8
Údaje výrobce 2 Technologie Recco: ano
Údaje výrobce 3 Kapsy: dvě boční kapsy, jedna náprsní a vnitřní kapsička na telefon
Infocena 9490 Kč
Dodává Direct Alpine
Více info na www.directalpine.cz/

Zaujalo mě

  • Strečový materiál
  • Střih
  • Ventilace

Shrnutí recenze

Testována v lese, na skalách zkrátka v přírodě. Avšak také jako cestovatelská bunda na výpravy po tPraze podle průvodce 111 míst, která musíte v Praze vidět. Přesto Tahle bunda patří především na hory, kde byla také testována. Jak se líbila horskému vůdci Vojtěchu Dvořákovi?

PODROBNÝ POPIS

Na dotek příjemný a hlavně strečový materiál. Tahle bunda patří na hory. S vodním sloupcem 20 000 mm a slušnou prodyšností díky strečovému materiálu 3L PERTEX® Shield Stretch obstojí i v „krkonošském pouvětří“. Hmotnost lehce přes půl kila je v normě a místo v batohu si jistě zaslouží. Nastavitelná kapuce pojme i horolezeckou přilbu. Pro svižné aktivity jsem využíval opravdu dlouhé odvětrávací zipy v podpaží, které mi sloužily i jako prostor pro založení rukou a vstup do kapes vrstvy pod bundou. Za límec schováte i bradu. Kapsy jsou celkem čtyři: dvě vnější a jedna vnitřní. Svůj telefon SAMSUNG A52 však do vnitřní kapsy dostanu jen taktak. Do horní vnější vlevo však již v pohodě. V případě, že si zapnete bederák nebo sedák přes bundu, o spodní kapsy přijdete.  Stahování v pase zvládnete jednou rukou. A celou túru levou zadní.

Další informace

logo direct alpineDIRECTALPINE je přímá cesta na vrchol, přímá cesta k cíli, za daným účelem, k dokonalosti, bez jakýchkoliv odboček, kliček a kompromisů. V současnosti je Direct Alpine s.r.o. 100% českou společností, se 100% českým kapitálem. Více než 95 % modelů kolekce DIRECTALPINE je produkována v České Republice. V nabídce značky DIRECTALPINE naleznete kompletní sortiment outdoorových bund, kalhot, mikin či puloverů.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: