HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Recenze: Designové funkční láhve Hydro Flask®

Recenze: Designové funkční láhve Hydro Flask®

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Funkční lahev
Druh potřeb pro vaření (Vaření) lahev
Výbava 1 Objem: od 354 ml do 1,9 l
Infocena 659 Kč
Dodává Rock Point
Více info na www.hydroflask.com

Zaujalo mě

  • Design
  • Absolutní těsnost
  • Izolační vlastnosti

PODROBNÝ POPIS

Pokud hledáte nádobu, která uchová váš oblíbený nápoj vždy čerstvý a ve správné teplotě, tak je to rozhodně láhev od americké firmy Hydro Flask®. Dalšími neméně podstatnými důvody pro její pořízení jsou bezesporu ekologičnost a absence ftalátů a bisfenolu BPA. Pojďme se jim tedy podívat trochu na jejich „ocelový zoubek“.

Lahev Hydro Flask se hodí i při indoor aktivitách.Lahev Hydro Flask se hodí i při indoor aktivitách.

Ideální dvojka do práce.Ideální dvojka do práce.

Pitný režim je dobré dodržovat.Pitný režim je dobré dodržovat.

Pár základních údajů

Lahve Hydro Flask® jsou vyrobeny z kvalitní nerezové oceli 18/8. Jejich plášť je opatřen protiskluzovým materiálem, který oceníte zvláště při manipulaci v rukavicích. Technologie TempShieldTM, systém dvoustěnné konstrukce, pak zajistí to hlavní. Udrží obsah v teplotě, které ho chcete mít, a to dokonce déle než uvádí samotný výrobce.

Údržba

Vnitřek láhve je vyroben z kvalitní nerezové oceli. Výhodou tohoto materiálu je, že odolává pachům, nemění barvu a velmi dobře se udržuje. Láhve byly otestovány např. kávou, čaji, džusy, zeleninovými šťávami, vodou s citrónem či pivem a vždy stačilo po použití láhev vymýt teplou vodou, maximálně s použitím saponátu. Propadat panice nemusíte, ani když nemáte možnost láhev vymýt hned po použití nebo na to prostě zapomenete. Pro důkladné vyčištění výrobce doporučuje použít ocet nebo jedlou sodu s vodou. Kromě uzávěrů není doporučeno mýt láhve v myčce na nádobí.

Variabilita tvarů, velikostí a barev

Na první pohled vás lahve Hydro Flask® zaujmou svými veselými barvami. Aby bylo z čeho vybírat, tak v nabídce jich je rovnou čtrnáct. Lahve jsou k dostání v mnoha velikostech. Nejmenším kouskem je lahev o objemu 354 ml, největším pak džbán o objemu 1,9 l. Mezi tímto rozmezím si můžete vybrat z dalších 5 variant.

Variabilita lahví Hydro Flask tvarů u barev.Variabilita lahví Hydro Flask tvarů u barev.

Uzávěry

Na výběr máte ze dvou průměrů ústí lahve, standardní (průměr 4,7 cm) a široké varianty (průměr 5,7 cm). Zvolit si taktéž můžete uzávěr, od šroubovacího s praktickým ouškem, přes vyklápěcí až po sportovní verzi. Kromě sportovní varianty jsme měli možnost otestovat jak šroubovací, tak vyklápěcí uzávěr. Oba se vyznačují výbornou odolností a snadnou ovladatelností. Určitě vás však nejvíce zajímá jak je to s jejich těsností. Poslední po čem totiž na treku toužíte je zjistit, že máte náhradní oblečení mokré od sladkého čaje. Co se týká šroubovacího uzávěru, tak na ten se můžete 100% spolehnout.

Ať už láhev hodíte do batohu jakkoliv, tak nepustí ani kapku. S vyklápěcím uzávěrem se to má asi takto. Bez problému těsní, když je láhev položena třeba na sedačce auta a převaluje se po něm podle toho, jak řežete zatáčky. Ale nemusíte se obávat ani transportu láhve v batohu, pokud zrovna po něm neskáčete, neházíte s ním nebo ho nepoužíváte jako stoličku, tak by k nechtěnému otevření a tím i úniku tekutiny nemělo dojít.

Různé druhy uzávěrů Hydro Flask - srovnání dvou průměrů.Různé druhy uzávěrů Hydro Flask – srovnání dvou průměrů.

Různé druhy uzávěrů Hydro Flask při pohledu ze strany.Různé druhy uzávěrů Hydro Flask při pohledu ze strany.

Různé druhy uzávěrů Hydro Flask s užším závitem.Různé druhy uzávěrů Hydro Flask s užším závitem.

Jak byly lahve Hydro Flask® testovány

To, že jsou láhve Hydro Flask® atraktivní již na první pohled je zřejmé. Na co jsme však byli zvědaví, je jaké mají izolační vlastnosti nebo jak odolný je jejich líbivý kabátek. Podrobily jsme je testování jak v zimních podmínkách nevyzpytatelného počasí Západních Tater, tak prvních parných dní při putování v Krkonoších. V obou případech jsme byli mile překvapeni. Teplý nápoj nám vydržel 12 hodin (testováno při teplotě kolem 0 °C), což je dvakrát déle než uvádí výrobce. Studený nápoj jsme si mohli vychutnat ještě ráno, tedy zhruba po 24 hodinách od nalití (testováno při teplotě 23 °C). Povrch láhví Hydro Flask® je opatřen práškovým nástřikem, který se vyznačuje vysokou přilnavostí a mimořádnou trvanlivostí. Je velmi odolný při běžném každodenním používání. Není však rezistentní v případě mechanického poškození, například při poškrábání ostrým předmětem.

Závěs Hydro Flask není jen pro parádu.Závěs Hydro Flask není jen pro parádu.

Výborně se vejde do síťky u batohu.Výborně se vejde do síťky u batohu.

S výklopným uzávěrem, ideální na ranní kávu či čaj.S výklopným uzávěrem, ideální na ranní kávu či čaj.

Závěrem

Lahve Hydro Flask® bych doporučila všem, kteří si potrpí na kvalitu a multifunkčnost výrobků. Výhodou je velký výběr tvarů, objemů i barev, ale také snadná údržba nerez oceli. Své využití najdou jak při zdolávání hor, tak při výletech do přírody, města či každý den v pracovním procesu. Chybu neuděláte, ani když v nich přinesete čepované pivko na letní grilovačku.

Další informace

Hydro FlaskHydro Flask je přední značka na světovém trhu s tepelně izolovanými nerezovými lahvemi. Firma pro výrobu svých lahví a termosek použív Pro Grade 18/8 nerezovou ocel a vlastní unikátní technologii Temp Shield Insulation™, což jejich výrobkům dodává vyšší odolnost a obsah zůstane déle teplý. Lahve neobsahuji BPA, jsou recyklovatelné a designově velmi zajímavé. Lahve Hydroflask zakoupíte v prodejnách a na webu www.rockpoint.cz

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: