HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Recenze: Dámských zimních bot KEEN Hoodoo III Lace Up W

Recenze: Dámských zimních bot KEEN Hoodoo III Lace Up W

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Zimní boty Hoodoo III Lace Up W
Určení do města, volnočasové, zimní
Základní vlastnosti outdoorových bot Nepromokavá
Výška bot High (vysoká)
Pohlaví Dámský
Materiál: membrána KEEN.DRY
Materiál: mezipodešev dvojitá EVA
Materiál: podešev Dual climate non-marking guma
Hmotnost 908
Velikost testované boty v UK 6
Barevné varianty black/magnet, coconut/plaza taupe, syrah/tandori spice
Infocena 3999 Kč Kč
Dodává ROCK POINT
Více info na www.keenfootwear.cz

Zaujalo mě

  • Technologie CLEANSPORT NXT
  • Pohodlné nazouvání a šněrování
  • Pohodlí a teplo

Shrnutí recenze

Recenze a zimní testování dámské vyšší zimní boty, jejíž svršek je vyroben z voděodolné nubukové kůže a textílie. A o teplo uvnitř se stará technologie KEEN.Warm se speciálním systémem třívrstvé stélky, která zachycuje teplo a chrání před chladem. Jak moc chrání a hřeje? A hodí se i na pěší túry?

PODROBNÝ POPIS

Popis

Dámská vyšší zimní bota, jejíž svršek je vyrobený z voděodolné nubukové kůže a textilie. Určená je do zimy a do mrazů. O tepelný komfort se stará technologie KEEN.Warm a uživatelky příjemné prostředí v botě udržuje technologie CLEANSPORT NXT. Dostupná ve třech barevných variantách.

Boty KEEN Hoodoo III Lace Up W jsou až na malou část celé kožené.Boty KEEN Hoodoo III Lace Up W jsou až na malou část celé kožené.

Pohled na vnitřní a vnější část bot KEEN Hoodoo III Lace Up W.Pohled na vnitřní a vnější část bot KEEN Hoodoo III Lace Up W.

Charakteristický znak bot KEEN, že je postaráno o ochranu prstů.Charakteristický znak bot KEEN, že je postaráno o ochranu prstů.

Šněrování

Obutí jde snadno. Vstup do boty je široký a tkaničky i přesto, že jsou silné, dobře chodí. Bota se stahuje pomocí čtveřice křížových pásků, které tvoří poutka a umožní vám tak regulovat utažení boty podle vašich potřeb, plus horní křížení s klasickým pohorkovým háčkem. Barva tkaniček je u všech variant této boty stejná – světle šedá. Tkanička je silná a dobře se drží a boty lze snadno dotáhnout.

Detail horního háčku na zimních botech KEEN Hoodoo III Lace Up W.Detail horního háčku na zimních botech KEEN Hoodoo III Lace Up W.

Textilní poutka na botech KEEN Hoodoo III Lace Up W.Textilní poutka na botech KEEN Hoodoo III Lace Up W.

Designově provedené šněrování bot KEEN Hoodoo III Lace Up W.Designově provedené šněrování bot KEEN Hoodoo III Lace Up W.

Teplo

Uvnitř jsou boty zatepleny technologií KEEN.Warm a opatřeny speciálním systémem třívrstvé stélky, která zachycuje teplo a chrání před chladem. Mezipodešev je vyrobená z dvojité stlačované EVA pěny pro pohodlný došlap, kvalitní gumová podešev s 4 mm hlubokým všesměrným vzorkem umožňuje jistý krok ve sněhu.

Kompletní fotogalerie KEEN Hoodoo III Lace Up W

I po celodenním chození či vycházce v Krkonoších nebo na Vysočině mi nebylo v botech zima. Bota není určena jenom pro Aprés ski, jak by se na první pohled zdálo, ale zvládla jsem v nich odejít několik i 20 km výšlapů na sněhu. Při přezutí z lyžařských bot jsem měla nohy okamžitě jako v pokojíčku. Během testování nedošlo k namočení nohou nebo provlhnutí.

Thermal Insole vložka do bot KEEN Hoodoo III Lace Up W.Thermal Insole vložka do bot KEEN Hoodoo III Lace Up W.

O tepelný komfort v botech KEEN Hoodoo III Lace Up W se stará KEEN WARM.O tepelný komfort v botech KEEN Hoodoo III Lace Up W se stará KEEN WARM.

Nepromokavost zajišťuje KEEN.DRY Waterproof.Nepromokavost zajišťuje KEEN.DRY Waterproof.

Bez zápachu

Bota je ošetřena přírodní antibakteriální technologií CLEANSPORT NXT. Jedná se o automatickou reakci, která se spustí při pocení. Enzymy napuštěné v látce se automaticky aktivují a dovedou odbourávat organické materiály a nežádoucí bakterie zápachu. Enzymy se uvolňují tak dlouho, dokud nejsou škodlivé mikroorganismy odstraněny.

Podrážka na botech KEEN Hoodoo III Lace Up W.Podrážka na botech KEEN Hoodoo III Lace Up W.

Závěr

Boty jsou ideální jako zimní boty pro cestu na sjezdovku či na skialpovou túru. V botech po přezutí z lyžáků si opravdu ulevíte a čas než se ohřeje auto v nich v teple a pohodlí přečkáte. Zimní vycházky a lehčí túry, kdy chcete mít jistotu, že vám nebude zima na nohy, tyto boty umí zajistit. Designově se nejedná o klasické pohorky, ale o dámský kousek, se kterým neuděláte ostudu ani ve Špindlu nebo v Lechu.

Boty KEEN Hoodoo III Lace Up W zvládly i sjezd na saních z Brádlerových bud.Boty KEEN Hoodoo III Lace Up W zvládly i sjezd na saních z Brádlerových bud.

Další informace

KeenAmerická firma KEEN byla založena v roce 2003 a svůj úspěch založila na vyvinutí obuvi typu „sandál“, ale se špičkou chránící prsty.
V KEENu věří v podporu každého, kdo něco tvoří, kdo si hraje a kdo pečuje o životní prostředí a není mu lhostejný svět kolem něho… Pro KEEN je to životní styl – nazýván Hybrid.Life. Tento životní styl přináší také velmi reálný smysl pro zodpovědnost, spolehlivost a transparentnost.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: