HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Recenze: Dámských kalhot Salomon WAYFARER PANT W

Recenze: Dámských kalhot Salomon WAYFARER PANT W

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Dámské kalhoty WAYFARER PANT W
Druh sportu lezení, outdoor
Druh oblečení kalhoty
Rozdělení podle pohlaví dámské
O jakou vrstvu se jedná třetí (svrchní)
Do jakého ročního období se hodí podzimní, letní, jarní
Materiál 1 AdvancedSkin Shield
Materiál 2 PA 86%
Materiál 3 EL 14%
Hmotnost 261 g
Barevné varianty černá, hnědá, béžová, světle zelená, šedá a tmavě modrá
Velikostní varianty 32-44
Infocena 2490 Kč Kč
Dodává Salomon
Více info na www.salomon.com

Zaujalo mě

  • elasticita
  • paropropustnost
  • rychlé schnutí
  • nízká váha
  • krásný design

Shrnutí recenze

„Moje druhá kůže“, právě těmito slovy se dají popsat kalhoty Salomon WAYFARER PANT W – AdvancedSkin Shield. Tenké, příjemné, na omak měkké a opravdu velmi elastické. Co ještě umí?

PODROBNÝ POPIS

Už když tyto kalhoty Salomon uvidíte v obchodě, zjistíte, že nabízejí celkem tři střihy: Alpine, Straight (ty mám já) a Tapered  a také tři délky: S – short, R – regular a L – long. Já jsem drobnějšího vzrůstu a tak mám Regular. Kalhoty mají kvalitní zakončení švů, látka je velmi prodyšná, elastická, tenká a na omak měkká.

A když si kalhoty Salomon WAYFARER PANT W  zašpiníte o skálu, stačí otřepat a jsou jako nové.A když si kalhoty Salomon WAYFARER PANT W zašpiníte o skálu, stačí otřepat a jsou jako nové.

Dvě přední a zadní kapsa kalhot Salomon WAYFARER PANT W jsou ze síťoviny.Dvě přední a zadní kapsa kalhot Salomon WAYFARER PANT W jsou ze síťoviny.

Pas si u dámských kalhot Salomon WAYFARER PANT W můžete na obou stranách nastavit díky suchému zipu.Pas si u dámských kalhot Salomon WAYFARER PANT W můžete na obou stranách nastavit díky suchému zipu.

Kapsy

Kapsy najdete hned čtyři. Dvě zepředu, síťkové. Jednu na zadku a jednu postranní na pravém stehně, kapsa na stehnu už ukrývá normální látku. Všechny čtyři kapsy mají kvalitní zipy YKK.

Kompletní fotogalerie Salomon WAYFARER PANT W (18)

Střih

Pas je mírně bokový a co hlavně, je na obou stranách nastavitelný. Díky tomu kalhoty sednou opravdu každému. V těchto kalhotách jsem absolvovala několik sportů, za tepla, za zimy a právem je mohu nazvat svojí druhou kůží. Protože jsou tenké, nezaberou ani moc místa v batohu, a neváží skoro nic, jen 261 gramů. Zažila jsem v nich i mírný déšť, pěknou chvíli trvalo, než promokly. Dlouho stékaly kapky deště ve formě kuliček.

A kdo říká, že tenis se musí hrát jen v sukni...i v kalhotách Salomon WAYFARER PANT W to jde.A kdo říká, že tenis se musí hrát jen v sukni…i v kalhotách Salomon WAYFARER PANT W to jde.

Díky úzkému střihu, který si můžete vybrat, se nemotají nohavice do řetězu.Díky úzkému střihu, který si můžete vybrat, se nemotají nohavice do řetězu.

I když už svítilo sluníčko, nemusela jsem kalhoty Salomon WAYFARER PANT W ohrnovat, odvod tepla fungoval dostatečně.I když už svítilo sluníčko, nemusela jsem kalhoty Salomon WAYFARER PANT W ohrnovat, odvod tepla fungoval dostatečně.

První dojmy

Úplně poprvé jsem si kalhoty vzala na procházku do přírody, už tady jsem poznala, že jsou velice pohodlné, nikde neškrtí, švy neškrábou a že mi svými vlastnostmi připomínají elastické legíny.  Babky a jiná semínka na nich nedrží, takže i když projdete houštinou, nikdo nic nepozná.
Pak jsem si kalhoty vzala na projížďku na kole. Ani tady nezklamaly. Protože mám střih Straight, nohavice se mi nemotala do řetězu a kolena jsem mohla ohýbat jedna báseň. Zezadu kalhot v oblasti kolen jsou právě ohýbání přizpůsobené švy. Pas byl stále na svém místě, taky jsem si ho dobře nastavila a žádné povytahování nebylo potřeba. I když jsem už byla mírně zpocená, má druhá kůže nezklamala a nijak nebránila v pohybu.

Následujícím sportem byly moje oblíbené kolečkové brusle. Měla jsem trošku obavy z otlačenin, které vždy mívám na holeních právě od dlouhých nohavic, které mám v bruslích. Tady se to naštěstí obešlo skoro bez nich, protože látka je opravdu velmi tenká. Bez chráničů nejezdím a tak byly milé kalhoty pevně spoutány na mých kolenou. Po jejich sundání byly na kalhotách mokré skvrny od potu, které ale během chvilky zmizely.

Blízký pohled na zadní kapsu a krásné poutko na pásek u dámských kalhot Salomon WAYFARER PANT W.Blízký pohled na zadní kapsu a krásné poutko na pásek u dámských kalhot Salomon WAYFARER PANT W.

Já to říkám pořád, že jsou kalhoty Salomon WAYFARER PANT W jako moje druhá kůže.Já to říkám pořád, že jsou kalhoty Salomon WAYFARER PANT W jako moje druhá kůže.

Zakončení kalhot Salomon WAYFARER PANT W a švy, které neškrábou.Zakončení kalhot Salomon WAYFARER PANT W a švy, které neškrábou.

Další testování

Jejich elasticitu a hlavně prodyšnost jsem se rozhodla prověřit na ferratách v Rakousku. I když mají kalhoty poutka na pásek, nikdy jsem ho nepotřebovala. Nástup k ferratě byl asi jen půlhodinka a pak přišlo samotné lezení. Samozřejmě jsem se trošku umazala od skály, ale stačilo se otřepat a černá byla zase černou. S přibývajícími stupni Celsia a nastoupenými metry jsem si stále říkala, že si je ohrnu, ale nakonec to nebylo potřeba. Odvod tepla funguje skvěle.

Po ránu cestou na ferraty mě kalhoty Salomon WAYFARER PANT W  krásně  ochránily před chladem.Po ránu cestou na ferraty mě kalhoty Salomon WAYFARER PANT W krásně ochránily před chladem.

Další informace

Salomon

Historie značky Salomon se datuje do roku 1947, kdy ve francouzských Alpách vznikla. Salomon vyrábí špičkové outdoorové vybavení zejména na lyžování a běh, ale i na treking, horolezectví a v kolekci najdeme i lifestylové produkty. Mezi jejich top produkty patří výrobky ze série S-LAB.
www.Salomon.cz

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: