HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz KnihyNaHory.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Recenze dámské bundy: SALEWA ORTLES HYBRID – NA VLNĚ TEPLA, POHODLÍ A STYLU

Recenze dámské bundy: SALEWA ORTLES HYBRID – NA VLNĚ TEPLA, POHODLÍ A STYLU

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku SALEWA ORTLES HYBRID
Druh sportu outdoor, skialp, běžecké lyžování, lezení, sjezdové lyžování
Druh oblečení bunda
Rozdělení podle pohlaví dámské
O jakou vrstvu se jedná druhá (střední)
Do jakého ročního období se hodí celoroční
Materiál 1 TIROL WOOL® RESPONSIVE 60 (60% polyester, 40% vlna ovcí žijících v tyrolských Alpách)
Materiál 2 PA NYLON RIPSTOP LIGHT AIR ECO DWR 41 BS
Materiál 3 DURASTRETCH BAMBOO LIGHT ECO DWR 174 BS
Materiál 4 PA 40D PLAIN DOWNPROOF 60 BS
Hmotnost 376 g
Barevné varianty Ocean/0340, Rhodo Red, Malta
Velikostní varianty XS – XXL
Infocena 6320 Kč
Dodává Salewa.com
Více info na www.salewa.com

Zaujalo mě

  • Bambusový Nylon Durastretch je velmi příjemný na dotek
  • Odolný vůči vodě a větru
  • Strečové prvky pro maximální volnost pohybu
  • Hybridní izolace TirolWool®

Shrnutí recenze

Perfektně padnoucí dámská bunda, která je skvělou izolační vrstvou s velmi malou hmotností a objemem. A taky jedinečnou technologií hybridní izolace TirolWool®. O co se jedná a jak to funguje? To se dozvíte v naší recenzi Světa outdooru.

PODROBNÝ POPIS

Materiály

Odolnost proti vodě a větru je zajištěna díky vysoce odolnému materiálu Durastrech, který zároveň zabraňuje podchlazení při kritickém přechodu z intenzivní fyzické aktivity do statické fáze. Tento materiál vám tedy zaručí tepelný komfort i při náročném alpském použití i ve velmi chladných podmínkách a dokonce, i když je mokrý.

Hybridní izolace TirolWool® Responsive je patentovaný lehký izolační materiál, který kombinuje inovativní polyesterová vlákna obohacená o termoreaktivní minerály a vlnu pocházející z tyrolských ovcí. Tato technologie fungující na principu, kdy je teplo, které vytváří lidské tělo, absorbováno a následně transformováno na infračervené záření, které se ukládá a odráží zpět do těla uživatele a udrží ho tak v teple.

Snadno ji sbalíte do malého balíčku, který v batohu zabere minimum místa
Snadno ji sbalíte do malého balíčku, který v batohu zabere minimum místa

Jak funguje vlněná izolace

Bunda je na dotek slabá a velmi lehká, její tenkost ale v žádném případě neubírá na odolnosti a hřejivosti, která je zajištěna právě výplní s vysokým obsahem vlny alpských ovcí. Ta je také zárukou vysoké prodyšnosti a optimální termoregulace. Zajišťuje pohlcení přebytečné vlhkosti, jak tělesné, tak vnější, a reguluje tělesný pach. Tento materiál se může také pochlubit tím, že se jeho vlastnosti časem nemění a to ani po častějším praní při dodržení podmínek praní vlny.

Izolační vrstva je tvořena vlnou ovcí žijících v tyrolských Alpách
Izolační vrstva je tvořena vlnou ovcí žijících v tyrolských Alpách

Použití

Bunda je určena primárně pro alpské horolezectví a na tzv. stop-and-go aktivity, jako je skialpinismus, alpské horolezectví nebo horolezectví. Tato termoregulační bunda je navržena tak, aby splňovala specifické izolační potřeby různých oblastí těla během aktivit v chladných podmínkách. Já jsem bundu testovala primárně na skialpech a na běžkách a prošla u mě na jedničku, od prvního použití ji všem vřele doporučuji. Nadchlo mě, že mi pod bundu stačilo vzít triko (podle zimy s dlouhým nebo krátkým rukávem) a vydržela jsem bez obvykle nezbytného a otravného oblékání a svlékání až nahoru na kopec, kde jsem na sjezd pod bundu pouze přibrala mikinu.

Na lemu bundy se nachází elastická manžeta - SALEWA ORTLES HYBRID
Na lemu bundy se nachází elastická manžeta – SALEWA ORTLES HYBRID

Střih

Bunda má dostatečně široký ergonomicky tvarovaný límec, který při zapnutí neškrtí a neškrábe a skvěle izoluje krk. Pokud zrovna máte kapuci dole, límec tak chrání krk zezadu proti větru, dešti i sněhu. U této bundy bych řekla, že není ani potřeba nosit nákrčník.
Na lemu bundy se nachází elastická manžeta, která brání proniknutí chladného vzduchu pod bundu. Bundu je v těchto místech možné utáhnout pomocí gumičky vedoucí přímo z 2 vnějších kapes na zip. Bunda má dále vnější náprsní kapsu se zipem a jednu vnitřní náprsní kapsu se zipem na levé straně, do které lze bundu zabalit. Velmi komfortní jsou strečové vsazované prvky, které umožňují maximální volnost v pohybu.

Bunda SALEWA ORTLES HYBRID je dostatečně dlouhá přes záda i v předklonu
Bunda SALEWA ORTLES HYBRID je dostatečně dlouhá přes záda i v předklonu

Rukávy

Ergonomicky tvarované rukávy jsou zakončeny elastickou manžetou, což umožňuje snadné přetažení přes rukavice a zároveň manžeta zabraňuje vniku studeného vzduchu při větším větru. Délka rukávů odpovídá jednotlivým velikostem, jsou i dostatečně široké, takže více vrstev pod bundou nepředstavuje žádný problém.

Vnitřní strana bundy je komfortní na nahé ruce i pro lidi trpící například atopickým ekzémem
Vnitřní strana bundy je komfortní na nahé ruce i pro lidi trpící například atopickým ekzémem

Kapuce

Přizpůsobená zadní nastavitelná kapuce poskytuje ochranu v případě nepříznivého počasí.

Ergonomicky tvarovaný límec - neškrtí a neškrábe a skvěle izoluje krk i bez nákrčníku
Ergonomicky tvarovaný límec – neškrtí a neškrábe a skvěle izoluje krk i bez nákrčníku

Na závěr

Ocenila jsem také pestrou barevnou škálu, ve které se bunda nabízí. Dále se mi moc líbilo, že bunda je velmi příjemná na nahé ruce i pro lidi trpící například atopickým ekzémem.

A to nejlepší nakonec – bunda je z tkaniny nesoucí označení bluesign®, můžete si být tedy jisti, že neobsahuje žádné škodlivé látky, které poškozují lidské zdraví a životní prostředí.

Bundu SALEWA ORTLES HYBRID je možné utáhnou přímo z kapsy
Bundu SALEWA ORTLES HYBRID je možné utáhnou přímo z kapsy

Další informace

Dobrodružství pod křídly orla, takové motto drží značka Salewa i od roku 2015, kdy se začala používat nové, modernější, digitálnímu věku odpovídající logo. A nově definované pilíře restartované Salewy? Design, inovace, nadšení a důvěra.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: