RECENZE: CYKLOVOZÍK THULE COURIER – MULTIFUNKČNÍ SPORTOVNÍ VOZÍK PRO DVĚ DĚTI, PSA I NÁKLAD

RECENZE: CYKLOVOZÍK THULE COURIER – MULTIFUNKČNÍ SPORTOVNÍ VOZÍK PRO DVĚ DĚTI, PSA I NÁKLAD

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku THULE COURIER
Druh cyklistického vybavení Cyklistické doplňky
Hmotnost 16000 g
Údaje výrobce 1 Rozměry složeného kočárku: 99 x 74 x 32 cm
Údaje výrobce 2 Barva: černomodrá
Výbava 1 Dvě sedačky s 5-bodovým bezpečnostním pásem
Výbava 2 Odnímatelné zadní světlo
Výbava 3 reflexní prvky dokonce i na pláštích kol, což výrazně zvyšuje viditelnost vozíku na silnici
Výbava 4 Pláštěnka a sluneční clona, integrovaný prostor pro osobní věci při vezení dětí
Výbava 5 Úprava pro přepravu nákladu obsahuje pevnou podlážku a integrované upevňovací body pro zajištění převážených předmětů
Infocena 21 150 Kč
Dodává Thule

Zaujalo mě

  • Dvě sedačky s 5-bodovým bezpečnostním pásem
  • Reflexní prvky
  • Dog trailer kit
  • Pláštěnka a sluneční clona
  • Extra úložné prostory

Shrnutí recenze

Díky relativně nízké hmotnosti vozíku je jízda pohodlná a jsme s oběma dětmi schopni zdolat cyklistické trasy, které jsme si dávali dříve, bez dětí. Díky tomu, že vozík Thule (máme také jejich Thule Chariot Cross 2) používáme téměř od narození obou dětí, jsou v něm moc rádi, vesele si za jízdy žvatlají nebo pozorují svět z perfektně průhledných okýnek. Co všechno umí a zvládá cyklovozík THULE COURIER?

PODROBNÝ POPIS

Cyklistický vozík pro dvě malé děti

Cyklistika patří mezi hlavní záliby mladého česko-rakouského páru z www.lovelo.at. Jirka, bývalý triatlonista, nadchnul svou rakouskou manželku Marisu do putování na kole i pěšky. Milují jízdu „natěžko“, která dává svobodu. Procestovali tak na kolech Barmu, Indii, Thajsko, Vietnam, Kanáry, řecké i Chorvatské ostrovy a snad celé Alpy. Teď se pár těší přítomnosti dvou malých dětí. Janek (0,5) a Matilda (1,5) se s rodiči vydávají na výlety v okolí Vídně, na Moravě i třeba na českém Třeboňsku a testovali vozík v úpravě pro dvě děti.

Cyklotoulky s dětmi - fixace pomocí pětobodových polstrovaných pásů
Cyklotoulky s dětmi – fixace pomocí pětobodových polstrovaných pásů

Díky relativně nízké hmotnosti vozíku je jízda pohodlná a jsme s oběma dětmi schopni zdolat cyklistické trasy, které jsme si dávali dříve, bez dětí. Díky tomu, že vozík Thule (máme také jejich Thule Chariot Cross 2) používáme téměř od narození obou dětí, jsou v něm moc rádi, vesele si za jízdy žvatlají nebo pozorují svět z perfektně průhledných okýnek. Jízda na kole je pro ně samozřejmostí a baví je to. Určitě by děti měly mít helmu a dávejte také pozor při jízdě do ostrých zatáček nebo pokud vjíždíte na lávku – musíte myslet na to, že vozík je za vámi na tažné tyči a najíždějte si větším obloukem (jako náklaďák s přívěsem).

Cyklovozík Thule Courier lze naložit spacáky, karimatkami a zbyde ještě dost místa pro sosbní věci na několikadenní cyklovandr. Foto Petra Greifová
Cyklovozík Thule Courier lze naložit spacáky, karimatkami a zbyde ještě dost místa pro sosbní věci na několikadenní cyklovandr. Foto Petra Greifová

Vozík Thule Courier je poměrně prostorný, velmi stabilní a snad nejvíce chválím jeho vysoký podvozek, díky němuž se s ním dá pohodlně jezdit i v náročném terénu. Pokud je moc bahna nebo prší, zatáhneme dětem průhlednou pláštěnku, pokud naopak svítí sluníčko, trochu ho zacloníme síťkou. Obojí je už vestavěno do hlavního krytu a manipulace je tam velmi snadná.

Cyklotoulky s dětmi a vozíkem Thule Courier
Cyklotoulky s dětmi a vozíkem Thule Courier

Zatímco už zmíněný Thule Chariot Cross se může pyšnit hlavně sklápěním dětských sedaček a odpružením, u Thule Courier je hlavní předností jeho variabilita – možnost přepravy dětí, nákladů nebo čtyřnohých mazlíčků.
Stejně jako u ostatních vozíků Thule lze intuitivně připnout tažnou tyčí s dvěma jistícími popruhy k bicyklu (ose zadního kola), ale taky můžete jednoduše nasadit dvě přední kolečka a vyrazit s dětmi na procházku. Obě přední kolečka nádherně zatáčí, a kopírují tak i pěkně klikatou cestu. Madlo, které slouží pro kočárkovou úpravu, můžete snadno polohovat. Zadní integrovaný zavazadlový prostor pak nepřekáží ani při běhu, a přestože je vozík naložen dětmi, ještě zbývá spousta prostoru pro vše, co potřebujeme na jednodenní výlet.
Kromě jednoduchosti a snadného ovládání se nám líbí také vybavení bezpečným pětibodovým polstrovaným pásem i dalšími prvky, jako jsou odrazky vpředu i vzadu, reflexní prvky (na kolech a po celém obvodu vozíku) a přídavné červené světlo, které můžete umístit podle potřeby. Při zapínání kabiny dvojicí zipů lze kryt kabiny ještě dodatečně upevnit dvojicí pojistek.

Jirka a Marisa Kotenovi, www.lovelo.at

Uchycení tažné tyče pro cykloúpravu, zajištění přes karabinu a poutko - Thule Courier
Uchycení tažné tyče pro cykloúpravu, zajištění přes karabinu a poutko – Thule Courier

Nákladní vozík pro dobrodružství větší rodiny

Po manželech Kotenových jsem se ujala testování také sama. Děti už mám větší a jezdí na kole samy, ale pokud chceme jet „natěžko“ a spát v přírodě, potřebujeme s sebou spacáky, karimatky, vaření, jídlo, někdy i stan a osobní věci. Děti neutáhnou samozřejmě ještě nic, zato vozík Thule Courier ano. Neuvěřitelně velký prostor pro přepravu nákladu vznikne drobnou a jednoduchou úpravou – složením dětských sedaček do roviny a vložením pevné podlážky pro náklad. K dispozici jsou integrované upevňovací body pro zajištění převážených předmětů. Jsem zvyklá vozit obě děti od jejich narození; teď nám všem vozím vybavení na ještě dobrodružnější výpravy 😊
A co zaujalo mne? Malá hmotnost a velmi kompaktní možnost složení, snadná manipulace v kočárkové verzi, pohodlné madlo a perfektní páková brzda.

Petra Greifová, www.TravelLife.cz

Jedeme na třídenní cyklovandr s vozíkem Thule Courier - Petra Greifová
Jedeme na třídenní cyklovandr s vozíkem Thule Courier – Petra Greifová

Místo dětí vozíme psa

Děti nemáme, ale i tak mě testování vozíku Thule Courier nadchnulo. Jezdíme hodně na kole a náš malý pejsek nám nestačí, kromě toho to pro něj ani není bezpečné. Volitelné příslušenství ”dog trailer kit” obsahuje omyvatelný pelíšek, úchyty pro připnutí vodítka, prostor pro uložení hraček a misky na vodu. Přední část kokpitu lze částečně odepnout, takže větší pejsek může pěkně koukat ze síťovaného okýnka. Náš je teda tak malinký, že se pěkně stočí do svého obvyklého pelíšku, který jsem vložila do podložky od Thule a spokojeně se dívá skrz síťku. Určitě doporučuji pejska obléct do celotělového úvazku a přivázat k poutku v zadní části vozíku. To proto, aby se mu nechtělo někde za jízdy vystupovat.

Barbora Kolínová, www.barborapavlickova.cz

Vozík Thule Courier je vhodný a upravený pro přepravu psího miláčka - Foto Barbora Pavlíčková Kolínová
Vozík Thule Courier je vhodný a upravený pro přepravu psího miláčka – Foto Barbora Pavlíčková Kolínová

Další informace

Společnost Thule byla založena ve Švédsku v roce 1942. A od té doby až dodnes se vždy snažila svým zákazníkům přiblížit svět a vyhovět jejich vášni pro aktivní život. V její nabídce najdeme širokou škálu produktů pro cestování a aktivní odpočinek.
www.thule.com

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: