Recenze: Cyklobatohu Vaude Uphill 12 LW

Recenze: Cyklobatohu Vaude Uphill 12 LW

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Uphill 12 LW
Druh cyklistického vybavení Kola
Základní rozdělení podle pohlaví Unisex
Materiál 1 100% Polyamide
Materiál 2 40D 240T Ripstop Silicine/Polyurethane coated
Materiál 3 200
Materiál 4 100
Výbava 1 Boční kapsy přístupné i s batohem na zádech
Výbava 2 Kompresní stahování
Výbava 3 Odnímatelná pláštěnka
Dodává Vaude
Více info na www.vaude.com

Zaujalo mě

  • Velice lehký a skladný.
  • Lze dobře upevnit na záda.
  • Elegantní barevné provedení a vzhled.

Shrnutí recenze

Malý cyklistický batůžek Vaude Uphill s 12 lit. obsahem a s maximální nosností do 4 kg. Je velice lehký a skladný.

PODROBNÝ POPIS

Batůžek Vaude Uphill 12 LW je nejenom elegantní, ale jak se ukázalo při testu plně funkční a praktický. Zařazen je mezi cyklistické batůžky. Velice dobře se s ním i běhá, najde uplatnění i při turistice a pravidelném používání. Jeho největší předností je nízká váha, skladnost. Lze ho použít jako malé zavazadlo, doplněk k větší bagáži.

Kvalitní materiály

Kvalitní materiály a důmyslná konstrukce jsou zárukou plného výkonu i při maximálním odlehčení.
Svršek batohu je ze 3 různých materiálů, plně odpovídajících použití. Spodek pevnější, boční kapsy pružné, vrchní část lehká, voděodolná. Nepromokavá pláštěnka je složena do malé kapsičky v její horní části. Není k batohu pevně připevněna, dole se upevní pružnou tkanicí za bederní pás, nahoře suchými zipy k popruhům.

Recenze: Cyklobatohu Vaude Uphill 12 LW
Cyklobatoh Vaude Uphill 12 LW

Zádová část

Zádová část drží tvar, přesto je měkká, dobře odvádí pot, větrá. Lehký bederní pás a popruhy jsou ze stejného příjemného materiálu. Vpředu na bederním pásu a na hrudi jsou tenké popruhy se sponou. Nastavení délky je snadné, batoh lze pevně upnout na záda. Na pravém pásu je pružná kapsička na mobil s podélným zipem. Nechybí reflexní pásky zepředu, vzadu, na bocích i na pláštěnce. Do levého popruhu lze vyvést hadičku z hydrovaku. Uvnitř je jedna velká zadní kapsa. Dole na bocích dvě vnější, snadno přístupné i při nasazeném batohu.

Jak připevnit helmu

Pružnou tkanicí se zdrhovací pojistkou lze batoh stáhnout nebo připevnit něco vně. Může to být cyklistická přilba, která se upevní tkanicí skrze přilbu a zahákne na dvou plastových poutkách na boku. Otevírání hlavní kapsy zipem je pouze z jedné strany a shora, což je dostatečné. Vyrábí se ve 4 barevných variantách v nenápadné černé, šedé a dvou reflexních žluté a zelené.

Připevněná přilba a blikačka na Vaude Uphill 12 LW.
Připevněná přilba a blikačka na Vaude Uphill 12 LW.

Hodnocení testera

Batoh přímo vybízí sbalit jen pár věcí, lehké oblečení, doklady, telefon, malé nářadí, zámek a vyjet nalehko, ale přesto s batohem. Vhodný doplněk pro gramaře, kteří ladí do detailů svá kola a přeci jen si něco na vyjížďku s sebou vzít musí. Malé rozměry a pevné usazení na zádech jsou praktické nejen při jízdě na kole ale i při chůzi a běhu. Je to dobrý běžecký batůžek, umožňuje pevné uložení nezbytných věcí při běhu někam. Lze používat i při sportovnímu nasazení třeba s hydrovakem.

Příklad testovacího použití

Při jízdě na kole jsem uvnitř batohu vezl běžecké boty a velkou čelovku, traťovku v postranní kapse. Po příjezdu do místa, kde jsem kolo nechal, jsem se přezul, dovnitř batohu dal cyklistické trety. Přilbu jsem tkanicí přivázal nahoru, zadní blikačka ve spodní části už byla. Při hodinovém běhu batoh nepřekážel, přilba pevně držela. V mírném dešti když pláštěnka přes přilbu nasadit nešla, batoh vlhkost dovnitř nepustil.

Během celého testu jsem si Vaude Uphill 12 LW oblíbil, je poctivým, nenápadným služebníkem.

Další informace

VAUDE je německý výrobce sportovního vybavení. Firma byla založena v roce 1974 Albrechtem von Dewitzem (z jeho iniciál VD je odvozen název firmy). VAUDE vyrábí především stany, spací pytle, batohy a dále sportovní oblečení, outdoorovou a cyklistickou obuv a další vybavení pro sportovce. www.vaude.com

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: