HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Recenze: CRAFT Fuseknit Comfort – ekologické termo triko

Recenze: CRAFT Fuseknit Comfort – ekologické termo triko

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Fuseknit Comfort
Druh sportu běh, outdoor, skialp, běžecké lyžování, lezení, sjezdové lyžování
Druh oblečení triko
Rozdělení podle pohlaví pánské, dámské
O jakou vrstvu se jedná první (spodní), druhá (střední)
Do jakého ročního období se hodí jarní, podzimní, zimní
Materiál 1 67% Polyester
Materiál 2 31% Polyamid
Materiál 3 2% Elastan
Gramáž 155
Barevné varianty červená/tmavě zelená/šedivá/černá
Velikostní varianty S–XXL
Údaje výrobce 1 Ocenění: Gold Winner ISPO 2018
Infocena 1150 Kč Kč
Dodává Vavrys
Více info na www.craft.cz

Zaujalo mě

  • Příjemný střih s dlouhými rukávy
  • Ekologie výroby
  • Lepší odvod vlhkosti díky různé hustotě textilie

Shrnutí recenze

Tričko přiléhavého střihu s částečně bezešvou technologií pro použití od od jara do podzimu. Je vhodné na jakékoli aktivity v chladnějším období od běhání, přes kolo, běžky, lyžování, ale ve finále i nějaké Ápres ski.

PODROBNÝ POPIS

Rozumí řeči těla, Fuseknit

Funkční rolák CRAFT Fuseknit Comfort přináší inovativní technologii, jejíž název se promítá i do samotného názvu – Fuseknit. Metoda výroby kombinuje velké bezešvé dílce se strategicky a ergonomicky umístěným minimem plochých švů. Význam to má zejména pro efektivní termoregulaci a odvod potu. Zároveň se oblečení velmi příjemně nosí. Textilie má navíc různou hustotu vláken, která zajišťují dokonalý bodymapping. Výrobky tak zpravidla dokonale sedí. Bezešvé přechody mezi jednotlivými strukturami také pleteniny umožňují, aby byl materiál měkčí a poddajnější. Tkanina nejen ideálně obepíná tělo, ale navíc, díky perforaci v podpaží, lépe odvádí vlhkost.

CRAFT Fuseknit ComfortCRAFT Fuseknit Comfort

Střih

Jak bylo již zmíněno, jako většina funkčních materiálů, tričko je přiléhavého střihu. Nečekejte však žádný nepoddajný „prezervativ“, naopak člověk vnímá dokonalou volnost v pohybu. Velkou výhodou jsou zde dlouhé rukávy s otvorem pro palec, které zajistí ideální izolaci, případně dovolí pohodlně schovat ruce, když jste si zapomněli doma rukavice. Stejně tak i zadní díl je delší, tak aby uživateli netáhlo na záda.

Craft FUSEKNIT ComfortCraft FUSEKNIT Comfort

Parádní díry pro palec Craft FUSEKNIT ComfortParádní díry pro palec Craft FUSEKNIT Comfort

Perforace v podpaží umožňuje lepší odvod potuPerforace v podpaží umožňuje lepší odvod potu

Rukávy a varianty trika CraftFuseknit Comfort

Rukávy jsou pro mě možná až moc dlouhé, a tak bych byl v obchodě na vážkách, zda si zvolit „M“, nebo „L“. I když, při mých 183 cm volím většinou velikost „L“. Tričko je dostupné ve variantě se stojáčkem a zipem, nebo s kulatým výstřihem. My jsme testovali první variantu, přičemž můžu jen podotknout, že zip je plochý a nijak netlačí do krku, jako se to mnohdy děje.

Craft FUSEKNIT ComfortCraft FUSEKNIT Comfort

Materiál

Nespornou výhodou také je, že materiál byl vyroben z recyklovaného materiálu, a tak minimálně zatěžuje naši planetu. Svůj díl k větší šetrnosti i nese technologie Fuseknit, díky které nevznikají při výrobě téměř žádné zbytky. Materiál tvoří z největší části Polyester (67%) a Polyamid (31%). Dostatečnou pružnost poté dodává Elastan (2%). Gramáž trička je střední, přesněji 155 g/m2. Vybírat můžete hned ze čtyř barev od výraznějších (ne však křiklavých) červené a tmavě zelené, k decentní šedivé a černé.

Testovali jsme variantu se zipem, ale k dispozici i s bez.Testovali jsme variantu se zipem, ale k dispozici i s bez.

Závěr

V průběhu testování jsem byl s tričkem velmi spokojen a nezaznamenal jedinou výtku. Pokud hledáte funkční prádlo pro širokou škálu sportovních aktivit, myslím, že u tohoto modelu budete jistě spokojeni. Pouze při nákupu na “ na slepo“ přes internet bych byl opatrnější, a raději bych zašel do některé z prodejen vše nejprve vyzkoušet. To, že je tričkou vyrobenou inovativní technologíí potvrzuje i fakt, že tričku ze série Fuseknit byla uděleno ocenění GOLD Winner v prestižní anketě ISPO Award 2018 v Mnichově. Jednalo se o pánské triko Fuseknit Comfort Turtleneck , které je velmi podobné testovanému vzorku, jen má zvýšený límec, který nahrazuje nákrčník a v oblasti úst má perforaci.

Craft FUSEKNIT ComforCraft FUSEKNIT Comfort

Další informace

Značka Craft je synonymem pro funkční ergonomické oblečení, které navrhuje ve spolupráci s nejlepšími sportovci světa. Možná jste však nevěděli, že tato švédská firma přišla s funkčním prádlem už před 40 lety, kdy ho vyvinula na základě výzkumu pro armádu.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: